NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

PR nie wysyłają już SMS-ów o opóźnieniach.

| Kasper Fiszer 07.08.2014 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2014-08-07 09:18:26 Autor: wieczny malkontent
---.143.244.115
Gdyby jeszcze te ich powiadomienia były w miarę aktualne bo tak to przychodziły z minimum godzinnym opóźnieniem. Np wykoleił się towarowy pod Pszczółkami. Było to chyba chwilkę przed 9 a PR wysłał smsa dopiero przed 11 :-). Tak długo można pić poranną kawę ;-)?
2014-08-07 09:20:29 Autor: adas
---.free.aero2.net.pl
Tylko niech mi jeszcze PR kupią tego smartfona skoro to taki świetny sposób na komunikacje z pasażerem - Frontem i prestiżem do klienta rodem z PKP IC ;-)

Gratulacje !

A kiedy zabierzecie się za destrukcje resztki niedobitków kas biletowych ?

XXI wiek w końcu i każdy "MUSI" korzystać z tych nowych niezbędnych technologii.
2014-08-07 09:52:16 Autor: Staszek Biega
---.adsl.inetia.pl
System jak za króla ćwieczka. Wszystko ręcznie wpisane przez dyspozytora, ale tylko wtedy jak miał czas. Czyli nie miało prawa to działać.
2014-08-07 10:38:34 Autor: też Staszek
---
Miałeś okazję by było lepiej, Staszku - a nie zrobiłeś tego.....
Gadać to każdy potrafi...
2014-08-07 10:57:29 Autor: kalin
---.ssp.dialog.net.pl
Rezygnując z SMS odcięli klientów nie posiadających smartfona lub nie chcących instalować kolejnej aplikacji od informacji o opóźnieniach.
Mogliby informacje te dodatkowo zamieszczać na stronie www, w ten sposób każdy kto ma jakikolwiek dostęp do internetu mógłby w razie potrzeby sprawdzić czy są utrudniania.
Niby jest http://tablice.przewozyregionalne.pl/ tyle, że informacje są aktualizowane tam raz dziennie, ok. północy.
2014-08-07 12:01:01 Autor: studenciak
---.dynamic.chello.pl
Ten system to wielkie nieporozumienie. PRzede wszystkim wszelkie informacje są przekazywane z ogromnym opóźnieniem. Poza tym SMS o treści "pociąg REGIO z Katowic do Sędziszowa jest opóźniony 20 minut" nic nie mówi pasażerowi w sytuacji, gdy w porze nadejścia smsa na trasie są 2 składy tej relacji kursujące w 2 godzinnym odstępie.

Informacja w SMSie powinna była wyglądać tak "Pociąg REGIO Katowice 15:35 - Sędziszów 17:10 jest opóźniony 20 minut. Bieżąca lokalizacja: Sławków" .. bez przeprosin itp informacji.

Pomysł był dobry... jego realizacja fatalna i mało funkcjonalna.
2014-08-07 13:24:25 Autor: aa
---.58.199.92
Co z tymi wszystkimi którzy nie mają smartfonów?!?!?!?!?!
2014-08-07 13:54:23 Autor: Mixxx
---.254.196.149
Rozumiem, że Przewozy Regionalne są tak na bakier z technologią, że nie zauważyły iż coraz popularniejszy staje się także WINDOWS PHONE??!
2014-08-07 14:03:41 Autor: Nieciej
---.centertel.pl
Dla wszystkich pałających obrzydzeniem do smartfonów i w ogóle nie lubiących instalować aplikacji, pozostaje strona internetowa, gdzie dla każdej stacji jest lista pociągów, które mają przyjechać lub odjechać, wraz z oznaczeniem relacji, przewoźnika oraz opóźnienia lub przyspieszenia względem rozkładu. Ta strona to: http://infopasazer.intercity.pl/ Jest też aplikacja na Androida, która wykorzystuje te same dane, pozyskiwane od PKP PLK, ale można korzystać właśnie z prostej strony www jako formy dostępu. Lista uwzględnia wszystkie pociągi pasażerskie - nie tylko PKP-IC
2014-08-07 14:47:44 Autor: kalin
---.ssp.dialog.net.pl
Tylko na tej stronie są informacje o obecnym stanie. Jeżdżę trasą na której często pojawia się komunikacja zastępcza, zwykle obejmuje wszystkie połączenia danego dnia. O tym, że będzie komunikacja zastępcza wiadomo kilka godzin wcześniej. Komunikacja ma opóźnienia względem pociągu sięgające 90-120 min. (mimo tego infopasażer pokazuje, że pociąg odjechał i przyjechał planowo).
2014-08-07 15:05:38 Autor: Mariusz W.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mariusz W.
"tradycyjne SMS-y nie mogą być dłuższe niż 160 znaków"
O wiadomościach kilkuczęściowych nic nie wiedzą?
2014-08-07 23:40:48 Autor: stx
---.18.135.193
Jeśli chodzi o apki to zamiast iSMS wolę mieć Infopasa albo Infopasażera - są o wiele lepsze, więc niech się PRy wypchają swoim iSMSem - najgłupsza rzecz którą zrobili to rezygnacja z tradycyjnych smsów...
2014-08-08 11:03:05 Autor: Gość niedzielny
---.dynamic.chello.pl
Ten system był lipny. Informacje o opóźnieniach docierały dużo za późno, nie były precyzyjne, nie było informacji o każdym problemie, a jedynie wybiórcze. Ogólnie pomysł był nietrafiony i dobrze, że z niego zrezygnowano. Aplikacja ma większe szanse powodzenia. Dobrze by było, gdyby była lista aktualnych problemów na sieci podzielona na województwa i tam numery pociągów objęte problemem, wraz z opóźnieniem oraz sygnałem czy pociąg jedzie czy stoi.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.