Partnerzy serwisu:
Pasażer

PLK o wrześniowej korekcie rozkładu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-08-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PLK o wrześniowej korekcie rozkładu
fot. PKP PLK
Od niedzieli, 2 września zmieni się rozkład jazdy pociągów. Informacje są dostępne w Internecie, będą na stacjach i przystankach. Pociągi wrócą na zmodernizowane już odcinki linii na Lubelszczyźnie, Mazowszu i w Wielkopolsce – informuje PKP PLK.

Zmiany rozkładu jazdy zapewniają utrzymanie płynnego ruchu pociągów i przyjętych w rozkładzie czasów przejazdu – zapewnia PLK. Na sieci kolejowej trwają największe od lat inwestycje, których efektem będą krótsze podróże pociągiem, lepiej dostępne, wygodniejsze stacje i przystanki. Realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prace poprawią komunikację regionalną i międzyregionalną. Zarządca infrastruktury i przewoźnicy, wykorzystując możliwości linii, opracowali optymalną ofertę połączeń. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 2 września do 20 października.

Koleją na Wschód

Na przebudowywanej linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadów w pierwszą niedzielę września podróżni będą mogli skorzystać z nowych peronów w Kraśniku, Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wieś i Pułankowicach. Ruch pociągów zostanie przywrócony na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik. Równocześnie rozpoczną się prace na odcinku Kraśnik – Zaklików. Dla pasażerów wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Podróżni na trasie Lublin – Warszawa powinni zwrócić uwagę na obowiązujące już zmiany związane z modernizacją linii. Pociągi jadące z Warszawy do Lublina kursują przez Łuków i Parczew. 2 września zaplanowano otwarcie dla ruchu pociągów regionalnych odcinka Świder – Otwock oraz Pilawa – Garwolin. Na trasie Garwolin – Dęblin nadal obowiązywać będzie komunikacja zastępcza.

Na Lubelszczyźnie modernizacja stacji w Białej Podlaskiej i Terespolu zwiększy komfort podróży. Prace na torach wymagają zmian. Dotyczy to pociągów regionalnych i dalekobieżnych IC Polonez i IC Niemcewicz.

Wielkopolska po kolei

Od 30 września po zmodernizowanych torach pojadą pociągi na odcinku Oborniki Wlkp. – Piła. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów w Obornikach Wielkopolskich i Chodzieży. Dalsze prace na linii pozwolą skrócić podróż między Poznaniem a Piłą do ok. 80 min.

Postępuje modernizacja linii Warszawa – Poznań. Od połowy lipca są już regularne kursy pociągów z Wrześni do Konina. Za pociągi regionalne kursują autobusy na trasie Konin – Kutno. Pociągi dalekobieżne kursują przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy. Od 21 września do 20 października niektóre pociągi PKP IC, m.in. relacji Warszawa – Berlin pojadą trasą zmienioną od Kutna przez Toruń do Poznania lub Bydgoszczy.

Podróże w aglomeracji warszawskiej

Przed rozpoczęciem roku akademickiego, 24 września wrócą pociągi na trasę Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w Parzniewie. Obsługa podróżnych będzie odbywać się z nowych peronów. Będą jeszcze prace wykończeniowe. Więcej informacji na grodzisk-warszawa.pl.

Nowości PKP Intercity

Od 2 września pociągi IC Hutnik, kursujący na trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice relacji Gdynia – Kraków oraz IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane będą zatrzymywać się w Smętowie. Poróżni w Jastrowie będą mogli skorzystać z połączenia Lublin – Kołobrzeg (TLK Kochanowski).

Na trasy powrócą składy PKP IC: IC Barbakan rel. Kraków – Szczecin/Świnoujście i IC Włókniarz rel. Łódź – Szczecin (od 21 września do 20 października pojedzie w skróconej relacji Szczecin – Poznań). W związku z szerokim procesem inwestycyjnym na kolei, część pociągów kursuje trasami objazdowymi. Więcej na intercity.pl.

Komunikacja w centrum kraju

W związku z pracami na linii z Warszawy do Radomia, na trasie Czachówek Południowy – Warka zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów regionalnych. Składy dalekobieżne IC Orłowicz, IC Kolberg, TLK Kinga oraz IC Żeromski pojadą trasą zmienioną – tj. częściowo Centralną Magistralą Kolejową, przez Idzikowice i Przysuchę, by w Radomiu powrócić na swoją właściwą trasę.

W woj. łódzkim w związku z budową nowych peronów i torów na linii Zduńska Wola – Łódź Kaliska, za pociągi regionalne w większości będą kursowały autobusy, a pociągi PKP IC (IC Słowacki, IC Włókniarz, IC Barbakan, IC Portowiec) pojadą trasami zmienionymi. Szczegółowe informacje przekazują przewoźnicy.

Pociągiem w Krakowie

W Krakowie budowane są dodatkowe tory na odc. Kraków Główny Towarowy – Rudzice. Dlatego od 2 września wraca przerwa w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny – Podłęże od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-14.30.

Ze względu na przebudowę stacji Kraków Płaszów, niektóre składy pojadą zmienioną trasą lub zastąpi je komunikacja autobusowa.

Zmiany w regionach

We wrześniu rozpoczną się prace na trasie Kędzierzyn-Koźle – Opole Groszowice. Ruch kolejowy na odcinku Raszowa – Gogolin będzie prowadzony jednym torem. Zmienią się godziny kursowania składów dalekobieżnych.

Prace na linii Częstochowa – Zawiercie wymagają zmian w kursowaniu pociągów regionalnych i dalekobieżnych. Niektóre pojadą od Częstochowy przez Częstochowę Mirów do Poraja. Po wymianie torów i przebudowie peronów podróż będzie szybsza i wygodniejsza.

Na Warmii i Mazurach kontynuowane są prace modernizacyjne na linii Działdowo – Olsztyn. Część pociągów dalekobieżnych jedzie objazdem przez Iławę, a za pociągi regionalne wprowadzona jest komunikacja zastępcza. Na trasie Szczytno – Ełk w czasie prac za pociągi kursują autobusy.

Na Opolszczyźnie przebudowywana jest linia z Opola do Nysy, po zakończeniu prac czas przejazdu na linii skróci się o ok. 40 min. Podróżni już korzystają z odnowionych peronów w Komprachcicach i Opolu Chmielowicach na trasie z Opola Zachodniego do Szydłowa. Od 1 sierpnia komunikacja zastępcza autobusowa obowiązuje na odcinku Szydłów – Łambinowice.

Wygodna podróż z nowych peronów

W ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają komfort obsługi na stacjach i przystankach. Podróżni już korzystają z oddanych w tym roku peronów m.in. w Małaszewiczach, Rybniku, Jaworzno Szczakowej i Chmielnikach Bydgoskich. Od sierpnia dostępne są 2 nowe perony na stacji Kłodzko Główne. Trwa przebudowa przystanków w Warszawie i Krakowie oraz m.in. stacji Szczecin Główny, Lublin, Rzeszów Główny i Gdańsk Główny.

Obok modernizacji linii kolejowych i stacji kolejarze przebudowują także dworce. Dzięki inwestycjom PKP S.A. w całym kraju zmodernizowanych oraz wybudowanych zostanie ok. 200 obiektów. Część z nich zostanie otwarta jeszcze w tym roku. Będą to dworce: Poznań Garbary, Poznań Zachodni (na stacji Poznań Główny), Pruszków, Strzelin, Jawor, Siechnice, Święta Katarzyna i Smardzów Wrocławski.

Informacja dla podróżnych

31 sierpnia oraz 1–3 września br. na największych dworcach w Polsce – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni. Pomocą służą także pracownicy punktów InfoDworzec.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5