Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

PKP SKM Trójmiasto wymienia rozjazdy. Zmieni się rozkład jazdy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
27-05-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
PKP SKM Trójmiasto wymienia rozjazdy. Zmieni się rozkład jazdy
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PKP SKM, związane z wymianą rozjazdów. Rewitalizacja muru oporowego znajdującego się wzdłuż ulicy Białej w Gdańsku Wrzeszczu.

PKP SKM w Trójmieście poza modernizacją swoich peronów, prowadzi również prace związane z wymianą innych elementów swojej infrastruktury. W roku 2016 zostały wymienione 4 rozjazdy w Gdyni Chyloni. W miesiącach maju i czerwcu bieżącego roku spółka wymieni kolejne 4 rozjazdy w Gdyni Głównej.

– W rozjazdach zostaną wymienione wszystkie wyeksploatowane części stalowe. Wcześniej pod tymi rozjazdami znajdowały się tak zwane podrozjazdnice, które były wykonane z drewna sosnowego – teraz zastąpi je trwalszy materiał strunobetonowy. We wszystkich wymienionych rozjazdach zamontowane zostaną rolki podiglicowe, dzięki którym przekładanie rozjazdów jest bardzo niezawodne – powiedział Marcin Głuszek, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży PKP SKM w Trójmieście. Dzięki min. tym pracom zwiększy się również komfort podróżowania pasażerów podczas przejazdu przez rozjazdy.

Zmiany w ruchu pociągów

Pierwsze prace rozpoczną się w najbliższy weekend tj. 27-28.05.2017r. Z tego powodu ruch pociągów na odcinku Gdańsk Śródmieście – Gdynia Cisowa, będzie odbywał się z częstotliwością co 30 minut. Kolejną wymianę zaplanowano w weekendy 3-4.06 oraz 10-11.06.2017 , która nie spowoduje żadnych zmian w rozkładzie. W weekend 17-18.06.2017 zaplanowana jest wymiana ostatniego rozjazdu w Gdyni Głównej. Ruch na odcinku Gdańsk Śródmieście – Gdynia Cisowa odbywać się będzie co 30 minut. Koszt wymiany rozjazdów w Gdyni Głównej to 2,4 mln zł.

Kolejne prace związane z wymianą rozjazdów PKP SKM zaplanowała w weekendy, w okresie wrzesień – październik. Wymianie ulegną 4 rozjazdy na stacji Gdańsk Oliwa. Wówczas częstotliwość kursowania pociągów na odcinku Gdańsk Śródmieście – Gdynia Cisowa wyniesie 30 – 40 minut.

SKM naprawi mur oporowy we Wrzeszczu

Jeszcze w tym roku PKP SKM rozpocznie rewitalizację muru oporowego znajdującego się wzdłuż ulicy Białej w Gdańsku Wrzeszczu przy torach kolejowych. – Mur oporowy znajdujący się wzdłuż ulicy Białej w Gdańsku został wybudowany w latach 20' XX wieku i do dzisiaj nie przeszedł gruntownej przebudowy. Z uwagi na pogarszający się stan techniczny konieczne było zaplanowanie jego przebudowy, która została przewidziana do realizacji w 3 etapach.

W bieżącym roku zostanie wyremontowany odcinek od przejścia podziemnego prowadzącego na perony do wiaduktu kolejowego nad ul. Wajdeloty. W latach 2018-2019 prace będą realizowane od wspomnianego wiaduktu do wysokości ul. Białej 5. Rok 2020 zakończy modernizację muru od ul. Białej 5 do przejścia nad ul. Waryńskiego.

– Zostanie zachowana historyczna architektura betonowych zdobień oraz balustrad muru. Całość pokryje warstwa anty-graffiti – powiedział Marcin Głuszek, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży PKP SKM w Trójmieście
Podczas prac ruch pociągów PKP SKM na stacji Gdańsk Wrzeszcz prowadzony będzie po jednym torze bez konieczności zmian w rozkładzie.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

SKM Trójmiasto wyremontuje przystanki Gdańsk Stocznia i Gdynia Stocznia

Infrastruktura

Niebezpiecznie w Wejherowie. Pociąg SKM rozpruł rozjazd

Infrastruktura

SKM Trójmiasto ogłasza przetarg na 10 zespołów trakcyjnych

Tabor i technika

Zobacz również:

SKM Trójmiasto wyremontuje przystanki Gdańsk Stocznia i Gdynia Stocznia

Infrastruktura

Niebezpiecznie w Wejherowie. Pociąg SKM rozpruł rozjazd

Infrastruktura

SKM Trójmiasto ogłasza przetarg na 10 zespołów trakcyjnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5