Partnerzy serwisu:
Pasażer

Reaktywacja połączenia Białystok – Kowno już w czerwcu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-05-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Reaktywacja połączenia Białystok – Kowno już w czerwcu
Fot. litrail.ltJazdy próbne polskiego autobusu szynowego do Kowna
– 17 czerwca zostanie wznowione połączenie kolejowe pomiędzy Białymstokiem a Kownem – poinformowały Koleje Litewskie. Weekendowe połączenie będzie obsługiwane autobusami szynowymi należącymi do Przewozów Regionalnych.

Wiadomo, że pomiędzy przedstawicielami Przewozów Regionalnych a Lietuvos Geležinkėliai od kilku tygodni toczyły się intensywne rozmowy dotyczące możliwości reaktywacji transgranicznych pociągów. O trwających uzgodnieniach informowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Rezultatami rozmów pomiędzy stronami na razie nie chcą chwalić się Przewozy Regionalne. Zrobiły to za nie Koleje Litewskie.

– Porozumienie, które osiągnęliśmy stworzy możliwość szybkiego i wygodnego dotarcia w głąb Europy pociągiem. Pasażerowie, którzy będą chcieli kontynuować podróż do Warszawy, Szczecina, Gdyni czy Ełku, będą musieli tylko przesiąść się do innego pociągu. Prowadzimy także negocjacje w sprawie otwarcia połączenia Kowno – Warszawa – Kraków. Będzie to bardzo wygodne połączenie – z Warszawy pasażerowie będą mogli kontynuować podróż do Berlina, Pragi, Wiednia i innych miast – powiedział dyrektor Lietuvos Geležinkelių Stasys Dailydka.

5 maja na litewskim odcinku Rail Baltiki odbyły się jazdy próbne dwuczłonowego autobusu szynowego SA 133 należącego do Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. To właśnie ten tabor ma być przeznaczony do obsługi linii. Dzięki zakończeniu prac przy infrastrukturze kolejowej na litewskim odcinku pomiędzy Szostakami a Kownem będzie mógł wykorzystać swoje maksymalne osiągi i pojechać z prędkością 120 km/h. 

Pierwsze pociągi ruszą 17 czerwca i będą kursować w piątki, soboty i niedziele. Obecnie mówi się o dwóch parach pociągów, które połączą miasta – rano i wieczorem. Podróż po prawie 300-kilometrowym odcinku ma trwać 4 godziny i 40 min. Bilet ma kosztować 11 euro. Przewidziane są zniżki na przejazdy grupowe, dla studentów i uczniów. Poprosiliśmy Przewozy Regionalne o komentarz w sprawie połączenia i potwierdzenie informacji jego dotyczących – czekamy na niego.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało także o toczących się rozmowach w sprawie reaktywacji połączenia Warszawa – Grodno. O sprawie więcej piszemy TUTAJ.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Prawo i polityka

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Jakub Madrjas 17 kwietnia 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Prawo i polityka

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Jakub Madrjas 17 kwietnia 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5