NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

PKM: Obsunięcie ziemi na nasypie

| pr, Rynek Kolejowy 30.12.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-30 13:45:10 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
"Przyczyną osunięcia się ziemi najprawdopodobniej były ulewne deszcze."
To prawda. Wg telemetrii IMGW dnia 27 XII spadło w Gdańsku Porcie Północnym prawie 20 l wody na m2.
Źródło: http://monitor.pogodynka.pl/#station/meteo/354180140
To jest całkiem bardzo dużo jak na zimę.
2015-12-30 14:13:44 Autor: P S
---.dynamic.chello.pl
zagrożenie jest. ryzyka (być może) nie ma...
2015-12-30 15:24:25 Autor: emer
---.siedlce.vectranet.pl
"obiekt został wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną" - coś mi tu nie pasuje. Albo wykonano tak naprawdę ze sztuką budowlaną i nasyp się nie rozpływa, albo nadzór odebrał fuszerkę. A pytanie zasadnicze kto zapłaci za naprawę nasypu.
2015-12-30 15:32:04 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@emer
winien opadów deszczu jest pewnie IMGW-PIB...
2015-12-30 15:45:12 Autor: pytajnik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
szybko się nowa inwestycja sypie... ledwo otworzyli a już się nasyp rozjeżdża, 100 lat temu niemiec jak budował to jakoś dawał sobie radę bez takiego sprzętu, bez takiej technologii jaka jest dzisiaj i wszystko się trzyma jak złoto mimo upływu czasu.... a dziś mają cuda na kiju i robią tak że się wszystko sypie w krótkim czasie... ot technika i wykonanie...
Pewnie zaraz zostanę zrugany, wiadomo - nowe to i musi się grunt ustabilizować, i to i tamto... ok wszystko w temacie
2015-12-30 15:58:22 Autor: Ramzes
---.net95-158-73.revers.nsm.pl
Na odcinku Strzyża - Niedźwiednik w torze nr 1 i 2 od 3 miesięcy obowiązuje już ograniczenie szybkości do V 60 km/h z uwagi na niestabilność podtorza. Z pewnością będzie obowiązywało dłużej gdyż z nowym rozkładem jazdy zostało ono ujęte jako stałe w dodatku nr 7 do służbowego rozkładu jazdy zawierającym "Wykaz ostrzeżeń stałych". Szkoda tylko, że na tak estetycznie wyglądające infrastrukturze całej linii nowe znaki ograniczeń szybkości zostały przemalowane z pomarańczowych na biało-czarne w bardzo niechlujny sposób.
2015-12-30 17:10:11 Autor: Wtajemniczony
---.google.com
Nie mówcie o opadach bo akurat we Wrzeszczu deszczu nie widziano juz bardzo dawno . Sucho jak pieprz. Chyba ze tylko na nasypie leje :) :)
2015-12-30 17:16:07 Autor: Towarowy
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Do Ramzes:
A co to dodatek nr 7???
2015-12-30 17:16:17 Autor: Towarowy
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Do Ramzes:
A co to dodatek nr 7???
2015-12-30 19:00:03 Autor: maq
---.dynamic.chello.pl
Na tym odcinku nie budowano nowego nasypu, tylko poszerzono i podwyższono nasyp stary(kolei kokoszkowskiej) z1914.Nowa część nasypu nie została prawidłowo związana ze starą,co jest ewidentnym błędem wykonawcy.
2015-12-30 19:13:34 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
@maq

Człowieku co Ty opowiadasz?
Właśnie w tym miejscu/na tym odcinku nasyp został wybudowany od podstaw,
poprzedni został zniwelowany do zera,

i tylko możemy gdybać - czy to fuszerka czy faktycznie warunki pogodowe?
ale wykonawcy to nie usprawiedliwa,

ciekawy jest co z nasypem na l. nr 9 w okolicy Mikołajek Pom.?...
2015-12-30 19:30:36 Autor: Sid Vicious
---.dynamic.mm.pl
@maq, Maurycy - widziałem we wrześniu, jak dosypywano Atlasem ławę torowiska tuż przy przyczółku - jeśli to miejsce poleciało to miało prawo jak najbardziej. Na czym to miało się trzymać- na darni?
2015-12-30 20:22:39 Autor: MK
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie jest to prawa. Ograniczenie do 60 km/h obowiązuje z uwagi na brak blokady liniowej.
2015-12-30 21:16:45 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
@Sid Vicious

A na którym przyczółku- czyżby przy Grunwaldzkiej od strony Zaspy?...
2015-12-30 22:42:43 Autor: Patryk1
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Według komentarzy wychodzi, ze PKM juz po otwarciu wiedziała ze sie nasyp osunie i trzeba wprowadzić zachowawczo ograniczenie prędkości. Większej głupoty nie czytałem. PKM czeka na wpięcie blokady do linii 202 bo teraz na tym odcinku ruch jest prowadzony na najnowocześniejszych łączach telefonicznych. Co do wykonania obiektu zgodnie ze sztuka budowlana to będąc rzecznikiem PKM nie wypowiadał bym sie tak, gdyż z tego wykonawca może wyciągnąć wniosek, ze koszty naprawy poniesie PKM. Takie deklaracje moga byc wykorzystywane w przypadku sporu prżez Budimex.
2015-12-31 15:59:37 Autor: Sid vicious
---.dynamic.mm.pl
@Maurycy-przy murze oporowym na wys.Zaspy.Tluczen im sie sypal na dol wiec stwierdzili ze potrzebna jest lawa torowiska...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR