Partnerzy serwisu:
Pasażer

Polska Wschodnia: Rozkład jazdy 2018/2019 Polregio bez zasadniczych zmian

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-12-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Polska Wschodnia: Rozkład jazdy 2018/2019 Polregio bez zasadniczych zmian
fot. jar (2018)
Nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych we wschodnich województwach kraju nie przewiduje zbyt wielu zmian. Sporymi utrudnieniami dla podróżnych będzie konieczność korzystania z komunikacji zastępczej, uruchamianej ze względu na realizację wielu inwestycji infrastrukturalnych.

Od 9 grudnia w regionie nie przewiduje się zbyt wielu zmian w kursowaniu pociągów. Względem obowiązującego jeszcze rozkładu znacząco zmieni się układ połączeń na trasie Lublin – Lublin Airport. Zaplanowano przywrócenie bezpośrednich pociągów (1 para) Lublin – Jarosław – Lublin. Pojadą one podczas „majówki” (1-5 maja) oraz w weekendy wakacji. W trakcie roku duże zmiany będą dotyczyć obsługi odcinka Lublin – Stalowa Wola Rozwadów – Rzeszów. Przez pierwsze miesiące pojadą pociągi bezpośrednie łączące Lublin z Rzeszowem, choć część trasy trzeba będzie pokonywać komunikacją zastępczą. Potem połączenia Polregio dojadą tylko do Zaklikowa (między 11 kwietnia a 31 lipca), następnie do Tarnobrzega.

Dobrą wiadomością będzie ograniczanie komunikacji zastępczej. Od 10 marca powinny wrócić pociągi regionalne na odcinek Chotyłów – Terespol linii nr 2. Ostatnie prace skutkujące wstrzymaniem ruchu kolejowego na linii nr 68 odcinek Lublin – Stalowa Wola Rozwadów powinny zakończyć się w lecie. Na III kwartał zapowiedziano przywrócenie przejezdności między Lublinem a Dęblinem (linia nr 7). Natomiast od 15 października 2019 r. zakłada się ograniczenie obsługi linii nr 30 do odcinka Lubartów – Lublin. Wynika to z planowanego rozpoczęcia prac przy rewitalizacji fragmentu „trzydziestki” między Parczewem a Lubartowem. W rocznym rozkładzie jazdy nie znalazły się sezonowe połączenia Lublin/Chełm – Włodawa.

Podkarpackie: Minimalnie lepsza oferta

Przewozy Regionalne Oddział Podkarpacki chwali się większą liczbą obsługiwanych pociągów od wejścia w życie rozkładu jazdy 2018/2019. Zakłada się uruchomienie dodatkowej pary na linii 106 Rzeszów – Jasło. Korzystne zmiany dotyczą również głównej magistrali regionu – obecnie kursująca para pociągów Rzeszów Główny – Dębica obsłuży trasę do Tarnowa.

W regionie największe utrudnienia w prowadzeniu w ruchu nastąpią ze względu na prowadzone inwestycje infrastrukturalne na jednotorowej linii nr 71 Ocice – Rzeszów Główny oraz na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów linii nr 68. Będą one skutkowały wprowadzeniem komunikacji zastępczej.

Więcej o ofercie Polregio w województwie podkarpackim można przeczytać tutaj.

Podlaskie: Pojedzie 70 pociągów krajowych

Podlaski Oddział przewoźnika również zapowiada zwiększenie liczby połączeń, co ma nastąpić od 1 stycznia 2019 r. – W przyszłym roku o jedną parę zwiększy się liczba kursujących pociągów na linii Białystok – Czeremcha. Relacje dwóch par pociągów zostały wydłużone, tj. pociąg obecnie kursujący z Białegostoku do Grajewa będzie kursował do Ełku, a pociąg z Białegostoku do Łap, od nowego roku dojedzie do Szepietowa. Ponadto, wiele pociągów na trasach z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej, Suwałk, Czeremchy oraz z Hajnówki do Siedlec, będzie miało rozszerzone terminy kursowania, np. pociąg, który w tym roku kursował w dni robocze, od nowego roku będzie kursował codziennie – powiedziała Janina Wilczewska, dyrektor Podlaskiego Oddziału Polregio.

Jak informuje przewoźnik, w regionie uruchomi łącznie 70 pociągów krajowych. Planuje się kontynuacje obsługi połączeń do Kowna na Litwie – pociągi będą miały dodatkowe postoje na stacji Sidra oraz na przystanku Augustów Port. Utrzymane zostało sezonowe połączenie Białystok – Waliły.

W 2019 r. rozkład jazdy dla województwa nie przewiduje wprowadzania komunikacji zastępczej. Natomiast, jak poinformował przewoźnik, przez kilka dni grudnia do korzystania z autobusów zmuszeni będą podróżujący między Czeremchą a Hajnówką. – Firmie wykonującej modernizację linii kolejowej nie uda się zakończyć prac w tym terminie. W związku z tym podróżni będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej do 17 grudnia, a ruch pociągów zostanie wznowiony od 18 grudnia 2018 r. – poinformował przewoźnik.

Świętokrzyskie: Więcej wieczornych pociągów

Nowy rozkład jazdy pociągów obowiązujący nie zakłada wielu istotnych zmian – generalnie utrzymana zostanie siatka połączeń regionalnych, międzyregionalnych (do Częstochowy, Katowic i Krakowa) oraz sezonowych (do Sandomierza i Buska Zdrój). Nowością będzie dodatkowe wieczorne pociągi: Kielce – Skarżysko-Kamienna oraz Kraków Główny – Sędziszów. Ponadto od 10 marca do 23 czerwca mają być realizowane połączenia na południe od stolicy Małopolski – do Zakopanego i Suchej Beskidzkiej. Jednak od Krakowa podróżni pojadą komunikacją autobusową.

Z utrudnieniami związanymi z realizacją inwestycji liniowych muszą liczyć się korzystający z pociągów między Skarżyskiem-Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim. Za niektóre pociągi pojadą autobusy, inne w trakcie roku będą miały kilka wariantów kursowania.

Warmińsko-mazurskie: kontynuacja rozkładu 2017/2018

Olsztyńska jednostka ogólnopolskiego przewoźnika regionalnego poinformowała, że rozkład jazdy 2018/2019 będzie kontynuacją jeszcze obowiązującego i nie przewiduje się większych zmian w kursowaniu pociągów. W ramach pierwszej korekty największe zmiany będą dotyczyły godzin kursowania niektórych składów – różnice dochodzą do ok. 2 godzin. – Nieduże zmiany dotyczące godzin kursowania wynikają z otrzymanych wniosków podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do pociągów innych przewoźników (np. PKP Intercity), które posiadają priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy – można przeczytać w komunikacie przewoźnika.

Również na Warmii i Mazurach podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami wynikającymi z realizacji inwestycji liniowych. Do końca kwietnia przerwa w ruchu kolejowym ma obowiązywać na odcinku Szczytno – Pisz, a przejazd zapewni komunikacja zastępcza. Dopiero w lecie pojadą pociągi regionalne z Olsztyna do Działdowa – do końca lipca podróżni pociągami dojadą do Olsztynka, a tam przesiądą się na autobusów. Jedynie do 24 marca 2019 r. założono kursowanie pociągów Olsztyn – Braniewo, co należy wiązać z planową przez PKP PLK rewitalizacją odcinka Gutkowo – Braniewo.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5