NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Parada Parowozów już za dwa tygodnie. Co w programie?

| PKP Cargo 20.04.2014 194

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-04-20 12:06:43 Autor: Exe
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Podczas XXI edycji imprezy głównym punktem programu będzie możliwość przejazdu jednym z zabytkowych parowozów." Można się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat? A i przy okazji - Ktoś wie ile będzie parowozów w tym roku na paradzie? Obiło mi się o uszy ze 14, ale sam w to nie wierze.
2014-04-20 14:06:50 Autor: karol35492
---.warszawa.vectranet.pl
Przecież wyraźnie jest napisane, że na paradzie będzie zabytkowy parowóz.
2014-04-20 17:32:24 Autor: Piter
---.centertel.pl
Ani słowa o tym ile i jakie parowozy będą. No tak, impreza dla dzieci...
2014-04-20 17:57:25 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na ich miejscu też bym nie pisał, bo wieść gminna niesie, że będzie raczej mało pary na tegorocznej paradzie... W końcu - przynajmniej wedle wszelkich znaków na niebie i Ziemi - ma nie być tradycyjnych już pociągów z miłośnikami z Niemiec, które wprowadzały masę kolorytu.
2014-04-20 21:17:37 Autor: kali74
---.16-4.cable.virginm.net
W tym roku nacisk na najmłodszych...hmm...Maluch wszystko przyjmie!...a co z dorosłymi miłośnikami kolei?? Przecież nic tak na najmłodszych nie działa jak właśnie przelot czajnika na pełnej parze więc co to za czary mary, że w tym roku nacisk kładziemy na najmłodszych??? Czternaście parowozów????...wolne żarty:-D:-D...będzie cud jak będą cztery! Niemcy tradycyjnie nas olali, jak co drugi rok z resztą:-(. Ogólnie impreza chyli się ku upadkowi...jak wszystko w tym cholernym kraju...wszystko co wartościowe:-(
2014-04-20 21:52:07 Autor: Hermann
---.centertel.pl
@kali74: Chwilkę, sąsiedzi zza Odry regularnie przyjeżdżali na paradę do Wolsztyna, nawet jeśli ich pociągi ciągnęły diesle (2009r.) W tym roku nie przyjedzie z Niemiec żaden pociąg pierwszy raz od lat 90-tych. Maszyn będzie minimum 7. 2 z Wolsztyna, Albatros ze Słowacji, zadeklarowali przyjazd swą maszyną Czesi, no i co najmniej 2 wozy z Chabówki i Ty42-24 z Pyskowic. To co prawda jest żenadą, ale w czasach świetności Wolsztyna była parada gdzie wystąpiło zaledwie 6 maszyn (1994r). Różnica wtedy była taka że normalnie w tych dniach jeździły rozkładowe pociągi pod parą.
2014-04-20 23:15:30 Autor: mar...
---.dynamic.chello.pl
Jak będą jakieś drezyny w kierunku na Sulechów to korzystać mikole, korzystać bo z dobrych źródeł wiem iż biorą się za rozbiórkę tej linii. :)
2014-04-20 23:57:40 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ kali74

Już tak nie przesadzaj z tym ogólnym upadkiem wszystkiego. No chyba, że wierzysz w bajkę, że przyjdzie J.K., PSTRYK, i zaraz w Wolsztynie zrobi się z 10 czynnych czajników... ;-P

To są lata zaniedbań i po prostu braku wizji co z Wolsztynem (i Chabówką) dalej zrobić. Cierpi na tym parada, i owszem, ale nie płacz, że wszystko upada i nic nie ma, bo masz choćby całkiem przyzwoitą ofertę TurKolu. Z roku na rok się rozwijającą.
2014-04-21 00:58:32 Autor: kali74
---.16-4.cable.virginm.net
Po komentarzach Hermanna i Górala od razu poczułem się lepiej:-/...nie ma planu i wizji...jakie to qurwa polskie...jakby Wolsztyn istniał dopiero od wczoraj...a to hmm...20 lat już istnieje i dalej N-I-E-M-A W-I-Z-J-I!!! Strach się bać. Powiem Wam tak lekko offtopicowo...że często się nie zgadzam z komentarzami kolejarza z USA vel Maszynista z SNCB vel ktoś tam jeszcze...bo w większości zieje buractwem i chociaż nieskomentował on tutaj artykułu to powoli (niestety) dochodzę do wniosku, że zaczynam się z wieloma rzeczami w jego komentarzach zgadzać... To jednak pech, że się w tym kraju urodziłem:-(l
2014-04-21 13:12:39 Autor: pt47-65
---.31.39.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A powiedz w którym dokładnie miejscu chcą zrobić rozbiórkę, bo to co wiem to do Powodowa regularnie kursują składy do "Prefbetu".
M.in. do Powodowa ma być w dniu parady pociąg retro, tylko cena odstrasza.
2014-04-21 16:20:02 Autor: Robert Wyszynski
---.adsl.inetia.pl
Paradą, paradą - kto chciał mieć wypas, ten był w zeszłym roku na jubileuszowej XX paradzie (oficjalnie, bo w istocie było ich więcej)!

Ale... wszystkie pociągi TURKOL-a - chyba pierwszy raz w historii! I pierwszy raz AŻ TYLE!!!

Yes! Yes! Yes! Tak trzymać! Dla mnie to fenomen kosmiczny.
2014-04-21 17:04:02 Autor: Breslauer od 7 pokoleń
---.opera-mini.net
A będzie darmowy bigos?
2014-04-22 13:12:59 Autor: krichu
---.icpnet.pl
Wojtek Lis podał na swojej stronie informację o 7(!) parowozach... Z Chabówki tylko 2 sztuki, mogliby wysłać wszystkie 4... Z Czech też tylko jeden parowóz. PORAŻKA!!!!
2014-04-22 14:43:29 Autor: Aruś
---.konin.mm.pl
Przykro że z roku na rok coraz miej "czajniczków" uczestniczy.
Ale i dla 7 sztuk warto jechać.
Arek
2014-04-22 15:17:38 Autor: tomek janiszewski
---.ip.netia.com.pl
A nawet jak już ostatni czajnik wyzionie ducha - pociągi Turkola nadal będą mogły jeździć! Zostało wszak trochę SU45, np. na trasach SUkółka - SUwałki, Ełk - Giżycko - Korsze, czy Rzeszów - Kraśnik - Lublin. Trzeba tylko w szczególnie obłożone dni w roku przemianować pośpieszny Hańcza oraz TLK Rybak, Pojezierze, San oraz Solina na Markowe Produkty Turystyczne z biletami po 99PLN do kupienia wyłącznie przez internet. Yes, yes, YES!
2014-04-23 00:43:12 Autor: hermann
---.centertel.pl
@Tomek Janiszewski: To zorganizuj taki pociąg. Ciekawe czy PLK zasponsoruje Ci przejazd za darmo po swoich torach a Cargo za darmola pożyczy Ci loka, to samo dotyczy PR-ów w kwestii wagonów...
@kali74: Co do Wolsztyna to nigdy nie było wizji. Dopóki maszyn było sporo, maszynistów nie brakowało a kasa szła do wspólnego wora to wszystko było ok. Mimo iż w roku 1994 było na chodzie blisko 20 maszyn, to na paradzie uczestniczyło zaledwie 6 sztuk, bo tak było najłatwiej. Część maszyn po prostu jeździła z planowcami a kilka egzemplarzy od dłuższego czasu oczekujących napraw rdzewiała w krzakach. Dopiero fala napraw ruszyła w związku z planowanymi obchodami 150 lat kolei w Polsce bo byłby obciach. Parowozy poparadowały w Warszawie a potem klasycznie czekały na lepsze czasy. W końcu pożegnań nadszedł czas i w roku 1998 pierwsza maszyna poszła w krzaki na dobre (Ty51-223), potem to już poleciało prawo serii i tak do zacnego grona złomów dołączyły TKt48-143, Ty43-123 a do 2002 roku dołączyły wszystkie teigreki. Przyznam że nie wierzyłem że Wolsztyn przetrwa aż tyle lat...
2014-04-23 22:19:50 Autor: kkk
---.icpnet.pl
@Tomek Janiszewski: Zmień dealera albo idź do psychiatry, bo rzeczy jakie tu wypisujesz przyprawiają mnie o niezły ból głowy...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR