NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Pierwsza drezyna do Balic na torach

| Justyna Urbaniak, Rynek Infrastruktury 10.03.2015 197

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-03-10 10:14:14 Autor: p.
---.internetdsl.tpnet.pl
78 pociagów dziennie przez 4 miesiące i tylko 50 tys. podróżnych.
Wychodzi 5,3 osoby na pociąg!

A durne dziennikarze łykną i przedrukują wszystko co im cymbały z kolei powiedzą bez żadnego zająknięcia. "Dziennikarzyny" gdzie wasz krytycyzm?????
2015-03-10 10:23:23 Autor: traveller
---.play-internet.pl
Ja myślałem, że na lotnisku, to loty się odbywają, a tutaj popatrz normalnie szpital i operacje :D
2015-03-10 11:20:55 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
Moje pytanie brzmi: Jak ma się powyższa informacja do tej z przed kilku tygodni?
http://www.rynek-kolejowy.pl/55683/w_marcu_koniec_modernizacji_linii_do_balic.htm
2015-03-10 11:23:09 Autor: MAR
---.centertel.pl
"Wszystkie roboty zostaną zakończone i następnie po odbiorze końcowym będą oddane do użytkowania."

To jest dopiero powalajaca z nog wiadomosc. Takiej jeszcze nie slyszalem z ust zadnego rzecznika.
2015-03-10 11:32:02 Autor: Ja
---.xdsl.centertel.pl
Bidna ta małopolska PLK-a, nawet swojej drezyny nie mają.... ISE Kielce i dla ruchowców wszystko jasne!
2015-03-10 12:33:23 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
A pytanie drugie brzmi: czy drezyna pojechała "po nowych torach od Krakowa Głównego do Balic" czy może raczej po nowym torze (jednym!) od Mydlnik do Balic. Bo na moje oko, to na odcinku od Mydlnik do Krakowa Głównego prace przy nowych torach dla balickiej kolejki są jeszcze w głębokim lesie...
2015-03-10 12:49:44 Autor: Kolejarz realista
---.adsl.inetia.pl
Ten filmik to niesamowity hit sezonu - tak ja obecna PLK
2015-03-10 13:32:00 Autor: Nemo
---.dynamic.chello.pl
Normalnie tylko chleba i soli brakowało...
Żenada...
2015-03-10 19:27:51 Autor: Fan Club SOADA.
---.237.91-rev.victor.pl
a ja się pytam co z linią Kraków - Katowice ??
2015-03-10 21:54:15 Autor: sfrustrowany kolejarz
---.free.aero2.net.pl
A krakowska drezyna KOLZAM-owska,dogorywa w krzakach na stacji Oświecim! Pogratulować warszawskim "bankomatom" dbałości o sprzęt i oszczędnosci!
2015-03-10 23:51:49 Autor: kolejTAR
---.94.210.225
to jest jakas farsa i kpina. Robią dwutorową ,pod drutem linię dla muchowozów wożących powietrze - przypomnijmy sobie co jeździło w szynobusach do Balic przed remontem, wydają kosmiczne pieniądze w błoto na ślepą linię kolejki PO CO ? skoro są dwa autobusy lotniskowe?!
natomiast na roz ne linie Tarnów-Szczucin, Trzebinia-Wadowice,Chabówka-Sącz, Stróże-Jasło, Sucha-Żywiec nie ma złamanego grosza!!! co za kureska niegospodarność, brak słów!!!
2015-03-11 01:13:39 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
Na takiej trasie Trzebinia-Wadowice to NA PEWNO znalazłoby się więcej pasażerów niż do Balic. Człowieku, zejdź na ziemię...
2015-03-11 07:17:19 Autor: KRENAU
---.dynamic.mm.pl
Trzebinia - Wadowice pierwsze trzeba by było wynająć drwali aby wykarczowali puszczę która wrosła w torowisko ;) Ps. Miejmy nadzieję, że przejazd do Balic nie będzie na "specjalny bilet" zachęcający do korzystania z komunikacji autobusowej ...
2015-03-11 12:39:05 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
Wg zapewnień KM z grudnia ub. roku bilet z Głównego na Balice ma kosztować 5 zł.
Na pozostałe przystanki na trasie 3 zł - czasowy, ważny przez dwie godziny.
A jak będzie w rzeczywistości - się okaże...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.