NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Przez Internet można już kupić bilety IC na krótkie dystanse

| pr, Rynek Kolejowy 28.02.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-02-28 09:26:01 Autor: ele
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Internet jest w dalszym ciągu stosunkowo mało popularnym kanałem sprzedaży biletów PKP IC. OK. 90 proc. pasażerów tego przewoźnika niezmiennie kupuje bilety w kasach."

A jak kupić inaczej bilet na połączenie Warszawa Zachodnia - Zabrze z przesiadką w Katowicach na jednym bilecie?
2015-02-28 09:31:02 Autor: gog
---.free.aero2.net.pl
przez internet
2015-02-28 09:58:10 Autor: bombel
---.dynamic.chello.pl
Chciałem dzisiaj pojechać w góry na jeden dzień. Jestem z Wrocławia i po sprawdzeniu kosztu biletu IC Wrocław-Szklarska Poręba skorzystałem z alternatywnego źródła transportu. K..wa ogarnijcie się w tym IC. 42 zł bilet. Ja zapłaciłem za bilet PKS 25. Czy do was nie dociera podstawowe stwierdzenie że ten system w dzisiejszym świecie nie ma racji bytu. Chodzi mi o to, że nie interesuje mnie to że stawka kilometrowa jest i z szablonu tak wychodzi. Dynamiczny system sprzedaży uratuje wam dupe przed odpływem pasażerów. Lepszy klient za 20 niż wolne miejsce na tym odcinku.
2015-02-28 10:25:59 Autor: traveller
---.play-internet.pl
@bomber
A czemu nie pojechałeś nowoczesnym impulsem KD w cenie o wiele niższej i z bardzo dobrym czasem przejazdu?
2015-02-28 10:43:16 Autor: MKM
---.95.28.48
Fakt faktem, jest i to nie raz pisane, że IC nie nadąża za za konkurencją. Ale spokojnie, za 3 lata jak rozwinie się już na dobre firmy pokroju PB, to wtedy będziemy mieć w IC bilety za 1 PLN.

Dla porównania kupiłem już bilet w PB do Wiednia w dwie strony w maju za 62 PLN!!! :)
To mnie cieszy i raduje... a ile bym zapłacił za EIC?

Czy PIC myśli, że ludzie są głupi? Jeżeli będę chciał gdzieś jechać to sobie poszukam dobrej ceny, a nie będę zmuszony do korzystania tylko z jednej oferty.
2015-02-28 10:43:29 Autor: bombel
---.dynamic.chello.pl
Bo o 5:00 nie kursuje w soboty, a wyjście w góry przy tak krótkich dniach jakies są jeszcze nie wchodzi w gre. Pierwsze KD wjeżdzają do Szklarkiej w sobotę o 10:19. Oczywiście można sobie powędrować do godz. 17:00 i wrócić również KD za 35zł w obie strony korzystając z oferty weekendowej. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że marketing i sprzedaż w tej firmie nie istnieje. Ale nie musi, bo za nieudolność dołożyliśmy ostatnio 720mln do IC. Więc tematu nie ma.
2015-02-28 10:47:38 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
IC powinno iść wzorem południowych sąsiądów - TLK powinna mieć taryfę identyczną jak regio. Co najwyżej wprowadzić miejscówkę za 2-3 zł. Oczywiście jeśli jest jakieś PwDC bilet podkarpacki, czy inna taryfa kuj-pom to stosownie taniej jeśli zostaną miejsca. Zwłaszcza, że jeździ sporo dziwnych TeeLeK, a nawet przywrócenie oferty "last minut" w cenach 5, 10 zł (w zależności od odległości, nawet bez honorowania zniżek). Na ulubionej przez Kryniczanina i IQ65 ósemce w sam raz na odcinek Radom - Skarżysko - Kielce dla dziwnych pociągów typu 12100 12102. Już nie wspomnę, że przy tak idiotycznej relacji (zwiedzanie Mińska, Dęblina i Pionek, szkoda, że nie ma zmiany czoła w Puławach) to cena powinna być rzędu 19 zł za cały odcinek. O ile jeszcze kursują bo intercity.pl twierdzi, że "Na stacji Kielce nie zatrzymują się pociągi Spółki PKP Intercity." Podobnie Mąciak czy Monciak do Zagórza - od Krakowa last minut za 15zł, od Rzeszowa 5zł - wtedy by może ktoś jeździł... Gdynia - Hel czy inne Lębork - Łeba, Toruń - Bydgoszcz, Rzeszów - Zamość... Za czasów pośpiechów w PR obniżono cenę na początkowych odcinkach i było to bardzo wygodne.
2015-02-28 11:16:16 Autor: kamil20
---.dynamic-ra-1.vectranet.pl
a kiedy z przesiadka ?????? bede ogl kupic a nie dwa oddzielnie
2015-02-28 11:29:15 Autor: hjdud
---.11.49.148
"Internet jest w dalszym ciągu stosunkowo mało popularnym kanałem sprzedaży biletów PKP IC. OK.
90 proc. pasażerów tego przewoźnika niezmiennie kupuje bilety w kasach."

niech wprowadzą przedsprzedaż 60 dni i niech doprowadzą stronę do standardu bahn.de

zakup biletu jest słabo zaprojektowany dodatkowo tragicznie to działa na tabletach i komórkach (widzimy slajdy zamiast wyszukwiarki od razu) i nie obsługuje przesiadek.
2015-02-28 11:59:11 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Jakoś za komuny nawet dałosię kupić bilet na zapadłej wiosce. Pani w kasie wykonała telefon i zarezerwowała co trzeba. Teraz mając sensowny system komputerowy (a to jest w stanie zrobić ktoś, kto ma trochę pojęcia o bazach danych i programowaniu) to zakup biletu w kasie, via net, u kondiego innej spółki (o beztitlino nie wspomnę) nie powinien być żadnym problemem.

Co zrobić - wejście na rozklad.sitkol.pl z komórki przełącza na jakiś idiotyczny, nieczytelny bilkom, próba wejścia na intercity.pl kończy się przejściem na polskibus.com, bo strona PIC jest całkowicie nieczytelna i zasr..a flashem. Więc ludzie idą do konkurencji, a wytrwali idą do kasy.
2015-02-28 12:26:45 Autor: pes
---.slupsk.vectranet.pl
Kiedy w końcu USTRONIE zacznie jeździć po CMK i przestanie tarcic czas i pasażerów po rozwalonej technicznie 8 z ograniczeniem 60km/h przez ponad 70km
Tracąc czas i pasażerów.

Na ryanair na 5 marca GDN-KRK kupiłem bilet tydzień temu za 74zl a więc koszt USTRONIA a podróż 1.5h /z odprawą/ a i więc połowę tego co USTRONIE traci wężykując po 8
2015-02-28 12:34:33 Autor: Pajak13
---.dynamic.chello.pl
Wiele osob podrozuje z rowerem i wielka bolaczka jest brak mozliwosci kupna biletu na rower przez internet. Gdy dojezdzam do kasy na dworcu czasem nie ma juz miejsca w wagonie rowerowym....dla pasazerow(nawet jak jest miejsce na rower) i biletu nie moge kupic :(
2015-02-28 12:38:48 Autor: abc
---.beskidmedia.pl
No właśnie, czy cos by się stało, gdyby sprzedawać NAPRAWDĘ tanie bilety na odcinki w rodzaju Katowice - Bielsko-Biała na pociągi IC w relacji W-wa - BB ? Od katowic i tak jeżdżą już z reguły pustawe, była by szansa wypełnić choć częśc pustych miejsc.
2015-02-28 12:38:50 Autor: ptyś
---.mt.pl
Leo, Celej, why?

Przecież minimalną odległość przejazdu na bilecie internetowym nożna było zwiększyć np. do 250 km.

Swoją drogą, co do diaska stoi na przeszkodzie do całkowitego zniesienia takiego limitu? No co?!!! Jakoś w PR czegoś takiego nie ma.
2015-02-28 13:39:19 Autor: leemc
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

leemc
Mamy XXI wiek, a nadal nie kupimy przez internet biletu z przesiadką, w większości kas biletu za granicą, o wspólnych biletach z innymi przewoźnikami nie wspominając. Ktoś umyślnie blokuje rozwój czy co?
2015-02-28 13:43:00 Autor: mp
---.40.248.1.threembb.co.uk
Ja tez chcialbym kupowac bilet przez internet, ale czesto korzystam z biletu rodzinnego i po prosfu nie moge. Na szczescie mieszkam w duzym miescie i jezdze do kasy. Ale system sprzedazy IC jest tragiczny - wszedzie w zachodniej Europie jest o wiele lepiej. Nic dziwnego ze wiele osob wybiera alternatywne srodki transportu, bo nawet jak chce kupic bilet przez internet, to system mu to uniemozliwia (bilet rodzinny, z przesiadkami itp). W dobie komputerow to cos niepojetego...
2015-02-28 14:41:38 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
W kasie nabyłem dziś bilety dla 8 osób na pendolino za 0 zł w promocji dla zakochanych. Powtórzcie lepiej takie promocje, zamiast 10 mln zł kampanii u Michnika.
Na krótkie dystanse to ludzie jeżdżą na gapę, czyli także za 0 zł, z ewentualnym ryzykiem 650 zł.
2015-02-28 15:31:35 Autor: traxx
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pociągi nigdy nie będą pełne na pierwszych czy ostatnich stacjach ,gdyby jechały z Katowic to tak samo by były po części puste . Pociąg napełnia się na kilku stacjach i o tym trzeba pamiętać a do Bielska -Białej sporo ludzi jeżdzi.
2015-02-28 15:39:29 Autor: Piter
---.centertel.pl
Bilety z przesiadką to nadal abstrakcja w systemie e-IC. Żenada...
2015-02-28 15:42:20 Autor: GOŚĆ GOŚĆ
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Arrivederci

Niestety ignorancja z Pana wychodzi.
Tak jak Pan pisze da się zrobić z systemami nowszej klasy niż ten sprzed 30 lat który jest w PKP Informatyka (a korzysta z niego IC).

Ukłony.
2015-02-28 16:25:16 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
@ Gość Gość

Bzdura. To tylko niedasizm i lamerstwo obecnych informatyków.
2015-02-28 16:49:44 Autor: peer
---.adsl.inetia.pl
Co za łaskawość IC!W końcu ciemny pasażer może sobie kupić bilet w internecie na krótki odcinek.Tylko ten pasażer zostanie oświecony jak zobaczy cenę!!!Skutecznie zniechęca ona do podróży pociągiem tego przewoznika!
2015-02-28 17:47:32 Autor: pasazer1
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zabawne.
Ja w swojej gminie mogę kupić bilet na autobus przez komórkę. Każdy rodzaj biletu.
W Polsce.
2015-02-28 19:06:29 Autor: piotrowaty83
---.38.100.41.internetia.net.pl
Jak jechaliśmy w wakacje w Tatry to po bilety jechałem na dworzec o 1 w nocy bo przez internet nie można kupić podczas jednej transakcji różnych zniżek. Teraz jak chce jechać z dzieckiem to też nie kupie za jednym razem biletu dla dziecka do 4 lat tylko kupuje sobie a potem przy dziecku podaje mój bilet/miejsce. Jak już nie zdążę zająć dziecku miejsca obok siebie to transakcja anulowana...Gdzie my żyjemy?
2015-02-28 20:34:39 Autor: pasażer regionalny
---.adsl.inetia.pl
Skoro KURS jest stary i nie wyrabia (co można zrozumieć, a ostatnie przypadki to potwierdzają), to pora w końcu przejść na nowy i przestać łatać stary. "Migracja" - to ładne korposłówko, które może panienki i panowie z bankowości nawet potrafiliby wyświetlić na slajdzie, bo nie ma polskich liter (można ładną korpoczcionkę dobrać).

No, ale jak się ma dotację do każdej straty to po co się wysilać. Po co w ogóle coś robić, docelowo zostanie tylko pendolino na które stary system wystarczy, bo nie będzie ani jednej relacji na której ktoś mógłby się przesiadać :)

Ewidentne i coraz bardziej jawne granie na obniżenie wartości spółki PKP IC, połączone z masowym wyganianiem pasażerów z kolei na drogi. Pod przykrywką opowieści jak to się modernizuje kolej.
2015-02-28 21:22:14 Autor: mnbvcxz
---.147.234.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niesamowite osiągnięcie w drugiej dekadzie XXI wieku!
Proponuję zorganizować kampanię reklamową co najmniej za 20 mln zł, w której PKP IC pochwali się tym epokowym osiągnięciem na tysiącach bilbordów, reklamami w tv itp.
2015-03-01 03:39:43 Autor: mm1
---.207.107.13
Orientuje sie ktos, czy w kasie PKP IC mozna kupic Relacyjny z oferta Wczesniej 30%, o ile te łącza sie ze soba? System e-IC proponuje jedynie Relacyjny w pelnej cenie.
2) Czy oferta Wczesniej 30% bedzie obowiazywala na takie polaczenie EIP + TLK/ZKA, naturalnie bilet zakupiony w kasie, bo z przesiadka online kupic sie nie da..

Dziekuje za odp.
2015-03-01 11:09:59 Autor: Edek_
---.adsl.inetia.pl
Co to ma do samych informatyków, szanowny Panie?
Gdyby ktoś dał im zlecenie zrobienia systemu z przesiadkami, to by go zrobili. A że jedynie raz na jakiś czas podrzuca im się wdrożenie nowej (nie koniecznie lepszej) szaty graficznej to inna sprawa.
Mam nadzieję dożyć czasów jednego wspólnego biletu dla wszystkich przewoźników sprzedawanego na jednej stronie www, z możliwością dowolnych przesiadek i kombinacji. Niech spółki rozliczają się wewnętrznie między sobą, a nie zmuszając ludzi do latania od jednej kasy do drugiej.
2015-03-01 15:09:49 Autor: Gierek
---.dynamic.chello.pl

Gierek
Wiele osób nie kupuje biletu przez internet, bo po prostu nie ma takich możliwości - największą wadą jest brak możliwości kupna biletu z przesiadką, a IC nie może sobie z tym poradzić od kilku lat, tragedia!!!
2015-03-01 16:35:33 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
Kupiłem bilet w kasie i po prawie pół roku przerwy jadę puciongiem KM. Ale folklor! :)
2015-03-01 22:10:52 Autor: dfa
---.dynamic.chello.pl
"Internet jest w dalszym ciągu stosunkowo mało popularnym kanałem sprzedaży biletów PKP IC. OK. 90 proc. pasażerów tego przewoźnika niezmiennie kupuje bilety w kasach."
słusznie zauważa i pewnie jednym z powodów dla których tak jest to brak pełnej oferty w internecie.
Dziwne limity minimalnej długości podróży, wcześniej 50 km teraz 20 km. Nawet jakby ktoś chciał kupić bilet w Warszawy Centralnej do Zachodniej to przecież jego sprawa i jego pieniądze po co mu utrudniać.
Tak samo z brakiem możliwości zakupu na 15 min przed odjazdem. Kilka razy chciałem kupić w automacie lub przez internet, ale nie, nie można. Przecież można by sprzedawać bilet do godziny odjazdu pociągu, ale widocznie lepiej skasować za wystawienie biletu w pociągu.
To samo z biletem z przesiadką, w internecie nie można kupić.

Mnożą tylko jakieś irracjonalne ograniczenia w sprzedaży przez internet czy w automatach.
2015-03-01 23:31:19 Autor: psinka
---.static.chello.pl
[Admin: zmoderowano]

Mam nadzieję że sowite premie zostały wypłacone wszystkim zaangażowanym we wdrożenie tego galaktycznego projektu?
2015-03-02 12:20:55 Autor: njuk
---.play-internet.pl
Spróbujcie kupić przez internet bilet na kursujący w soboty TLK OLEŃKA z Warszawy do Krakowa. Pociąg jest, relacja jest tylko biletu kupić się nie da, bo... TLK w Częstochowie zmienia numer pociągu i biletu przez neta kupić się po prostu nie da.
PKP IC - zapowiada się dobra podróż!
2015-03-02 14:06:46 Autor: sss3
---.205.238.223
"Większości biletów nie da się kupić przez Internet ale nie będziemy tego naprawiać bo ludzie nie kupują tych biletów przez Internet" ;)
2015-03-02 15:47:23 Autor: gośc gość
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Arrievederci

niestety wiem bo widziałem i się znam.
Teoria o niedasizmie nie w tym wypadku.
2015-03-02 15:51:01 Autor: gość gość
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@pasażer regionalny

KURS jest używany przez kilku przewoźników. Nie da się zrobić systemu od tak, od ręki.
Zbyt duże ryzyko. Ten system jest do zaorania.
Jak ktoś kupi PKP Informatyka to wtedy zrobi nowy system.
2015-03-02 19:02:14 Autor: michu1
---.wtvk.pl
no własnie, kiedy możliwość kupna przez internet biletu z przesiadką?
2015-03-02 19:50:41 Autor: zyga2
---.dynamic-ra-2.vectranet.pl
A kiedy kupie bilet w IC przez neta z przesiadką??????
2015-03-03 12:34:42 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Na powyższe 2 pytania odpowiedzi nie zna nawet prezes PKP IC.
2015-03-05 08:24:43 Autor: marcink
---.10.13.132
a jak inaczej kupić bilet rodzinny albo w przedziale dla podróżnych z dzieckiem do lat 6?

bilet kupowany przez internet za 60 zł w kasie kosztuje nieco ponad 40....
2015-04-01 12:40:42 Autor: And
---.play-internet.pl
Przez aplikacje mobilne kupić dalej nie można.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR