Partnerzy serwisu:
Pasażer

Posłanka Pomaska pyta o przyczynę likwidacji TLK Rataj

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-06-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Posłanka Pomaska pyta o przyczynę likwidacji TLK Rataj
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plPosłanka pyta o przyczynę likwidacji TLK Rataj
Likwidacja jednego z pięciu bezpośrednich połączeń Trójmiasta z centrum Warszawy nie pozostała bez echa wśród pomorskich parlamentarzystów. O przyczyny likwidacji TLK Rataj pyta m.in. posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Przypomnijmy: w tej chwili pomiędzy Warszawą Centralną a Gdańskiem i Gdynią kursuje pięć tanich połączeń w kategorii IC i TLK, które korzystają ze zmodernizowanej w większości za unijne pieniądze magistrali E65 – najszybszej lądowej drogi łączącej stolicę z Trójmiastem. Z Warszawy odjeżdżają o godzinach: 00:06, 5:20, 6:56, 13:00, 18:55, z Gdyni o 4:05, 5:02, 11:14, 17:07 i 19:51. TLK Rataj, który przestanie kursować od soboty 25 czerwca, to ten odjeżdżający ze stolicy i rozpoczynający powrót do niej o 5:02.

Likwidacja tego połączenia w dość dogodnych godzinach przed samym sezonem będzie dotkliwa zwłaszcza dla Warszawy, bowiem pasażerowie między 13 a północą nie będą mieli do dyspozycji tanich pociągów (obecnie, gdy chcemy rezerwować bilet na tydzień w przód w najtańszej opcji w tych godzinach kosztuje on ponad 100 zł, a na Pendolino 120 zł i to w dzień powszedni). PKP Intercity twierdzi, że w TLK Rataj panuje niska frekwencja, o czym zapewnia TUTAJ.

Posłanka Pomaska wątpi jednak, czy taki krok przed sezonem jest właściwy i czy skazywanie pasażerów na ofertę przewoźników autobusowych to najlepsze rozwiązanie.

– Z początkiem wakacji PKP Intercity usunie ze swojej siatki trzy pary pociągów. Najbardziej zaskakuje skasowanie TLK Rataj – jedynego taniego połączenia popołudniowego z Warszawy do Gdańska. O ile składy Morcinek oraz Lompa mogą charakteryzować się niską frekwencją, o tyle TLK Rataj nie można zarzucić braku popularności. W standardowym, siedmiowagonowym zestawieniu nieraz brakowało miejscówek – pisze posłanka PO. – Z analizy rozkładu jazdy wynika, że po decyzji PKP Intercity o zlikwidowaniu TLK Rataj już od godziny 13:00 nie będzie żadnego taniego pociągu na zmodernizowanej za unijne pieniądze magistrali E65 z Warszawy do Gdyni. Pasażerowie ze stolicy chcący dotrzeć wieczorem nad morze będą mieli do wyboru tylko kilkukrotnie droższe pociągi Pendolino lub przesiadkę do konkurencji – np. Polskiego Busa – dodaje Agnieszka Pomaska.

Posłanka z Trójmiasta pyta także podsekretarza stanu Piotra Stommę o czynniki, które wpłynęły na podjęcie decyzji o likwidacji TLK Rataj, dlaczego decyzja o likwidacji połączenia kolejowego znad morza do stolicy zapadła tuż przed początkiem szczytu przewozowego a także o to czy pasażerowie podróżujący na tej trasie mają zapewnione alternatywne i zbliżone cenowo połączenie.

Reakcji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa jeszcze nie ma, należy się jej spodziewać w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wiadomo natomiast, że na popularność swoich połączeń nad morze ponownie nie narzeka Polski Bus, który w weekendy niektóre kursy musi bisować. Więcej piszemy o tym TUTAJ
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Ozorków: Awaryjne zamknięcie torowiska linii 46

Zintegrowany transport

Pociąg EN Jan Kiepura będzie kursował tylko do grudnia

Pasażer

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Ozorków: Awaryjne zamknięcie torowiska linii 46

Zintegrowany transport

Pociąg EN Jan Kiepura będzie kursował tylko do grudnia

Pasażer

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5