Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Cargo zacieśni współpracę z Orlenem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
04-04-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Cargo zacieśni współpracę z Orlenem
Fot. Orlen Paliwa
PKP Cargo i Orlen Paliwa podpisały list intencyjny w sprawie ścisłej współpracy. Z jednej strony chodzi o przewozy paliw świadczone przez przewoźnika dla Orlenu, a z drugiej – o tankowanie lokomotyw PKP Cargo.

Pierwszym aspektem współpracy ma być większe wsparcie logistyczne PKP Cargo przez Orlen Paliwa. Projekt będzie dotyczył w szczególności terminowych dostaw paliw płynnych do obsługi lokomotyw spalinowych, optymalnego rozmieszczenia punktów tankowania wzdłuż traktów kolejowych oraz zapewnienia tzw. mobilnych stacji tankowania paliw. Orlen obecnie w stu procentach zaspokaja zapotrzebowanie PKP Cargo na paliwo dla lokomotyw.

Bez tankowania z samochodu


Łukasz Hołubowski, prezes Orlen Paliwa tłumaczy, że obecny system tankowania lokomotyw bezpośrednio z samochodów budzi wątpliwości prawne; z kolei przerzucanie lokomotyw do stacji paliw tylko w celu uzupełnienia zbiorników jest nieuzasadnione ekonomicznie. Nad uszczelnieniem systemu od strony prawnej pracuje rząd – celem jest eliminacja tankowania lokomotyw z samochodu. Zamiast tego będą wykorzystywane właśnie punkty tankowania oraz mobilne stacje tankowania paliw. 

– Około połowa naszych lokomotyw to pojazdy z trakcją spalinową, dlatego zabezpieczenie dostaw paliw jest dla PKP Cargo sprawą o ogromnym znaczeniu. Przygotowanie odpowiedniej infrastruktury zaopatrzenia lokomotyw w olej napędowy jest też częścią szerokiego programu optymalizacji i usprawnienia przewozów w Grupie PKP Cargo – stwierdził Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Przewozy dla Orlenu bardziej terminowe

Drugim aspektem współpracy mają być przewozy paliw dla spółki Orlen Paliwa, świadczone przez PKP Cargo. Jak tłumaczy Hołubowski, własny przewoźnik Grupy Orlen – Koltrans nie jest w stanie zaspokoić całych potrzeb logistycznych jego spółki – w szczególności chodzi o transport gazu LPG pomiędzy terminalami. – Chodzi o optymalizację dostaw paliw do naszych baz i wykorzystanie potencjału firmy PKP Cargo w dostawach terminowych. Obecnie okna przewozowe nie są zoptymalizowane pod kątem dostępności towaru w naszych bazach – przyznał Hołubowski.

Jak podkreślił, kontynuowana będzie ścisła współpraca Orlen Paliwa z Koltransem.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5