NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Ofensywa dworcowa w 2016 r. Będą nowe dworce systemowe

| wu, Transport-publiczny.pl 11.01.2016 200

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2016-01-11 08:15:34 Autor: Ted Rozpor
---.adsl.inetia.pl
A Koszalin? Mieli stawiać systemowy.
2016-01-11 08:16:48 Autor: Goralo-mięsożerny-cyklista-zaprzedany-unijnym-genderystom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A gdzie obowiązkowe kaplice na każdym dworcu?
2016-01-11 08:39:10 Autor: Czekamy
---.tktelekom.pl
A co z dworcem na Mława Miasto ? (Nie mylić ze stacją Mława, na której w ubiegłym roku zburzono i pobudowano IDS).
2016-01-11 08:46:17 Autor: podróżnik
---.81.168.130
Czegoś tu nie rozumiem.
Ciechanów liczy ok. 45 tys. mieszkańców, Pomiechówek niespełna 1 tys.
Jakie zatem są kryteria budowy takich dworców?
Bo jak widać na powyższym przykładzie, nie są to potoki podróżnych.
A więc pewnie najniższe koszty.
Pomimo oczywistego związku ceny z jakością. Ale kogo to w PKP obchodzi.
2016-01-11 08:52:04 Autor: Julian
---.centertel.pl
Pilotaż-możliwe, że testują budowę w różnych lokacjach
2016-01-11 08:58:26 Autor: WCH
---.tktelekom.pl
A będą umieć zagospodarować? Dworzec we Wrocku nigdy nie osiągnął zakładanego celu a 80% powierzchni stoi pusta i tylko szczury hulają jak dawniej, a w weekendy nie ma nawet gdzie kupić gazet a o polskiej kuch to można tylko pomarzyć. Nie szukając daleko Jelenia Góra też straszy i dalej Wałbrzych Główny, Boguszów Gorce itp. Myślę, że już pora by tym towarzystwem zajęły się odpowiednie urzędy. Nawet nie potrafią zagospodarować Warszawy Wschodniej gdzie kuriozalny wynalazek z numerami do kas gdzie trudno znaleźć patent do wydawania nr. a kasy rozrzucone na przestrzeni 30 metrów i czynne dla zabawy po skrzydłach
2016-01-11 10:11:17 Autor: Dave
---.centertel.pl
@ WCH:

We Wrocławiu na dworcu nie ma gdzie gazety kupić?! :| Co najmniej 2 kioski są tam. W holu i przy środkowym wyjściu. Polskie dania obiadowe też są i to niedrogie w "bocznej nawie" głównego przejścia pod peronami.
2016-01-11 11:10:30 Autor: podróżnik
---.81.168.130
W systemowych będzie łatwiej się odnaleźć, bo tam na przestrzeni 100 m2 jest wszystko: kasy, namiastka poczekalni, bufet, kiosk, bankomat i wychodek? W garkuchni można kupić polskie specjalności, jak hamburgery, lasagne itp. W kiosku polską prasę Newsweek, Gazetę W. in.
Poza bankomatem nie dostrzegam istotnych różnic i korzyści. Wars, fasolka po bretońsku, bigos, a w kiosku Trybuna Ludu. Historia zatacza koło.
Tylko czy w takim systemowym nakręciliby "Bal na dworcu w Koluszkach"?
2016-01-11 11:12:50 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Śmiesznie wyglądają marznący pasażerowie na ławeczkach w otwartej przestrzeni w Ciechanowie, bo w środku dworczyka-klitki nie ma już miejsca.

Geniusze bankomatu, zbawcy tabelek...
2016-01-11 12:33:47 Autor: Hi_Hi
---.tktelekom.pl
Pocieszę Cię, że w tym barku jest piwo. ( koś zachował czujność rewolucyjną i to nie jest dworzec tylko enklawa:) Tylko trudno nazwać to barem bo tam są dwa zydle. Przyjdź na dworzec w sobotę nie za wczas, tak o 6 tej, to salonik rabotajet od 8 mej a twój olbrzymi kiosk gdzie dwie osoby robią tłok ma zmianę albo przyjęcie towaru:)
2016-01-11 13:21:12 Autor: ~
---.static.tvk.wroc.pl
Jak widać na Dolnym Śląsku nie ma najmniejszej potrzeby stawiania dworców systemowych...

Tymczasem Zgorzelec Miasto (olać tą sprzedaną ruderę!) czeka, czeka i czeka.
2016-01-11 13:40:59 Autor: O_Q
---.tktelekom.pl
Trzeba zagospodarować te które są! Węgliniec, Chojnów, Szklarska Poręba Górna ( tu trudno ten malutki barek nazwać usługą ), puste kłodzko Główne, Ziębice, Strzelin, Oława, Brzeg itd... albo stoją puste albo zamknięte, Janowice Wielkie, Marciszów ....
2016-01-11 13:42:39 Autor: benesox
---.play-internet.pl
Chętnie zobacze zmodernizowany dworzec Poznań Zachodni,ale gdzie to będzie?.Takiego do tej pory nie było,a ma być?
2016-01-11 14:40:22 Autor: A dlaczego?
---.play-internet.pl
Zamiast Pomiechówka to powinni postawić w Nowym Dworze Mazowieckim. Ludzi więcej tam wsiada i mogliby zagospodarować teren po dawnym dworcu autobusowym
2016-01-11 15:03:55 Autor: ...
---.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Faktycznie Dolny Śląsk posiada wiele pięknych ale zaniedbanych dworców. Oby jak najszybciej doszli do wniosku, że należy się im porządny remont.
2016-01-11 22:45:44 Autor: gosciu
---.centertel.pl
Fajnie jakby chociaż niektóre stacje na linii Kłodzko- Wałbrzych odnowili, ale tego pewnie się szybko nie doczekam. W ostatnim czasie jedynie na niemal wszystkich przystankach zamontowali gablotki na rozkład...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.