NUMER 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Temat numeru:
Renesans nocnych pociągów
szukaj
Śledź nas:

Ofensywa dworcowa w 2016 r. Będą nowe dworce systemowe

| wu, Transport-publiczny.pl 11.01.2016 186

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2016-01-11 08:15:34 Autor: Ted Rozpor
---.adsl.inetia.pl
A Koszalin? Mieli stawiać systemowy.
2016-01-11 08:16:48 Autor: Goralo-mięsożerny-cyklista-zaprzedany-unijnym-genderystom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A gdzie obowiązkowe kaplice na każdym dworcu?
2016-01-11 08:39:10 Autor: Czekamy
---.tktelekom.pl
A co z dworcem na Mława Miasto ? (Nie mylić ze stacją Mława, na której w ubiegłym roku zburzono i pobudowano IDS).
2016-01-11 08:46:17 Autor: podróżnik
---.81.168.130
Czegoś tu nie rozumiem.
Ciechanów liczy ok. 45 tys. mieszkańców, Pomiechówek niespełna 1 tys.
Jakie zatem są kryteria budowy takich dworców?
Bo jak widać na powyższym przykładzie, nie są to potoki podróżnych.
A więc pewnie najniższe koszty.
Pomimo oczywistego związku ceny z jakością. Ale kogo to w PKP obchodzi.
2016-01-11 08:52:04 Autor: Julian
---.centertel.pl
Pilotaż-możliwe, że testują budowę w różnych lokacjach
2016-01-11 08:58:26 Autor: WCH
---.tktelekom.pl
A będą umieć zagospodarować? Dworzec we Wrocku nigdy nie osiągnął zakładanego celu a 80% powierzchni stoi pusta i tylko szczury hulają jak dawniej, a w weekendy nie ma nawet gdzie kupić gazet a o polskiej kuch to można tylko pomarzyć. Nie szukając daleko Jelenia Góra też straszy i dalej Wałbrzych Główny, Boguszów Gorce itp. Myślę, że już pora by tym towarzystwem zajęły się odpowiednie urzędy. Nawet nie potrafią zagospodarować Warszawy Wschodniej gdzie kuriozalny wynalazek z numerami do kas gdzie trudno znaleźć patent do wydawania nr. a kasy rozrzucone na przestrzeni 30 metrów i czynne dla zabawy po skrzydłach
2016-01-11 10:11:17 Autor: Dave
---.centertel.pl
@ WCH:

We Wrocławiu na dworcu nie ma gdzie gazety kupić?! :| Co najmniej 2 kioski są tam. W holu i przy środkowym wyjściu. Polskie dania obiadowe też są i to niedrogie w "bocznej nawie" głównego przejścia pod peronami.
2016-01-11 11:10:30 Autor: podróżnik
---.81.168.130
W systemowych będzie łatwiej się odnaleźć, bo tam na przestrzeni 100 m2 jest wszystko: kasy, namiastka poczekalni, bufet, kiosk, bankomat i wychodek? W garkuchni można kupić polskie specjalności, jak hamburgery, lasagne itp. W kiosku polską prasę Newsweek, Gazetę W. in.
Poza bankomatem nie dostrzegam istotnych różnic i korzyści. Wars, fasolka po bretońsku, bigos, a w kiosku Trybuna Ludu. Historia zatacza koło.
Tylko czy w takim systemowym nakręciliby "Bal na dworcu w Koluszkach"?
2016-01-11 11:12:50 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Śmiesznie wyglądają marznący pasażerowie na ławeczkach w otwartej przestrzeni w Ciechanowie, bo w środku dworczyka-klitki nie ma już miejsca.

Geniusze bankomatu, zbawcy tabelek...
2016-01-11 12:33:47 Autor: Hi_Hi
---.tktelekom.pl
Pocieszę Cię, że w tym barku jest piwo. ( koś zachował czujność rewolucyjną i to nie jest dworzec tylko enklawa:) Tylko trudno nazwać to barem bo tam są dwa zydle. Przyjdź na dworzec w sobotę nie za wczas, tak o 6 tej, to salonik rabotajet od 8 mej a twój olbrzymi kiosk gdzie dwie osoby robią tłok ma zmianę albo przyjęcie towaru:)
2016-01-11 13:21:12 Autor: ~
---.static.tvk.wroc.pl
Jak widać na Dolnym Śląsku nie ma najmniejszej potrzeby stawiania dworców systemowych...

Tymczasem Zgorzelec Miasto (olać tą sprzedaną ruderę!) czeka, czeka i czeka.
2016-01-11 13:40:59 Autor: O_Q
---.tktelekom.pl
Trzeba zagospodarować te które są! Węgliniec, Chojnów, Szklarska Poręba Górna ( tu trudno ten malutki barek nazwać usługą ), puste kłodzko Główne, Ziębice, Strzelin, Oława, Brzeg itd... albo stoją puste albo zamknięte, Janowice Wielkie, Marciszów ....
2016-01-11 13:42:39 Autor: benesox
---.play-internet.pl
Chętnie zobacze zmodernizowany dworzec Poznań Zachodni,ale gdzie to będzie?.Takiego do tej pory nie było,a ma być?
2016-01-11 14:40:22 Autor: A dlaczego?
---.play-internet.pl
Zamiast Pomiechówka to powinni postawić w Nowym Dworze Mazowieckim. Ludzi więcej tam wsiada i mogliby zagospodarować teren po dawnym dworcu autobusowym
2016-01-11 15:03:55 Autor: ...
---.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Faktycznie Dolny Śląsk posiada wiele pięknych ale zaniedbanych dworców. Oby jak najszybciej doszli do wniosku, że należy się im porządny remont.
2016-01-11 22:45:44 Autor: gosciu
---.centertel.pl
Fajnie jakby chociaż niektóre stacje na linii Kłodzko- Wałbrzych odnowili, ale tego pewnie się szybko nie doczekam. W ostatnim czasie jedynie na niemal wszystkich przystankach zamontowali gablotki na rozkład...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Europejska może niezbyt szybko, ale dość konsekwentnie zmierza w kierunku gospodarki przyjaznej dla środowiska i nieuzależnionej od paliw kopalnych. Oczywiście największe znaczenie mają tu zmiany w energetyce, ale i do transportu przykłada się bardzo dużą wagę. Stąd od lat realizowane są projekty promujące rozbudowę infrastruktury kolejowej czy rozwijające transport publiczny. Jednym z małych kroków prowadzących do ograniczenia emisji ma być także ograniczenie ruchu lotniczego na rzecz kolejowego – tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście na niektórych trasach „wystarczy” wybudować koleje dużych prędkości, ale przy większych odległościach alternatywą mają być pociągi nocne. Na razie pojawiają się pierwsze po latach nowe dalekobieżne nocne połączenia – plany są bardzo ambitne, ale czy okażą się skuteczne? 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.