NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Obowiązkowe miejscówki we wszystkich pociągach TLK od 10 lutego

| Facebook/Rynek Kolejowy 21.01.2013 307

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-01-21 11:37:29 Autor: Abraxas
---.87.152.150
i stało się,szkoda,ale to głupia decyzja
2013-01-21 11:38:57 Autor: lolek
---.itcomp.pl
Miejscówki to dobra rzecz, ale skoro mają być obowiązkowe to powinny być darmowe albo za symboliczną złotówkę...
2013-01-21 11:39:37 Autor: oko
---.home.aster.pl
Problem są nie tyle miejscówki co to że bilety są zdecydowanie za drogie. Gdyby były tańsze o połowę a miejscówka za 5 złotych, to by była dobra oferta, porównywalna z konkurencją autobusową. Teraz to już za późno, fatalne skutki wspierania monopolu który może robić co chce - ograniczać przewozy, zachowywać pozory i brać dotacje. Na szczęście drogi coraz lepsze, szkoda kolei ale widać że tak musi być.
2013-01-21 11:42:18 Autor: Bozia
---.range86-179.btcentralplus.com

Bozia
Dobrze, że darmowe miejscówki dla biletów okresowych, bo inaczej była by gruba afera.

To ma swoje plusy i minusy:

plusy:

Uporządkuje to burdel relacjach szczytowych, pociągów Wwa - Łódź. Tylu pasażerów ile dostępnych miejsc, czyli koniec ścisku na korytarzach?

minusy:

Codziennie będą się tworzyć ogromne kolei pasażerów z biletami miesięcznymi, w celu odbioru miejscówki. (obecnie odwiedzają kasę raz na miesiąc, w celu zakupu biletu miesięcznego)

Strata czasu, pasażerowie zamiast od razu skierować się na peron, będą musieli marnować czas w kolejkach po miejscówki.
2013-01-21 11:42:33 Autor: Abraxas
---.87.152.150
po za tym jak to bedzie wygladac na krótkich odcinkach,jade np z JG do Walbrzycha to po co mi miejscowka...idiotyzm i tyle
2013-01-21 11:48:47 Autor: daniello24
---.net150.okay.pl
ścisk nadal będzie na korytarzach. Przecież nie są w stanie usunąć pasażerów z pociągu bez biletów a nie mogą wystawiać miejscówek bez wskazanego miejsca. Totalna kompromitacja będzie i tyle.
2013-01-21 11:53:28 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
To _nie_ jest pewne miejsce. Jedynie pewniejsze.
Dla kogoś kto jedzie np. z Gliwic do Kędzierzyna bezużyteczna usługa z której nie da się zrezygnować
(to tak jakby w LCC kazali płacić za bagaż rejestrowany nawet jeśli nie będziemy go mieli).

Do tego jeszcze problem z miesięcznymi itp (trzeba ich zwolnić z \"obowiązkowości\" czy to nie jest obowiązkowa rezerwacja)
Więc skoro robią RF to niech nazywają to RF.

nie chcę nawet za 0,01 grosza jeśli jej brak (np. bilet kupiony wcześniej bo nie wiadomo którym pociągiem będę jechać) będzie oznaczać, że w pociągu muszą dodatkowo zapłacić + opłata za wydanie.
Niech wliczą w cenę biletów i wydają bez dodatkowych opłat przy sprzedaży bilety. Jeśli po zakupie biletu to za niewielką opłatą i tylko dla chętnych.
2013-01-21 11:55:31 Autor: psim
---.eduroam.core.icm.edu.pl

psim
Kroczek w dobrym kierunku, ale pytanie, na ile Intercity jest w stanie zrealizować słuszną koncepcję. Bo że potrafi zepsuć każdą, nawet najbardziej słuszną, to już wiemy.

Przede wszystkim obowiązkowo powinna pojawić się możliwość łatwego i szybkiego pobierania PRZEZ KOMÓRKĘ darmowej miejscówki dla posiadaczy biletów okresowych (podkreślam: łatwego i szybkiego).

Drugie pytanie, jak rozwiązano temat podróży z przesiadką.
Trzecie pytanie, jak rozwiązano kwestię naliczania ulg ustawowych przy globalnej cenie biletu.

Jak zwykle - przed wprowadzeniem robi się ze zmian wielką tajemnicę, a później wprowadzamy na \"hop!\" i będzie paniczne łatanie niedoróbek. Tak samo jak było z biletami TLK ważnymi 1 dzień (zamiast dwóch) - dopiero po roku udało się zmienić ten głupi zapis na ważność 24h...
2013-01-21 11:55:43 Autor: MvPancer
---.dynamic.chello.pl
A co w przypadku, gdy nie ma już miejsca w pociągu? Trzeba tak czy inaczej kupić miejscówkę bez miejsca? Czy po prostu: nie ma miejscówki, nie siedzisz, nie masz problemu?
2013-01-21 11:56:18 Autor: DawidG
---.home.aster.pl
No i zaczyna się pitolenie i wielka złość, bo historyczna pozytywna zmiana z mała podwyżką, ale jaka kultura jazdy i podejście, ludzie krytykujący, ogarnijcie się i nie osmieszajcie !
2013-01-21 11:56:20 Autor: Mariusz
---.ssp.dialog.net.pl
Zapraszam do autobusów, w których miejscówki otrzymuje się bezpłatnie przez internet, bądź rezerwując miejsce przez sms. Taki bojkot konsumencki zazwyczaj przynosi najlepsze rezultaty. Zazwyczaj, ponieważ na polskiej kolei prawie nic nie jest takie, jakie bywa zazwyczaj. :)
2013-01-21 12:02:04 Autor: TLK ach TLK
---.home.aster.pl
Przecież bojkot konsumencki trwa od lat, wystarczy popatrzeć na to jak spadały przewozy. Śmieszne! Klimatyzacja, wifi - na kolei to luksus niewyobrażalny, dopłaty od luksusu i jeszcze bez pewności ze zadziała, w polskimbusie to od początku standard.

Być może IC nie upadnie tak dramatycznie jak LOT bo ma przecież dotacje a PLK nie zaaresztuje pociągu na stacji za długi, ale jest pewna nadzieja w Pendolino. Tam będzie trzeba płacić raty, eksploatacja też będzie droższa, więc może to wszystko wreszcie padnie na pysk i będzie można zacząć od nowa na zdrowych zasadach.
2013-01-21 12:05:05 Autor: gosciu2013
---.252.25.216.internetia.net.pl
Jeżdzę na trasie, gdzie korzystam z trzech różnych pociągów TLK. + 9zł do ceny biletu i niech mi nikt nie mówi, żebym się ogarnął czy nie ośmieszał. Ogarnąć to powinno się Intercity i znaleść dobre rozwiązanie dla ludzi z kilkoma przesiadkami.
2013-01-21 12:09:51 Autor: psim
---.eduroam.core.icm.edu.pl

psim
gosciu2013, jeszcze nie są znane szczegóły oferty, być może Intercity np. się ogarnie i...

1) zaproponuje podróżnym jadącym z przesiadką dodatkowe rezerwacje w obniżonej cenie - to scenariusz optymistyczny

2) podróżnych jadących z przesiadkami zmusi do kupienia trzech oddzielnych biletów (w cenie globalnej) - scenariusz skrajnie pesymistyczny
2013-01-21 12:12:58 Autor: selgi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polski Bus już zaciera ręce. od 10 stycznia jeździ do Kielc, Krakowa i Zakopanego cześciej, do Wrocławia 9 razy dziennie. Radom, Olsztyn ....

BRAWO Intercity, czekać jak wam sprzątną Wrocław - Poznań - Gdańsk

Przewozy Regionalne ratujcie sytuację.
2013-01-21 12:15:44 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
@psim,

wariant 2) jest niemożliwy nawet w PKP IC, bez przesady...

(chyba, że nie da się inaczej zaprogramowac automatów;) zgodnie z teorią, że każda oferta której nie da się wprowadzić w automatach będzie zlikwidowana;)
2013-01-21 12:16:35 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
W odpowiedzi na post selgi:
"Polski Bus już zaciera ręce. od 10 stycznia jeździ do Kielc, Krakowa i Zakopanego cześciej, do Wrocławia 9 razy dziennie. Radom, Olsztyn ....

BRAWO Intercity, czekać jak wam sprzątną Wrocław - Poznań - Gdańsk

Przewozy Regionalne ratujcie sytuację."
Co do PR to zależy ile pościągali EN 57 ze śląska . od tego zależy możliwość rozwoju połączeń INTERREGIO.
2013-01-21 12:17:18 Autor: mimi
---.acn.waw.pl
klamstwo w zywe oczy... to ze nie wprowadzono miejscuwek 1 lutego niewiele zmienia, bo beda 10tego -wiec po co bylo sie wypierac.. No i mamy kolejna podwyzke -3 zeta na kazdym bilecie -podrozny jak wiadomo zaplaci -no bo skoro sa miejsca gdzie zatrzymuja sie 2-3 pociagi dziennie, to nie bedzie czekal w nieskonczonosc na nastepny kurs... Wychodzi na to ze placimy podatki, z tych podatkow oplaca sie zarzady spolek kolejowych, dotuje przewoznikow, utrzymuje prezesow panstwowych spolek... a i tak wszyscy w d... maja pasazerow. To jak w slozbie zdrowia -kazdy placi skladke zdrowotna a potem i tak placi za wszystko z kieszeni, jesli nie chce utknac na kilka lat w kolejce do specjalisty. Tu tez -placi sie z kieszeni podatnikow za utrzymanie kolei a spolki kolejowe i tak nie wywiazuja sie ze swoich zadan. dodatkowo platna miejscowka -to tak jakby za czekanie w kolejce do lekarza pobierac oplate \"korytarzowa\" i wmawiac ze opieka zdrowotna nie zdrozala.
2013-01-21 12:19:35 Autor: gosciu2013
---.252.25.216.internetia.net.pl
do psim:

Mogłaby być jakaś zryczałtowana cena, a w niej możliwość zajęcia miejsca gdy będzie wolne, lub po prostu możliwość wejścia do pociągu i stania na korytarzu. Jazda z kilkoma przesiadkami ma to do siebie, że można nie zdążyć na któryś z pociągów i wtedy któraś z wykupionych miejscówek wędruje do kosza.

Znając życie to o \'przesiadkowcach\' w ogóle nie będzie wspomniane, tak jak to jest do tej pory. O zakupie biletów z przesiadką przez internet też chyba będzie można pomarzyć jeszcze przez długi czas.
2013-01-21 12:19:37 Autor: Hanna
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie będzie miejscówek we wszystkich TLK. Czytacie bzdury i niepotrzebnie się nakręcacie! Oj mikole
2013-01-21 12:20:18 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
PRy już uratowały, gdyby nie IR Bus to mielibyśmy nowych przewoźników autobusowych na E30 a tak jest szansa, że po remoncie ludzie wrócą do pociągów.

jeżdżą pełne i nawet jest nie nieźle zorganizowane np. kierowca + konduktor telefonicznie przekazują informację o zapotrzebowaniu na dodatkowy autobus w Krakowie itp. wyglądało to całkiem nieźle jak ostatnio jechałem.
Jadą nawet ludzie którzy alternatywnie pojechaliby innym busem.
No i zakup biletu w autobusie bez dopłaty.

Gdyby potrafili w podobny sposób (na bieżąco analiza zapełnienia i podejmowanie odpowiednich kroków) zorganizować transport kolejowy...ale może dzięki temu się nauczą..
2013-01-21 12:28:21 Autor: Paleolibertarianin
---.akademiki.uni.torun.pl
1) Jadąc z przesiadkami bilet rośnie z każdą przesiadką dodatkowo o 3zł - to trochę dużo.
2) Gdy jadę tylko do następnej stacji (20 minut jazdy) muszę płacić za miejscówkę 3zł choć bilet studencki kosztuje mnie niewiele ponad 5zł. Może powinni zostawić możliwość jechania tak krótkich odcinków bez rezerwacji.
3) Niektóre tlk na prawdę nie mają wielu pasażerów, szczególnie w zwykłe dni robocze.
4) Myślę, że rezerwacja miejsca powinna dotyczyć tylko 1 klasy.
2013-01-21 12:40:47 Autor: leemc
---.168.1.172

leemc
Na jednej z moich najczęstszych tras oznacza to 32% podwyżkę ceny biletu!! Dziękuję, ale nie skorzystam. Wybiorę samochód.
2013-01-21 12:57:27 Autor: tt
---.tktelekom.pl
BRAWO IC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drodzy czytelnicy RK, klienci przewozów kolejowych....dotarła cywilizacja ! koniec z wiszeniem na drzwiach od toalety lub staniem pomiędzy wagonami w piątkowe popołudnia....NARESZCIE !!!
Już nigdy pasażer nie będzie stał na peronie z nadzieją, a nuż usiądę, a może tym razem nie będę musiał przeciskać się przez zatłoczony skład do
WARSu....nie ma miejscówek - nie jadę, a jeśli wiem, że jadę kupuję miejscówkę odpowiednio wcześniej.
Mam tylko nadzieję, że ta szlachetna !!! inicjatywa IC przyczyni się również do analizowania obłożenia pociągów i wydłużania składów w razie potrzeby.
2013-01-21 13:06:48 Autor: Kryniczanin
---.31.126.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Najbardziej pro-pasażerska decyzja od dobrych 10 lat! Brawo PKP IC!
2013-01-21 13:14:29 Autor: Bozia
---.range86-179.btcentralplus.com

Bozia
PKP IC mogło by się sprecyzować, bo już jeden serwis głosi, że rezerwacja prawdopodobnie nie obejmie relacji Warszawa - Łódź...
2013-01-21 13:17:34 Autor: pasazer1
---.tosa.pl
Czy to prawda że w ICE nie ma miejscówek ?

W epoce sprzedaży biletów przez terminale komputerowe przewoźnik ma dane dotyczące potoków podróżnych na każdy pociąg. W czym problem żeby przewidzieć ilość podróżnych i dostosować długość składów ?

Jeśli przewoźnik nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej liczby miejsc powinien wprowadzić bilety ze wskazaniem konkretnego miejsca (dla okresowych - pobranie np. przez SMS). Miejscówka za oddzielną opłatą to chyba w dzisiejszych czasach wyłudzanie pieniędzy. Gdzie jest UOKiK ?

Proponuję jeszcze opłaty za bagaż i korzystanie z WC.
2013-01-21 13:18:06 Autor: amadeus
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać, że gość ściągnięty z linii lotniczych do IC kompletnie... odleciał. Najpierw likwidacja wielu ulg a teraz ukryta podwyżka w postaci obowiązkowej miejscówki, która powinna być już wliczona w cenę biletu. Jak to się ma do publicznej służby jaką są pociągi TLK-a? Co na to ministerstwo? Co z osobami, które nie mają miejscówki a będą chciały jechać pociągiem TLK-a? Miejscówka korytarzowa? Może następnym krokiem gościa z linii lotniczych co w IC odpowiada za oferty będzie \'opłata moczowa albo kałowa\" za skorzystanie z toalety? Wprowadzenie tej oferty będzie gwoździem do trumny TLK-a, które i tak będą zlikwidowane. Owszem, miejscówka jest dobrym posunięciem ale tylko w szczytach przewozowych i to co napisałem wcześniej - w cenie biletu a nie jako dodatkowe 3 PLN. Po takim kroku IC to i pewnie PR-y wprowadzą miejscówki w IR-ach.
2013-01-21 13:18:15 Autor: gg36
---.158.217.155.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
jak kupię bilet podróżnika i z 15x będę chciał jechać różnymi tlk-mi to jeszcze(oprócz 74zł) na 45zł mnie orżną
a swoją drogą ile stracą pasażerów na jednorazowe bilety na krótkich trasach typu szczecin-stargard, wrocław-brzeg; kraków-bochnia itd., to na szczęście nie mój problem
moim zdaniem powinny być wagony z rezerawcją i bez- jak wiele lat temu w poc. wielkopolanin kraków-poznań- niech klient ma wybór
a na razie precz z ic
2013-01-21 13:19:06 Autor: pasazer1
---.tosa.pl
@Bozia - zauważ że Cezary nie jest już ministrem w związku z czym nie widzę powodu dlaczego akurat łódzkie pociągi miałyby być traktowane inaczej ?
2013-01-21 13:20:28 Autor: Pasztun
---.dynamic.chello.pl
Parę lat emu, gdy jeździłem Kraków - Iława, a nie było o wymaganej godzinie bezpośredniego połączenia i musiałem przesiadać się w stolicy, miejscówke na drugi Ex dostawałem za 0zł. Czyli rozwiazanie dla przesiadkowców już sprawdzili. Pytanie, czy znów zastosują?
2013-01-21 13:20:37 Autor: Macowiec
---.internetdsl.tpnet.pl
I jak z biletami już sprzedane bez miejścówek? Bilety na 10.2 już byli w sprzedaży od 11.1.....
2013-01-21 13:29:15 Autor: Bozia
---.range86-179.btcentralplus.com

Bozia
W odpowiedzi na post pasazer1:
"@Bozia - zauważ że Cezary nie jest już ministrem w związku z czym nie widzę powodu dlaczego akurat łódzkie pociągi miałyby być traktowane inaczej ?"
Nie muszą, wszystko zależy jak to IC zorganizuję. Jeżeli PKP IC zorganizuję jakąś akcje informacyjną, uruchomi dodatkowe okienka kasowe, oraz maksymalnie wzmocni szczytowe składy, to może wypalić.

Jeżeli nie, to pasażerowie na pewno wszczą aferę, do które włączą się prasa, tv, oraz politycy.
2013-01-21 13:37:07 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
A co w niej propasażerskiego, możesz wyjaśnić?
Propasażerska to by była, jakby te miejscówki były fakultatywne, albo np. za złotówkę.

No i prawo do przerwania podróży i jej kontynuowania późniejszym pociągiem kosztuje kolejną miejscówkę.
2013-01-21 13:40:34 Autor: michu
---.108.93.138
i będzie tak, że w pierwszych wagonach ludzie pojadą jak śledzie w beczce a w ostatnich będzie powietrze. jeśli wprowadzają wszędzie obowiązkowe miejscówki to niech dadzą też możliwość wyboru wagonu i miejsca. tak trudno zrobić schemat pociągu?
2013-01-21 13:41:11 Autor: Kryniczanin
---.free.aero2.net.pl

Kryniczanin
No i teraz okaże się jaka jest prawdziwa frekwencja na Łódź. Czy czasem 5 wagonów bez problemu nie starczy na Łodzianinie.
2013-01-21 13:42:33 Autor: Kryniczanin
---.free.aero2.net.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post krzysztof rytel:
"A co w niej propasażerskiego, możesz wyjaśnić?
Propasażerska to by była, jakby te miejscówki były fakultatywne, albo np. za złotówkę.

No i prawo do przerwania podróży i jej kontynuowania późniejszym pociągiem kosztuje kolejną miejscówkę."
O tak w Polsce fakultatywna

Powodzenia
2013-01-21 13:46:56 Autor: Bozia
---.range86-179.btcentralplus.com

Bozia
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"No i teraz okaże się jaka jest prawdziwa frekwencja na Łódź. Czy czasem 5 wagonów bez problemu nie starczy na Łodzianinie."
Jak to wszystko będzie źle zorganizowane, to frekwencja w Łodzianinie, naprawdę może spać do 5 wagonów. Dla pasażerów z Chojen szykuje się prawdziwa makabra, tam jest tylko jedna kasa biletową i kolejki po miejscówki będą niesamowite (a dodać jeszcze pasażerów na jednorazówkach)

Na Widzewie również będzie eldorado...
2013-01-21 13:52:34 Autor: Kryniczanin
---.free.aero2.net.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Bozia:
"Jak to wszystko będzie źle zorganizowane, to frekwencja w Łodzianinie, naprawdę może spać do 5 wagonów. Dla pasażerów z Chojen szykuje się prawdziwa makabra, tam jest tylko jedna kasa biletową i kolejki po miejscówki będą niesamowite (a dodać jeszcze pasażerów na jednorazówkach)

Na Widzewie również będzie eldorado..."
A masz zakaz pobierania miejscówek dzień wcześniej po przyjeździe?

5 minut nie zbawi wtedy nikogo a rano spokój.
2013-01-21 13:52:59 Autor: psim
---.eduroam.core.icm.edu.pl

psim
Hmm, dowiedziałem się od stosunkowo zaufanego źródła, że rezerwacja ma być:

- we wszystkich TLK oprócz łódzkich
- bezpłatna ( TAK! BEZPŁATNA! )

No i co Wy na to?

WIęcej: http://www.kolejoweabsurdy.pl/w-pociagach/miejscowki-w-prawie-wszystkich-pociagach-tlk/
2013-01-21 13:54:41 Autor: kris0802
---.3.93.88
no tak, ja posiadam bilet miesięczny łódź - wawa. Nie zawsze jeżdzę tym samym pociagiem...i jak mam otrzymać daną miejscówkę? W ogole to jakas paranoja, codziennie marzne w pociągu, bo przecież po co grzać... Ogrzewanie włączane jest jak jest +15 stopni na dworze...PKP górą !!
2013-01-21 13:54:47 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
INTERCITY WYp...aJ Z POLSKICH TORÓW j...aNA ZŁODZIEJSKA k...wO !!!!

Inaczej się powiedzieć nie da.Coraz gorzej i drożej.Poza tym w podróży koleją cenię sobie to,że siadam tam gdzie chcę,a nie tam gdzie mnie przydzielą.Może jeszcze obrączkowanie pasażerów jak bydła czy wypalanie numeru miejscówki na dupie?

Czyli kolejny plus dla Polskiego Busa i Przewozów Regionalnych.Jak teraz dobrze zagrają to te cały pseudoprestiżowy Pic pójdzie z torbami i na to liczę.
2013-01-21 13:55:51 Autor: PKP Intercity
---.209.12.79
Nowy system będzie prostszy, bardziej przyjazny i tańszy dla klientów TLK niż obecnie. Nie będzie generował jakichkolwiek dodatkowych obowiązków po stronie pasażerów, wręcz odwrotnie. Wszystkie niepotrzebne obawy rozwiejemy w przyszłym tygodniu.
2013-01-21 13:59:20 Autor: BarteS
---.dynamic.chello.pl
PKSy busy i inne Freje ucieszą się co nie miara. Poza szczytami przewozowymi gdy na przewoźników drogowych brak biletów pociągi TLK opustoszeją jeszcze bardziej.

Co z pasażerami z większości sieci kolejowej, którzy nie mają na swoich stacjach kas biletowych? Miejscówki tylko do najbliższej stacji?
Co z pasażerami przesiadającymi z pociągu TLK do innego TLK? Haracz wysokości 6zł?
Co z przewozem rowerów pociągach pozbawionych wagonów/przedziałów rowerowych które formalnie taka możliwość mają?
Co z pasażerami jadącymi na dystansie około 60km którym cena biletu wzrasta w ten sposób o 40%? Na remontowanych liniach jak E30 niema komfortu wyboru pomiędzy regio i TLK, jedzie się tym co akurat jest w dany slot wciśnięte.

Kolejna odsłona upadku kolei w tym kraju.
2013-01-21 13:59:21 Autor: amadeus
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
https://www.facebook.com/NIEchceMIEJSCOWKI
2013-01-21 14:04:28 Autor: pnndzwdz
---.ds.pk.edu.pl
no to przesiadka na PR
2013-01-21 14:05:54 Autor: Stryjeczny Wuj Władek
---.play-internet.pl
Rozbioru kolei w Polsce ciąg dalszy. Liczę , że dożyję dnia, jak w naszym kraju będzie cywilizowana kolej, nie wymagam , żeby właścicielem był Polak. Wymagam normalności, bo to co wyrabia InterCity to jest bardzo wielka żenada.
2013-01-21 14:08:20 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post Bozia:
"Dobrze, że darmowe miejscówki dla biletów okresowych, bo inaczej była by gruba afera.

To ma swoje plusy i minusy:

plusy:

Uporządkuje to burdel relacjach szczytowych, pociągów Wwa - Łódź. Tylu pasażerów ile dostępnych miejsc, czyli koniec ścisku na korytarzach?

minusy:

Codziennie będą się tworzyć ogromne kolei pasażerów z biletami miesięcznymi, w celu odbioru miejscówki. (obecnie odwiedzają kasę raz na miesiąc, w celu zakupu biletu miesięcznego)

Strata czasu, pasażerowie zamiast od razu skierować się na peron, będą musieli marnować czas w kolejkach po miejscówki."
Wierzysz w to co piszesz?

Naprawdę myślisz,że ci ludzie co i tak muszą pojechać to co?Zostaną na peronie?Będzie taki sam burdel jaki był,tylko pieprzone ic weźmie za ten burdel większą kasę.
2013-01-21 14:09:24 Autor: gg
---.16.0.202
@Kryniczanin \"A masz zakaz pobierania miejscówek dzień wcześniej po przyjeździe?

5 minut nie zbawi wtedy nikogo a rano spokój\".

Na tak, tylko takich jak ja jest co najmniej na Widzewie ze 300-400 osób, przy obsłudze jednego pasażera przy okienku około 1 min (3-4 okienka) wychodzi gdzieś około 100 min. oczekiwania. Dziękuję.
2013-01-21 14:11:42 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post Mariusz:
"Zapraszam do autobusów, w których miejscówki otrzymuje się bezpłatnie przez internet, bądź rezerwując miejsce przez sms. Taki bojkot konsumencki zazwyczaj przynosi najlepsze rezultaty. Zazwyczaj, ponieważ na polskiej kolei prawie nic nie jest takie, jakie bywa zazwyczaj. :)"
Tak wanie zrobimy
2013-01-21 14:12:46 Autor: Bozia
---.range86-179.btcentralplus.com

Bozia
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"A masz zakaz pobierania miejscówek dzień wcześniej po przyjeździe?

5 minut nie zbawi wtedy nikogo a rano spokój."
Już widzę, jak Ci wszyscy pasażerowie bawią się w papierologie z kupowaniem miejscówek z wyprzedzeniem. Tym bardziej, że w tej relacji ważna jest elastyczność, komuś będzie wygodnie wrócić o 17, komuś o 18, a jeszcze komuś o 16.
2013-01-21 14:18:13 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post tt:
"BRAWO IC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drodzy czytelnicy RK, klienci przewozów kolejowych....dotarła cywilizacja ! koniec z wiszeniem na drzwiach od toalety lub staniem pomiędzy wagonami w piątkowe popołudnia....NARESZCIE !!!
Już nigdy pasażer nie będzie stał na peronie z nadzieją, a nuż usiądę, a może tym razem nie będę musiał przeciskać się przez zatłoczony skład do
WARSu....nie ma miejscówek - nie jadę, a jeśli wiem, że jadę kupuję miejscówkę odpowiednio wcześniej.
Mam tylko nadzieję, że ta szlachetna !!! inicjatywa IC przyczyni się również do analizowania obłożenia pociągów i wydłużania składów w razie potrzeby."
Ale ty jesteś tępy...nic się nie zmieni,będzie taki sam ścisk tylko za większe pieniądze.
2013-01-21 14:21:58 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
Codzienna wędrówka do kasy w celu pobrania miejscówki na 30 minutową podróż to były horror i zabicie jednej z podstawowych zalet biletu miesięcznego.

Tego nie da się pogodzić (miesięczny i [R])

Jeśli chcą bilety okresowe (a w Polsce muszą bo TLK spełniają rolę także pociągów regionalnych i międzyregionalnych na krótsze odległości) to musi być RF albo R(w części składu) i w ogóle nie widzę powodu by upierać się na [R].
2013-01-21 14:23:53 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
psim,

jeśli bezpłatna to właśnie to czego potrzeba.
Dodatkowo byłaby to promocja EIC bo słowo \"miejscówka\" przestanie odstraszać.

Oczywiście pod warunkiem, że \"bezpłatna\" oznacza, że można jej po prostu nie mieć;)
2013-01-21 15:01:45 Autor: szczur
---.net.stream.pl
Brawo PKP IC. Nareszcie zrobicie porządek z tą resztką pasażerów, którzy jeszcze korzystają z TLK na krótkich dystansach, albo z przesiadkami. Szybko uciekną do busów. Mimo wszystko spróbuję kulturalnie.

1. Miejscówka to brak wyboru miejsca, jeśli trafię na meneli to nie mam możliwości zmiany wagonu.
2. Po to się kupuje bilet miesięczny, albo np. turystyczny żeby zyskać SWOBODĘ podróżowania, przychodzić na pociąg w ostatniej chwili, a nie za każdym razem latać do kasy i stać w kolejce.
3. Pociąg właśnie tym różni się od autobusu albo samolotu, że mogę sobie wybrać wagon i miejsce które mi się podoba. Jak nie chcę siedzieć koło kibla albo przy ścianie, albo z menelami to nie siedzę.
4. W takich zacofanych krajach jak Czechy, Austria albo Szwajcaria są tylko (albo prawie) miejscówki fakultatywne. Dzięki temu pociągi są dobrem ogólnie dostępnym, a nie \"samolotami\" dla wybranych.

Wystarczy porównać frekwencję w EC Warszawa-Praha albo Warszawa-Budapeszt, czy Wiedeń. Na terenie Polski, gdzie miejscówki są obowiązkowe, pociągi świecą pustkami (z wyjątkiem oczywiście szczytów przewozowych), a za granicą są pełne, ponieważ jest tam rezerwacja fakultatywna. Ale nasza POlska władza jest oczywiście mądrzejsza.

Padł tu argument, że Polacy nie dorośli do RF. To prawda. Tylko w jaki sposób ludzie mają dorosnąć, jeżeli nasza komunistyczna władza praktycznie od zawsze traktuje ludzi jak tępe bydło, nie daje możliwości wyboru tylko reguluje przepisami coraz więcej dziedzin życia, wychowując tępych płatników podatków. Podobnie jak np. coraz więcej skrzyżowań z niewielkim ruchem aut otrzymuje sygnalizację świetlną.

Kryniczanin
Jesteś tępy jak but. Tylko po co prawie codziennie to udowadniasz?
2013-01-21 15:05:37 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
Jestem zmuszony jeździć pociągiem na trasie Szczecinek - Zabrze.
Moje uwagi:
- brak ogrzewania. Praktycznie w każdym pociągu są przedziały, a nawet całe wagony które nie grzeją
- brak prądu w gniazdkach
- brak gniazdek!!!
- brak wifi
- nieszczelne okna
- obleśne kible, zimą bez wody
- przeraźliwie długi czas jazdy - 530km w 9 godzin i 40 minut... (m.in. z tego powodu dobija brak prądu, gniazdek i wifi...)
- paskudne godziny odjazdów. Dlaczego? Bo na dobie kursujące dwa pociągi jadą w odstępie 3 godzin!!! Czy to normalne??? Dlaczego nie ma jednego w dzień, a jednego w nocy??? Jaki sens ma jazda do rodziny na Śląsku na weekend, skoro DWA DNI spędzam w pociągu???
- teraz będzie miejscówka, co tylko bardziej mnie rozsierdzi!!!!

Jaki mam na to sposób? W tym roku kupuję samochód i pociągi IC będę oglądał tylko na przejazdach kolejowych... Czas się pożegnać, skoro jakość od lat leci na łeb, na szyję bez żadnych prognoz poprawy...
2013-01-21 15:08:22 Autor: jo
---.dynamic.chello.pl
A co jak kupie bilety dla 2os chcących jechać razem w 1 przedziale np para a miejscówki będą jedna przy lokomotywie a druga na końcu 10 wagonowego składu z jakimiś mendami w przedziale ? o tym nikt nie pomyślał z psia mać zarządu który jest o du pe rozczaś
2013-01-21 15:17:53 Autor: Stiepan
---.opera-mini.net
Miejscowki miejscowkamy, ale musicie wiedzieć że wielki przyjaciel kolei pan Waszkiewicz miejscowki mieć nie musi, bo on jeździ po lewej stronie w lokomotywie. Jestem chyba jedyny który go nie zabiera, zresztą już jak mnie widzi to nawet nie podchodzi. Dla mnie może ustawić statyw z kamerka na końcu składu i filmiki odtwarzać na reversie - skutek ten sam :)
2013-01-21 15:21:09 Autor: Kryniczanin
---.147.175.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post szczur:
"Brawo PKP IC. Nareszcie zrobicie porządek z tą resztką pasażerów, którzy jeszcze korzystają z TLK na krótkich dystansach, albo z przesiadkami. Szybko uciekną do busów. Mimo wszystko spróbuję kulturalnie.

1. Miejscówka to brak wyboru miejsca, jeśli trafię na meneli to nie mam możliwości zmiany wagonu.
2. Po to się kupuje bilet miesięczny, albo np. turystyczny żeby zyskać SWOBODĘ podróżowania, przychodzić na pociąg w ostatniej chwili, a nie za każdym razem latać do kasy i stać w kolejce.
3. Pociąg właśnie tym różni się od autobusu albo samolotu, że mogę sobie wybrać wagon i miejsce które mi się podoba. Jak nie chcę siedzieć koło kibla albo przy ścianie, albo z menelami to nie siedzę.
4. W takich zacofanych krajach jak Czechy, Austria albo Szwajcaria są tylko (albo prawie) miejscówki fakultatywne. Dzięki temu pociągi są dobrem ogólnie dostępnym, a nie \"samolotami\" dla wybranych.

Wystarczy porównać frekwencję w EC Warszawa-Praha albo Warszawa-Budapeszt, czy Wiedeń. Na terenie Polski, gdzie miejscówki są obowiązkowe, pociągi świecą pustkami (z wyjątkiem oczywiście szczytów przewozowych), a za granicą są pełne, ponieważ jest tam rezerwacja fakultatywna. Ale nasza POlska władza jest oczywiście mądrzejsza.

Padł tu argument, że Polacy nie dorośli do RF. To prawda. Tylko w jaki sposób ludzie mają dorosnąć, jeżeli nasza komunistyczna władza praktycznie od zawsze traktuje ludzi jak tępe bydło, nie daje możliwości wyboru tylko reguluje przepisami coraz więcej dziedzin życia, wychowując tępych płatników podatków. Podobnie jak np. coraz więcej skrzyżowań z niewielkim ruchem aut otrzymuje sygnalizację świetlną.

Kryniczanin
Jesteś tępy jak but. Tylko po co prawie codziennie to udowadniasz?"
Ĺťebyś w końcu mógł coś napisać co ktoś przeczyta.
2013-01-21 15:24:00 Autor: jo
---.dynamic.chello.pl
no to juz nie bedzie nam sie oplacalo na podrozniku jezdzic po calej polsce :( a tak fajnie bylo
2013-01-21 15:25:02 Autor: IO
---.130.197.7
Rozumiem gdyby miejscówki faktycznie miały polepszyć warunki podróży. Czyli przewoźnik wysyła pociąg z punktu A do punktu B. Frekwencja w pociągu jest ponad 100% to na większej stacji pośredniej doczepiany jest wagon, lecz wszyscy wiemy, że jak miejsce w pociągu się skończy to mamy miejscówkę stojącą. Ponadto ile było przypadków, gdy miało się miejscówkę w wagonie, którego fizycznie w składzie nie było.
2013-01-21 15:26:43 Autor: dolnoślązak
---.adsl.inetia.pl
Z idiotami ze spółki IC i ich pociągami pożegnałem się już w 2009 roku po tym całym tragicznym przejęciu OPM. To że teraz zrobią to następni jest jasne jak słońce.
Aż dziw że MI przyzwala na taki tragiczny debilizm jak miejscówki w dziennych pustych po za sezonem pociągach TLK.
Tyle zobaczycie mnie i moje pieniądze...!!!
2013-01-21 15:29:05 Autor: mily
---.dynamic.gprs.plus.pl
Może wprowadzą jescze opłate klimatyczną w pociągach.a może za zkorzystane WC.
2013-01-21 15:31:50 Autor: mily
---.dynamic.gprs.plus.pl
Może wprowadzą jescze opłate klimatyczna za oddychanie w pociągu
2013-01-21 15:35:23 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
zapowiedzieli, że będzie lepiej niż teraz więc poczekajmy.

(tylko dlaczego to musi być robione tak późno, skoro zmiana od 10 lutego....)
2013-01-21 15:39:39 Autor: szczur
---.net.stream.pl
@Kryniczanin
No dobra, sory, może byłem zbyt bezpośredni.
Ale przyznasz, że jesteś wyjątkowo denerwujący z tym przyklaskiwaniem władzy w jej debilnych pomysłach.
2013-01-21 15:51:53 Autor: gryff
---.dynamic.gprs.plus.pl
No tak czyli to jest po prostu skok na kasę teraz to uż frekwencja w pociągach IR zwiększy się na bank prosty przykład z mojego regionu trasa Olsztyn -Poznan-Wrocław TLK Jeziorak lub IR Sokoliki niech ktoś zgadnie co wybierze wiekszość pasażerów?Teraz PR-y mają świetną okazję żeby odebrać pasażerów od IC oby tylko mądrze to wykorzystali
2013-01-21 15:59:04 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
zapowiedzieli nieoficjalnie bezpłatną miejscówkę. więc czekajmy na więcej informacji. oby pojawił się przed wprowadzeniem tych miejscówek;)
2013-01-21 16:03:07 Autor: qwert
---.opera-mini.net
Te miejscowki wypaczja sens biletu podroznika. Nie raz jezdzilem tlk na takim bilecie z Gdanska do Sopotu czy do Gdyni . To teraz juz nawet jednego przystanku nie bedzie wolno podjechac. Ale zawsze wiedzialem ze PKP IC to firma dla roznych krawaciazy i urzednikow w delegacji a nie dla przecietnego pasazera.
2013-01-21 16:10:38 Autor: arrivederci
---.adsl.inetia.pl

arrivederci
Miejscówka - ok. Ale ma być wliczona w cenę biletu. Inaczej oznacza po prostu podwyżkę o te 5 albo nawet 3 złote. No i oczywiście jak jadę z 10 przesiadkami to proszę wliczyć 11 miejscówek w cenie biletu. PIC dał po garach, niech żyje IR!!!
2013-01-21 16:13:05 Autor: Kryniczanin
---.146.223.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post szczur:
"@Kryniczanin
No dobra, sory, może byłem zbyt bezpośredni.
Ale przyznasz, że jesteś wyjątkowo denerwujący z tym przyklaskiwaniem władzy w jej debilnych pomysłach."
Przeprosiny przyjęte nic się nie stało.

Co do miejscówek od zawsze je w 100% popierałem.

Pozdrawiam.
2013-01-21 16:31:53 Autor: FD
---.internetia.net.pl
W odpowiedzi na post gryff:
"No tak czyli to jest po prostu skok na kasę teraz to uż frekwencja w pociągach IR zwiększy się na bank prosty przykład z mojego regionu trasa Olsztyn -Poznan-Wrocław TLK Jeziorak lub IR Sokoliki niech ktoś zgadnie co wybierze wiekszość pasażerów?Teraz PR-y mają świetną okazję żeby odebrać pasażerów od IC oby tylko mądrze to wykorzystali"
Taaaa zesr....ją się, a nie wykorzystają. Widzę właśnie jak wykorzystują to przez ostatnie 3 lata... Już dawno IR mogły odebrać pasażerów, ale jakoś nie odebrały aż tylu. A czemu?? Bo ludziom z PR brakuje inwencji i pomysłowości. Puki co ja obserwuję ze PR zaczynają się robić PIC-bis...(z resztą kompletnie bez sensu)

Co do miejscówek to nie przeszkadzają mi one pod warunkiem że:
- Nie będą wydawane miejscówki 0:0 (wagon który chcesz i pierwsze wolne miejsce)
- konduktorzy uzyskają dostęp do liczby aktualnie zajętych miejsc i wtedy niech wydają miejscówki ważne tak samo jak te w kasie.
- Miejscówki będą obowiązkowe w niektórych pociągach, a nie we wszystkich, a poza tym [RF]
- Po wypełnieniu limitu miejscówek w danym pociągu w przypadku dużego popytu na dany pociąg PKP IC zwiększy ilość wagonów w składzie!! albo da dodatkowe pociągi (zwłaszcza wakacyjne)
2013-01-21 16:52:43 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kryniczanin
To teraz do Lublina rano ze Zgierza, czy z Łodzi jest najlepiej dojechać z przesiadkami w Kutnie i w Warszawie i trzeba wtedy kupić 3 miejscówki?
2 sprawa Co jeśli braknie miejscówek? W wakacje znajomi rodziców na Regle już 2 tygodnie przed wyjazdem chcieli kupić bilet do Muszyny i nie było miejscówek już i na 1 musieli kupić. A czy Cegielskiego np. wydłużą?, bo już w Krakowie jest zapchany i korytarze zawalone wraz z wagonem bezprzedziałowym, zwłaszcza jak z weekendów ludzie wracają.
Poza tym już podwyżki były, a ceny paliw lekko spadły. Czasy jazdy też są zbyt długie. W TLK typu Doker, czy Stoczniowiec są ostatnio straszne pustki jak je widuje w Zgierzu ,on bo jak w większości autostradą można dojechać i w parę osób jest taniej niż TLK i wiele szybciej to czemu się dziwić. Nawet ci, co mają kasę z Wawy wybierają PB np. do Częstochowy, bo taniej i czasy jazdy podobne i większe luksusy. Z powodu tego, że na EIC bilet normalny kosztuje prawie tyle samo, co przejazd samochodem w pojedynkę. Jadąc w przynajmniej 2 osoby już jest taniej autem. Obserwuje się spadek połączeń tego typu. Nawet EIC Lech i Fredro obecnie razem jeżdżą tylko w wybrane dni, nie mówiąc już o liczbie kwalifików na CMK. Coraz mniej osób jest gotowych zapłacić każdą cenę, żeby pojechać EIC, czy w przyszłości KDP. Coś trzeba z tym zrobić, bo na razie wspieranie transportu drogowego trwa w najlepsze. Pozdrawiam.
2013-01-21 17:08:34 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kryniczanin
Poza tym jak np. kupuje się bilet z przesiadkami to kupuje się i po sprawie, a teraz jak z jedną, czy z 2 przesiadkami się kupuje bilet, albo na Podróżnika się jedzie, to trzeba za każdym razem zaznaczać. Miejscówka na pociąg taki, taki i taki, na odcinku tym, tym i tym, to samo z powrotem. Dla wielu pasażerów takie kupowanie biletów bądź brak wspólnych na innych przewoźników jest bardzo kłopotliwe i jest powodem przerzucenia się z pociągów na busy, autobusy, bądź własne auto. Poza tym wyższa cena też robi swoje. Więc trzeba ułatwić kupowanie takich biletów i wprowadzić wspólne bilety z innymi przewoźnikami z tym zrobić. Pozdrawiam.
2013-01-21 17:08:38 Autor: jeden blankiet
---.209.90.52
likwidacja oplat za rezerwacje za miejscowke i jedna oplata za przejazd od 10 lutego czyli bilet globalny na jednym blankiecie ze wskazanym miejscem
2013-01-21 18:20:10 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Panowie decydenci z mojej dawnej firmy podpowiadam krowę się doi nie zarzyna na miejscówkach he he stracicie pewne jak w banku
2013-01-21 18:31:37 Autor: Jan Smuga
---.internet.szczecin.pl
Za przeproszeniem...&%^&^ mać, to ja jestem klientem i to ja chcę sam wybrać miejsce. Nie ważne czy to będzie jeden blankiet, czy miejscówka, chcę mieć wolność w wyborze miejsca... inaczej żegnamy PKP Intercity, jedziemy własnym autem. Nie zamierzam na siłę być uszczęśliwiany niesprawnym ogrzewaniem, zdezelowanym przedziałem, współpasażerami w postaci meneli itp. Dziękuję Intercity, wysiadam.
2013-01-21 18:47:40 Autor: Q
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciekawe co to za super oferta na której \"pasażer nie straci\" (ale czy aby na pewno finansowo?), że trzeba ją do końca trzymać w tajemnicy...

Czemu będą służyły miejscówki, pasażerowi cz budżetowi IC, to przekonamy się na podstawie trasy Łódź-Warszawa. Tam jest do wyboru albo brać wszystkich i zrezygnować z miejscówek albo zrobić miejscówki i ograniczyć liczbę zabieranych pasażerów o 20-40% (miejsca siedzące w porannym szczycie są zazwyczaj wypełnione już w Skierniewicach). IC zrezygnuje z tych dodatkowych pasażerów(=kasy), czy jednak aż tak nie zależy im na ich komforcie? A może będą miejscówki na korytarz?

No ale trzeba trochę prezesa M zrozumieć. Politycy zażyczyli sobie super zabawkę Pendolino, a przecież to nie są tanie rzeczy. Teraz ci ciułacze dojeżdżający codziennie do stolicy w poszukiwaniu kawałka chleba złożą się na \"dziobaka dla białych kołnierzyków\", tak żeby pan minister, wspomagany społecznie przez entuzjastę-blogera RW, mógł ogłosić XXI wiek na naszej kolei.
2013-01-21 19:01:15 Autor: Filu
---.u-strasbg.fr
A to ciekawe bo w necie można kupić bilet na 20 lutego bez miejscówki
2013-01-21 19:14:15 Autor: Mateusz
---.warszawa.vectranet.pl
Bardzo fajnie. Wreszcie będzie jak w samolocie. Każdy ma swoje miejsce i nie będzie siadanie gdzie się komu podoba. Jeśli mam konketnie określoną miejscówkę na dane miejsce i ktoś mi je zajmie to wypad. Rezerwaja fakultatywna była w pociągach PR i bardzo dobrze, że ją zlikwidowano bo powodowała tylko problemy. Albo całkowit rezerwacja, albo wcale. Bardzo dobry ruch PKP Intercity. POPIERAM na całej linii!!!!
2013-01-21 19:23:38 Autor: koland
---.dynamic.chello.pl
Czas najwyższy. To dobra decyzja dla klientów PKP Intercity i dla jej reputacji. Skończą się lamenty o przepełnionych pociagach
2013-01-21 19:38:14 Autor: Gierek
---.dynamic.chello.pl

Gierek
Przykładowo... Jadę z Włocławka do Kutna (ok. 45 min.), gdzie przesiadam się na kolejny pociąg do Krakowa (ok. 5h). Logicznym jest, że miejscówka w tym drugim pociągu mi się przyda, ale na ch...rę mi miejscówka na 45 min podróży? Przecież nim się zdążę rozsiąść, to zaraz będę wysiadał, a z wielkim bagażem to nawet nie opłaca się ładować, lepiej sobie postać i popatrzeć przez okno. Pytam się - po ch...rę te obowiązkowe miejscówki, dlaczego nie mogą być fakultatywne? Chcę to zapłacę i będę spokojny o miejsce, nie chcę to nie płacę i liczę się z tym, że mogę stać całą drogę. Proste jak budowa cepa, czy w InterCity ktoś myśli???
2013-01-21 19:47:21 Autor: oleek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ĺťenada... Aż taki majątek dla was te 5zł?
2013-01-21 19:58:16 Autor: miejscóweczka
---.dynamic.chello.pl
Na razie to wiadomo tylko ze bilet i miejscówka będzie na jednym blankiecie, no i będą darmowe do biletów okresowych. Ale nic więcej nie wiadomo, może warto poczekać na oficjalne informacje i wtedy protestować i oceniać? Mozę jednak się okaże że wprowadzą jakaś promocje na te miejscówki.

Ale nie, w sumie lepiej od razu krzyczeć, przynajmniej później będzie można powiedzieć że to dzięki niedocenionym krzykaczom PKP Intercity wprowadziło lepszy system sprzedaży biletów i miejscówek.
2013-01-21 20:02:03 Autor: scorpio
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niech se będą ale jak jadę dajmy na to z Konina do Kołobrzegu z przesiadką w Poznaniu to chcę płacić za 1 miejscówkę tymczasem muszę za dwie. Powinna być promocja \"Płacisz raz, gratis jedziesz 2 raz\".
2013-01-21 20:29:09 Autor: ...
---.dynamic.chello.pl
skandal!!!!!!!!!!!!!
2013-01-21 20:29:49 Autor: wojtek52
---.wtvk.pl
Całe szczęście że zostało mi tylko jedno okienko w abonamentowym. W życiu nie będę kupował dodatkowo miejscówki na trasę, gdzie pociągi jeżdżą pustawe i zawsze znajduję bez problemu miejsce a nawet wolny przedział. Dokwaterują mnie jeszcze do jakichś drechów albo zwolenników IV RP i będzie jatka. O nie, dziękuję. Ĺťegnaj, teelko... Bez żalu z mojej strony.
2013-01-21 20:42:43 Autor: miejscóweczkabis
---.sta.tvknaszapraca.pl
Ale poprorokować możemy. Ja z tego pisma w IC wnioskuję żę pojedyńcze miejscówki będą bezpłatne znika opłata 3 zł. Piszą bilet zryczałtowany na jednym blankiecie rezerwacją wnioskuję że powiedzmy bilet na tlk kosztuje 40 zł i teraz ten bilet będzie z rezerwacją miej. tylko jest pytanie czy będzie kosztował 40 czy 43 bo jesli 43 to oznaczaloby podwyżkę czyli zmiana cennika podstawowego kolejna o 7% co jest wątpliwe ja obstawiam że rezerwacja będzie bezpłatna i w nowym taryfikatorze który przed chwilą wydrukowali będzie poprawka o wycofanie opłaty dodatkowej za rezerwację w TLK 3 zł. No i jak kasy będą sprzedawały bilet z przesiadką na drugie tlk ? osobne bilety? wątpie ten numer by nie przeszedł więc podejrzewam że wtedy po staremu jeden bilet na całą trasę plus dwie bezpłatne rezerwacje
2013-01-21 21:01:07 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
No i pięknie. A ja zapytam: a co z niepełnosprawnymi? Zwłaszcza tymi nie(do)widzącymi? Znając życie i PIC internetowa sprzedaż nie spełnia wymagań usability pod tym kątem, co oznacza - przy faktycznym braku sieci sprzedaży - dyskryminację. W dodatku w dostępie, do publicznych, dotowanych usług.
2013-01-21 21:08:24 Autor: chrym44
---.barbara.ds.polsl.pl
a co z ulgami?
Czy będą naliczane od ceny z miejscówką czy od ceny bez niej?
2013-01-21 21:39:12 Autor: Mariusz
---.ssp.dialog.net.pl
Pomysł z miejscówkami jest świetny, jednak tylko pod dwoma warunkami. Po pierwsze: że korzystamy z usług kolei okazjonalne, traktując kilka razy do roku przejazd w kategoriach przygody, związanej z wyjazdem na wakacje, ferie, itd. Po drugie natomiast: że to akurat nie my, jadąc np. do pracy, czy na egzamin, zostaniemy odprawieni z kwitkiem od kasowego okienka, ponieważ właśnie dla nas zabrakło miejsca w pociągu. A gdy już uda nam się osiągnąć upragnione pseudoudogodnienie, pozostaje tylko mieć nadzieję, że podróż nie wypadnie w przedziale przegrzanym albo lodowato zimnym, bez możliwości otwarcia/zamknięcia - niepotrzebne skreślić - okna, z tapicerką, o którą oprzeć można się ewentualnie w fartuchu roboczym, itd. Do tego opisane przez innych towarzystwo, pluskwy, zapachy z toalety, potajemni palacze, etc. Doprawdy, dziwię się, że tyle emocji oferuje się za jedyne trzy złote.
2013-01-21 21:40:28 Autor: Kolejorz91
---.opera-mini.net
Zapowiada się duża frekfencja w pociągach interREGIO. A PKP IC to co robi to skandal, moim zdaniem nie zgadzam się na całkowitą rezerwacje miejsc we wszystkich pociągach TLK. A PR-om przybędzie pasażerów, i niech PR da więcej połączeń IR. ;)
2013-01-21 21:46:00 Autor: driver
---.olsztyn.vectranet.pl
Ja już od dawna nie korzystam z usług tej zrypanej spółeczki (IC ). w rel. Olsztyn-Warszawa bilet na poc. TLK kosztuje 52 zł, a jak dołożą jeszcze miejscówkę, zdrożeje do prawie 60 zł. Jaki z tego wniosek? Utrzymywanie pociągów w takiej relacji jest niezasadne ekonomicznie. Tyle tylko, że Massel dopłaca spółeczce z naszych podatków, a więc czy jeździmy pociągami czy nie i tak płacimy na tych dziadów. Dla porównania konkurencja: Radex, Transwal- 28zł, Polski Bus ok 20 zł.
2013-01-21 21:55:00 Autor: Ramirez
---.play-internet.pl
Przy okazji PKP IC rozprawilo sie z tymi upierdliwymi rowerzystami co uparcie usiluja wozic rowery TLKami. Jakos nikt nie zauwazyl ze w TLK z rezerwacja miejsc nie mozna wozic rowerow jesli nie ma wagonu rowerowego. Czyli moge sobie pomarzyc o urlopie z rowerem w tym roku. Skandal!!! Ale ta firma od grudnia 2008 roku kiedy przejela pospieszne bardzo usilnie probuje zniechecic ludzi do swojej firmy. intercity- nie idzcie ta droga.
2013-01-21 22:32:34 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Jeszcze takie uwagi. Jak zaistnieje nagła potrzeba dojazdu jak najszybciej ,czy następnego dnia w jakieś miejsce i się okaże, że miejscówek nie ma na najbliższe połączenia. To co wtedy? Dołączą dodatkowe wagony, czy sprzedadzą miejsce stojące?
Poza tym jak chcę się przesiąść w Kutnie to też każą kupować na siłę miejscówkę? A co z dojeżdżającymi np. z Włocławka do Torunia, czy ze Skierniewic do Łodzi,czy Warszawy, albo z Opola do Wrocławia itp. Też konieczna miejscówka?
A c oz przewozem roweru wtedy? Jak np. się jedzie z przesiadką i w jednym pociągu jest wagon do przewozu rowerów, a w drugim nie ma, to już nie ma możliwości jazdy z rowerem? Pozdrawiam.
2013-01-21 22:39:25 Autor: euro2222
---.sncore-GE6-TAR-WE1.star.com.pl
na krótkich trasach do 100 km się nie opłaca... często korzystałem z TLK na krótszej trasie płacąc więcej teraz kolejne 3 zeta i robi się już dużo drożej od regio. TLK to nie pociąg premium - wielu państwach wycofują rezerwacje a u nas wprowadzają... Niby 3 zeta ale jak ludziska się przyzwyczają ta zaraz podniosą na 5... na bank...
2013-01-21 22:46:25 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
Jechałem ICE we wrześniu 2007 roku z Berlin HBF do Hamburg HBF po 10:00 - żadnej miejscówki, nie było... powiedziono mi, że \"my wiemy o jakich godzinach miejscówki są potrzebne\". Dodam, że wróciłem późnym wieczorem, też siadłem gdzie miałem ochotę...

Polska, rok 2013. Obowiązkowe miejscówki za 3 zł we wszystkich TLK, O.K. Ale gdy:

- zawczasu będzie wiadomo ile trzeba na stacjach początkowych, ale i pośrednich podłączyć dodatkowych wagonów (chodzi głównie o pociągi, które na 3 dni przed rozpoczęciem biegu będą miały 90% obłożenia);

- kasa, internet, a zwłaszcza konduktorzy muszą mieć elektroniczny podgląd aktualnej zajętości miejsc we właśnie jadącym już pociągu, jakie miejsce w jakim wagonie (mamy 2013 rok XXI wieku!);

- gdy wszystkie miejsca zajęte i sprzedane - kupuję sam bilet, a gdy się pojawi wolne, ale na serio wolne miejsce, aż do końca mojej podróży, wówczas konduktor sprzedaje mi miejscówkę na konkretne miejsce;

- we wszystkich nocnych TLK - prywatna agencja ochroniarska lub cały czas SOK, ale koniecznie w kominiarkach i z AK-47;

- zawsze te 6 dni wcześniej mogę kupić bilet z min(!) 30% zniżką... i sam wybieram miejsce w wagonie,
widząc układ siedzeń i ich zwrot podczas kupna biletu z miejscówką;

- a na pociąg jadący poza szczytem kupuję bilet z miejscówką z jeszcze większym, a nie mniejszym(!), upustem;

No, ale uczymy się całe życie. Gdy sprzedadzą się wszystkie miejsca, to sprzedawanie potem miejscówki \"0\" z wagonie \"0\" to głupota i oszustwo godna UOKiK!
2013-01-22 02:54:24 Autor: vulcan
---.dynamic.chello.pl
Ktoś tu wspominał o opłacie za wydanie miejscówki w pociągu.
Wczoraj jechałem TLK Kaszub i za wydanie miejscówki do biletu podróżnika nie policzono mi opłaty za wydanie tylko 3 zł za miejscówkę.
2013-01-22 08:20:57 Autor: Janek1236
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Własnie przez te miejscówki kupno biletu podróżnika na kilka przejazdów w weekend jest bezcelowe i nieopłacalne. Własnie kolej traci przez to kolejnych podróżnych. A przepełnione składy to wina braku remontów taboru (PKP woli złomowac niż remontować) Przykładem jest puszczenie w sezonie z Warszawy do Zakopanego trzech wagonów, bo reszta stoi zapuszczona w krzakach. Ścisk był nie do opisania..
2013-01-22 08:50:56 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Jak to dobrze że mam wybór na kierunku do stolicy .Wybiorę KM nowe czyste kibelki albo piętrusy.KM-y do mojej guberni obsługują trasę najnowszym taborem,nie przypadkowo najmniej zniszczeń przez wandali.Do Olsztyna stare czyste kibelki PR do trójmiasta no cóż IC płakać i płacić na ryby czy działkę he he rower dla zdrowotności.Pozdrawiam
2013-01-22 09:01:23 Autor: aniobar
---.50.141.90
Ciekawe czy na miejsca stojące i w VIP roomach też mamy wykupić miejscówke. Absurd!!!!
2013-01-22 10:50:53 Autor: szczur
---.212.42.42-internet.zabrze.debacom.pl
Z Katowic do Gliwic IR w dobrej cenie kosztuje 4 złote. Tyle co KŚ. TLK już teraz jest droższe, z miejscówką na krótkich trasach nie pojedzie już nikt.

Jeśli jadę z rodziną dwoma TLK to płacę już 24zł.

Większy komfort? Przykład:
W ostatnie wakacje znajomi pojechali nad morze Pogorią z miejscówkami. Klęli na czym świat stoi z powodu ciasnoty, no i z powodu kiboli. My pojechaliśmy Dokerem, mieliśmy cały przedział w zdeklasowanej jedynce (też pewnie znikną), nikt nie musiał stać w korytarzu.

Poza tym najgorsze jest zmuszanie ludzi z podróżnikiem albo miesięcznym do latania za każdym razem do kasy po miejscówkę (nawet bezpłatną).
2013-01-22 10:52:49 Autor: szczur
---.212.42.42-internet.zabrze.debacom.pl
Albo uganiania się z tobołami za konduktorem. Jeden Pies.
2013-01-22 11:36:49 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post szczur:
"Brawo PKP IC. Nareszcie zrobicie porządek z tą resztką pasażerów, którzy jeszcze korzystają z TLK na krótkich dystansach, albo z przesiadkami. Szybko uciekną do busów. Mimo wszystko spróbuję kulturalnie.

1. Miejscówka to brak wyboru miejsca, jeśli trafię na meneli to nie mam możliwości zmiany wagonu.
2. Po to się kupuje bilet miesięczny, albo np. turystyczny żeby zyskać SWOBODĘ podróżowania, przychodzić na pociąg w ostatniej chwili, a nie za każdym razem latać do kasy i stać w kolejce.
3. Pociąg właśnie tym różni się od autobusu albo samolotu, że mogę sobie wybrać wagon i miejsce które mi się podoba. Jak nie chcę siedzieć koło kibla albo przy ścianie, albo z menelami to nie siedzę.
4. W takich zacofanych krajach jak Czechy, Austria albo Szwajcaria są tylko (albo prawie) miejscówki fakultatywne. Dzięki temu pociągi są dobrem ogólnie dostępnym, a nie \"samolotami\" dla wybranych.

Wystarczy porównać frekwencję w EC Warszawa-Praha albo Warszawa-Budapeszt, czy Wiedeń. Na terenie Polski, gdzie miejscówki są obowiązkowe, pociągi świecą pustkami (z wyjątkiem oczywiście szczytów przewozowych), a za granicą są pełne, ponieważ jest tam rezerwacja fakultatywna. Ale nasza POlska władza jest oczywiście mądrzejsza.

Padł tu argument, że Polacy nie dorośli do RF. To prawda. Tylko w jaki sposób ludzie mają dorosnąć, jeżeli nasza komunistyczna władza praktycznie od zawsze traktuje ludzi jak tępe bydło, nie daje możliwości wyboru tylko reguluje przepisami coraz więcej dziedzin życia, wychowując tępych płatników podatków. Podobnie jak np. coraz więcej skrzyżowań z niewielkim ruchem aut otrzymuje sygnalizację świetlną.

Kryniczanin
Jesteś tępy jak but. Tylko po co prawie codziennie to udowadniasz?"
Chylę czoła przed tą wypowiedzią.Wyczerpałeś temat,nic dodać,nic ująć.
2013-01-22 11:39:34 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"Ĺťebyś w końcu mógł coś napisać co ktoś przeczyta."
Ja przeczytalem.Jak masz problem ze slowem pisanym to wracaj na nasza klase
2013-01-22 11:42:01 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post szczur:
"@Kryniczanin
No dobra, sory, może byłem zbyt bezpośredni.
Ale przyznasz, że jesteś wyjątkowo denerwujący z tym przyklaskiwaniem władzy w jej debilnych pomysłach."
Co ty chcesz,typowy polaczek.Myslec juz dawno zaprzestal,karmi sie gowniana papka z mediow.Niestety wiekszosc idiotow w naszym kraju jest taka,dojdzie do tego ze bilet jednorazowy na odcinku 100 km bedzie kosztowal 100 zlotych,ale banda idiotow i tak zaplaci,bo przeciez usluga musi kosztowac...
2013-01-22 11:43:48 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post qwert:
"Te miejscowki wypaczja sens biletu podroznika. Nie raz jezdzilem tlk na takim bilecie z Gdanska do Sopotu czy do Gdyni . To teraz juz nawet jednego przystanku nie bedzie wolno podjechac. Ale zawsze wiedzialem ze PKP IC to firma dla roznych krawaciazy i urzednikow w delegacji a nie dla przecietnego pasazera."
Taka prawda i nawet by mi to nie przeszkadzalo gdyby to ze ci zlodzieje maja pospiechy.Pospiechy powinny wrocic do przewozow.
2013-01-22 11:50:29 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post Q:
"Ciekawe co to za super oferta na której \"pasażer nie straci\" (ale czy aby na pewno finansowo?), że trzeba ją do końca trzymać w tajemnicy...

Czemu będą służyły miejscówki, pasażerowi cz budżetowi IC, to przekonamy się na podstawie trasy Łódź-Warszawa. Tam jest do wyboru albo brać wszystkich i zrezygnować z miejscówek albo zrobić miejscówki i ograniczyć liczbę zabieranych pasażerów o 20-40% (miejsca siedzące w porannym szczycie są zazwyczaj wypełnione już w Skierniewicach). IC zrezygnuje z tych dodatkowych pasażerów(=kasy), czy jednak aż tak nie zależy im na ich komforcie? A może będą miejscówki na korytarz?

No ale trzeba trochę prezesa M zrozumieć. Politycy zażyczyli sobie super zabawkę Pendolino, a przecież to nie są tanie rzeczy. Teraz ci ciułacze dojeżdżający codziennie do stolicy w poszukiwaniu kawałka chleba złożą się na \"dziobaka dla białych kołnierzyków\", tak żeby pan minister, wspomagany społecznie przez entuzjastę-blogera RW, mógł ogłosić XXI wiek na naszej kolei."
Za p...lino i to bez pudła wychylnego czy robienie ludziom wody z mózgu o nazwie kdp to autorów się powinno postawić pod ścianę i kula w łeb.
2013-01-22 11:54:13 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post koland:
"Czas najwyższy. To dobra decyzja dla klientów PKP Intercity i dla jej reputacji. Skończą się lamenty o przepełnionych pociagach"
Beda jezdzic tak samo przepelnione,tylko teraz za ten scisk bedzie sie wiecej placic.Ty sie k...wa magikow za duzo naogladales,ty myslisz ze jak sie skoncza miejsca siedzace w pociagu to ludzie z peronow znikna?Tak samo sie wp...la do tego pociagu i beda stac na korytarzu.
2013-01-22 11:57:33 Autor: Pootas
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post oleek:
"Ĺťenada... Aż taki majątek dla was te 5zł?"
Jak taki bogaty jestes,to nam zasponsoruj zlote karty intercipy.
Po pierwsze,w przeciwienstwie do ciebie,tu sporo osob mysli.
Po drugie,ludzie myslacy nie lubia byc okradani.
Po trzecie,niektrzy tutaj jezdza pociagami troche wiecej niz raz do roku do radomia po soiki
2013-01-22 12:06:53 Autor: Vroo
---.dynamic.chello.pl
A ja powiem - nareszcie. Koniec z wakacyjnymi rzeźniami, wbijaniem się na pierwszej stacji, walkami o miejsce - tym wszystkim co odstrasza od kolei w momencie gdy nie ma się końskiego zdrowia i 20 lat, albo zabiera się trochę więcej bagażu.

To może pomóc też IC, bo mając informację o obłożeniu składów są w stanie dołożyć dodatkowe wagony (i ew. wiedzieć skąd zabrać).

@szczur: a kto Ci każe siadać dokładnie tam, gdzie masz miejscówkę?! Jeśli są miejsca, to siadasz tam gdzie Ci wygodniej, póki nie przyjdzie posiadacz miejscówki na to miejsce - no a jeśli nie ma, to masz gwarancję tego że nie będziesz stał.

@pootas: \"Naprawdę myślisz,że ci ludzie co i tak muszą pojechać to co?Zostaną na peronie?Będzie taki sam burdel jaki był,tylko pieprzone ic weźmie za ten burdel większą kasę. \"

Pewnie będzie, tak jak jest w EX/EIC w \"ostatnie niedziele\". Ale wsiadając do takiego składu (i kupując bilet od konduktora, bo kasa nie sprzeda) ma się świadomość, że będzie się stało. Jeśli ktoś tak chce - jego problem. Inni wybiorą inne połączenia, albo zaczną wreszcie planować swoje podróże.

Poza tym, czy ktoś ma pretensje do Polskiego Busa czy Polonusa, że nie ma tam miejsc stojących? Bo przecież \"on musi pojechać\".
2013-01-22 14:07:39 Autor: max2
---.merinet.pl

max2
Najbardziej bawią mnie te komentarze typu \"koniec z tłokiem, koniec z koniecznością wbijania się do pociągu\"... Kompletna bzdura. Jak ktoś będzie musiał jechać, to pojedzie nawet wtedy gdy nie będzie miejscówek. Moim zdaniem w Polsce w pociągach innych niż kwalifikowane jest za wcześnie nawet na RF. Wynika to przede wszystkim ze zbyt małej ilości połączeń - braku wyboru. Np. niedawno byłem w Szwajcarii, tam wzdłuż i wszerz kraju pociągi dalekobieżne kursują najrzadziej co godzinę (a między największymi miastami częściej), nie załapiesz się na jeden pociąg, pojedziesz innym. Do tego polski system rezerwacji - bez możliwości wyboru konkretnego miejsca, kierunku jazdy itp. powoduje, że taka \"obowiązkowa\" podróż może się stać bardzo nieprzyjemna, zwłaszcza że pociągami TLK jeżdżą bardzo różni ludzie.
2013-01-22 14:12:27 Autor: Kryniczanin
---.158.217.247.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Pootas:
"Ja przeczytalem.Jak masz problem ze slowem pisanym to wracaj na nasza klase"
Cieszę się że przeczytałeś. Sukces.
2013-01-22 15:33:14 Autor: Vroo
---.dynamic.chello.pl
Po pierwsze, miejscówki wprowadzą zwyczaj planowania swoich podróży, a nie że ostatniego dnia wakacji wszyscy wsiadają w pociąg w niedzielę o 16.00 i narzekają, że trzeba w kiblu jechać. Następnym razem pojadą o 10 rano.

Obowiązkowa podróż - rozumiem że wybór kierunku jazdy i konkretnego miejsca sprawi, że nie trafisz na miejsce z \"bardzo różnymi ludźmi\"?
2013-01-22 16:00:15 Autor: Kryniczanin
---.182.171.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Dokładnie miejscówki wymuszą myślenie w końcu.
2013-01-22 17:03:56 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Vroo, Kryniczanin
A jak w Reglach w wakacje nie było miejsc już na 2 tygodnie przed wyjazdem to co wtedy? Kupować miesiąc wcześniej? Poza tym na dłuższy wyjazd na wakacje to miejscówki są dobre, ale jak ktoś potrzebuje gdzieś dojechać tego samego, czy następnego dnia to co wtedy? I tak bez miejscówki będzie musiał jechać. A jak w Cegielskim już na starcie w Krakowie są zawalone korytarze to wydłużą skład?
A jak się jedzie z przesiadkami to na każdy pociąg osobna miejscówka? To wtedy jakaś wspólna powinna być, bo takie kupowanie osobnych miejscówek na dany pociąg zniechęci wielu do podróży pociągami tak jak brak wspólnych biletów na innych przewoźników też swoje robi.
A jak się jedzie najpierw kawałek jednym pociągiem i dalej na inny się przesiada to też miejscówka wtedy na oba? Przecież można postać jak się jedzie pół godziny, czy godzinę, tym bardziej, że wtedy dla kogoś jadącego dalej np. ze Szczecina do Krakowa, miejscówki braknie, bo zajęte jest miejsce na odcinku Wronki - Poznań, czy Września - Konin, albo Konin - Koło, czy Konin - Kutno, bo wcześniej ktoś kupił, ponieważ musiał na którymś z tych odcinków, mimo, że jedzie się tam krótko. Poza tym ceny już wzrosły przecież, a ceny paliw spadły z lekka, a coraz więcej osób też patrzy na cenę, no i na czasy jazdy, które atrakcyjne nie są. Chyba, że jest to poparcie transportu drogowego?, Tym bardziej, że ciągłe podwyższanie już i tak zbyt wysokich stawek za coraz więcej ograniczeń prędkość lub ciągłe remonty zdaje się to potwierdzać. A potem się mówi, że popyt słaby na niektóre pociągi, że kwalifików coraz mniej jeździ. Właśnie dlatego. Pozdrawiam.
2013-01-22 18:06:35 Autor: ot pasażer
---.toya.net.pl
Trasa Mysłowice-Gliwice (40 km), bilet na TLK 4,65 (ulga studencka). Po zmianach 7,65. Czas przejazdu 1h. Własny samochód - koszt ok. 9 zł, czas przejazdu 0,5h. To chyba tyle. Już nie będę korzystał z pociągów TLK, chyba, że ta miejscówka nie będzie obowiązkowa na krótkich odcinkach, w co wątpie, bo teraz jest i kosztuje 5zł, więcej niż sam biet.
2013-01-22 19:07:46 Autor: pomorzak
---.dynamic.chello.pl
@max2: \"Najbardziej bawią mnie te komentarze typu \"koniec z tłokiem, koniec z koniecznością wbijania się do
pociągu\"... Kompletna bzdura. Jak ktoś będzie musiał jechać, to pojedzie nawet wtedy gdy nie będzie
miejscówek. Moim zdaniem w Polsce w pociągach innych niż kwalifikowane jest za wcześnie nawet na RF.\"

Ale pojedzie wtedy na własna odpowiedzialność, i wie co go czeka w pociągi... czyli stanie albo ewentualne szczęścia w postaci znalezienia miejsca wolnego.

Zgadzam się z Kryniczaninem że może to w końcu nauczy ludzi kupować bilet odpowiednio wcześnie albo jazdy innymi połączeniami. Tłoki najczęściej powstają w okresach szczytów przewozowych, zdecydowana większość osób jadących w tym czasie zdaje sobie doskonale sprawę z tego w jakim terminie będzie jechać pociągiem, wiec nie widzę problemu ze wcześniejszym zakupem biletu. Obecny stan gdzie tylko pociągi wysokofrekwencyjne są objęte obowiązkowa rezerwacja jest bezsensowny, jak wszystkie pociągi będą objęte rezerwacją będzie wiadomo skąd można zabrać wagony w celu wydłużenia składów innych pociągów. Poza tym poza szczytami będzie można zdecydowanie lepiej dopasować podaż do popytu.
2013-01-22 23:51:42 Autor: inzynier kolejnictwa
---.dynamic.chello.pl
Po przeczytani artykułu i komentarzy twierdzę jednak,że nie dziwne ,że ludzie głosują na platformę,że są przeciwko miejscowkom w pociagach TLK
bo nasz NARÓD to jednak BANDA IDIOTÓW, których należy wozić bydłowozami (np. pociagami jak w Indiach)czy liniami lotniczymi takimi jak np. ryanair, to jest to na co zasługuje taka banda kretynów!

Uważam,że po tylu latach zidiocenia umysłów w PKP Intercity, ktoś w końcu pomyślał o pasażerach. Jedyna rzecz jaka tym ignorantom z PKP Intercity nie przyszła do głowy to, to ,że miejscówka powinna być za 0 ZŁOTYCH!

Jaka to jest przyjemność stresowania się czy wsiądziesz do pociągu? czy będziesz jechał całą drogę stojąc? czy znajdziesz miejsce siedzące???

Pewnie MAŁPA lepiej by odpowiedziała na to oczywiste pytanie, niż nasze zidiociałe do reszty społeczeństwo.
2013-01-23 10:03:32 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kolejne pytanie. Co np. jeśli jedzie się się z przesiadką, zakupi się miejscówki na dane pociągi, a dany pociąg spóźni się i pociąg przesiadkowy ucieknie? Co wtedy i jak z miejscówkami?
Miejscówki są dobre na relacje bezpośrednie i na dłuższe trasy, bądź wspólna na jazdę z przesiadkami na daną relację, nie odcinkowo i osobno na każdy pociąg i darmowa oczywiście. Wtedy t oby było dobre. I jeśli frekwencja dzień wcześniej wynosiłaby 80-90% to wtedy jest sygnał, żeby dostawić dodatkowy wagon, gdyż nie każdy kto kupuje bilet tuz przed wyjazdem, czy niewiele wcześniej zwleka do ostatniej chwili, czasem jest konieczność jazdy tego samego, czy następnego dnia. Pozdrawiam.
2013-01-23 10:16:43 Autor: kiła i mogiła
---.dynamic.chello.pl
Jestem ciekawy jak wybrną z tego w sprawie osob posiadających bilety miesięczne i codzienie dojezdzających do pracy. MAm kupować dodatkowo miejscówki? Bzdura. Jeśli są obowiązkowe powinny być w cenie biletów - mając miesięczny podchodzę do okienka po miejscówkę ZA DARMO. Mam dość \"pan siada gdzie chce, a jak ktoś przyjdzie to pan się przesiądzie\". Kupując miesięczny chcę mieć wygodę a nie martwić się czy ktoś nie ma miejsca, na którym siedzę.
2013-01-23 10:38:06 Autor: szczur
---.212.42.42-internet.zabrze.debacom.pl
Zwolennicy miejscówek prawie w ogóle nie odnieśli się do argumentów przeciwko nim. Dziwne, że jeszcze CD albo OBB nie korzystają z ich światłych rad.

Kolejna rzecz:
Jeśli ktoś kupi miejscówkę np. z Katowic do Opola, to ktoś jadący z Krakowa do Szczecina już może jej nie kupić.

Fakt, rzeczywiście będą mogli prognozować długość pociągu. Wtedy większość pośpiechów skróci się do jednego wagonu, a potem skończy jako IC-bus.
2013-01-23 10:58:18 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przyznam, że ja też nie bardzo kumam tych zachwytów nad wprowadzeniem miejscówek wszędzie. To wszystkie, absolutnie wszystkie pociągi są tak napakowane, że potrzeba miejscówek na nie na każdym kursie? Ilekroć jeżdżę Sztygarem nie zdarzyło się jeszcze, żebym nie miał miejsca, więc co niby załatwi miejscówka w tej sytuacji, jak miejsce ZAWSZE się znajdzie?

Poza tym zgadzam się z jednym z przedmówców, że zbyt mały wybór w ofercie pociągów po prostu nie daje żadnego wyboru. Z Lublina do Krakowa i nazad są raptem 2 pociągi. Jak ktoś ma pojechać to pojedzie, żeby nie wiem co, bo po prostu MUSI. Co innego, gdyby miał pociągi co godzina czy nawet dwie.

PKP IC coś kombinują, robią tajemnicę, krążą, kluczą - imho, mało poważne podejście do klienta...
2013-01-23 12:01:05 Autor: Kryniczanin
---.31.46.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post szczur:
"Zwolennicy miejscówek prawie w ogóle nie odnieśli się do argumentów przeciwko nim. Dziwne, że jeszcze CD albo OBB nie korzystają z ich światłych rad.

Kolejna rzecz:
Jeśli ktoś kupi miejscówkę np. z Katowic do Opola, to ktoś jadący z Krakowa do Szczecina już może jej nie kupić.

Fakt, rzeczywiście będą mogli prognozować długość pociągu. Wtedy większość pośpiechów skróci się do jednego wagonu, a potem skończy jako IC-bus."
Chcesz to masz

Zacznijmy od początku czy rezerwacja występuje w autobusach? Oczywiście że tak nie raz z niej korzystałem kupując bilet w Krakowie na autobus do Krynicy w kasie dzięki temu miałem pewność miejsca gdyż przy wchodzeniu do autobusu pierwszeństwo mają osoby które posiadają bilet z kasy. A co z przybywającymi na ostatnią chwilę? Ich problem miejsca brak to czekaj na następny. Zdrowe uczciwe podejście.

I teraz przenieśmy się na kolej. Jak wiadomo przedsprzedaż biletów PKP IC wynosi 30 dni (dawniej 60) więc dam przykład np. Pana Władzia w wieku 73 lat który mieszka w Krakowie i chce jechać do córki i wnuczków co mieszkają w Stargardzie Szczecińskim. Pan Władzio jak i 99% osób starszych kupuje bilet w przedsprzedaży w pierwszym możliwym dniu i liczy na miejscówkę w 2klasie a gdy jej nie ma kupuje 1 klasę bo są miejscówki przez komfort posiadania papierka z swoim miejscem. To nie jest moje śmieszne widzimisię mam 6 osób znajomych co było kasjerkami PKP IC i doskonale znają zachowania pasażerów. Normalny pasażerów wprost domaga się rezerwacji w każdym składzie i nawet relacji 100km w odróżnieniu od mikolstwa.

No i Pan Władziu zakupuje bilet na 2 klasę w przedsprzedaży przewoźnik obraca jego pieniędzmi 30 dni, ale uczciwie daje komfort psychiczny. Bez rezerwacji przewoźnik obracał kasę bez niczego. To było uczciwe? Wystarczy zliczyć ile było takich przypadków w kraju i najzwyklejszą stopę procentową na 30 dniową lokatę by wyszła niezła sumka.

A teraz nadchodzą w końcu czasy uczciwości kasa prędzej = miejsce pewne.

Gdzie jest w takim razie problem skad taki opór?

No właśnie czasy zamykania się na kwadrat w przedziale, spania na 4 miejscach plus zmieniania co 5 minut przedziału się kończą w tym widzę opór.

Oczywiście PKP IC ma także swój cel w pełnej rezerwacji kto go nie widzi jest ślepy jak wiadomo system pcha wszystkich od początku do końca w składzie i końcowe wagony przeważnie wiozą powietrze stąd łatwo zgadnąć że te wagony nie są nikomu potrzebne przy pełnej rezerwację. C to oznacza np. 11 wagonowe składy z 2 osobami na przedział można skrócić do 3 każdy ma miejsce. Mniejsza masa to być może wpadnięcie w niższe widełki PLK, mniejsze zużycie energii, lepsze rozruchu, szybszy czas przejazdu, większa łatwość prowadzenia składów dla maszynistów.

Problemem jest relacja Warszawa - Łódź według moich informacji Łodzianin ma rezerwację w 1 i 2 klasie, ale trzeba uczciwie powiedzieć to nie jest pociąg dalekobieżny to sztuczny twór.

Nikt o tym też nie mówi, ale sprawiedliwość też w końcu zapanuje w segmencie przewozów grupowych. Do tej pory w każdym składzie i klasie mogli mieć zarezerwowane przedziały. To uczciwe? 15 letnie nastolatki w przedziałach a Pan Władek w WC?
2013-01-23 13:32:02 Autor: pasażer
---.atman.pl
Ciekaw jestem jak to można wdrożyć w pociągach porannych relacji Łódź-Warszawa.Tzn. skoro podróżnych jest 3 razy wiecej niż miejsc w pociągu=to będzie na chybił trafił , czy kto pierwszy-ten lepszy? A co z resztą jak dla nich już miejsc nie wystarczy ???Też będą płacić , czy nie pojadą??Przecież to jakaś paranoiczna sprawa.Komuś sie klepki poprzestawiały, albo szare komórki mu zamarzły.
2013-01-23 15:16:50 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@Kryniczanin: rewelacyjny ten przykład z Panem Władziem!!!

Tylko przyjmijmy, że Pan Władzio mieszka w miejscowości, gdzie nie ma kasy biletowej. Więc żeby móc gdziekolwiek pojechać (dotowanym) pociągiem musi mieć:
1. Komputer z dostępem do Internetu.
2. Swobodę poruszania po sieci.
3. Konto w banku.
4. Kartę płatniczą.

Przy czym im mniejsza miejscowość, w której Pan Władzio mieszka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że spełnia wszystkie cztery warunki.

Jeszcze wczoraj wydawało mi się, że PIC się może wykpić uruchamiając telefoniczną sprzedaż biletów. Dzięki Tobie i Panu Władziowi już wiem, że nie może.

Młodzi, zdrowi, wykształceni, z dużych miast - tak oto PIC rozwija twórczo hasło o elektoracie wiodącego ugrupowania...
2013-01-23 15:33:52 Autor: Kryniczanin
---.31.0.109.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Olgierd_Jedlina:
"@Kryniczanin: rewelacyjny ten przykład z Panem Władziem!!!

Tylko przyjmijmy, że Pan Władzio mieszka w miejscowości, gdzie nie ma kasy biletowej. Więc żeby móc gdziekolwiek pojechać (dotowanym) pociągiem musi mieć:
1. Komputer z dostępem do Internetu.
2. Swobodę poruszania po sieci.
3. Konto w banku.
4. Kartę płatniczą.

Przy czym im mniejsza miejscowość, w której Pan Władzio mieszka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że spełnia wszystkie cztery warunki.

Jeszcze wczoraj wydawało mi się, że PIC się może wykpić uruchamiając telefoniczną sprzedaż biletów. Dzięki Tobie i Panu Władziowi już wiem, że nie może.

Młodzi, zdrowi, wykształceni, z dużych miast - tak oto PIC rozwija twórczo hasło o elektoracie wiodącego ugrupowania..."
Olgierdzie nie doceniasz starszych osób one sobie poradzą bez problemu. Nie trzeba kompa, niczego żeby jechać z takiego Grybowa (brak kasy) choćby do do Bydgoszczy . Sam spotkałem się z takim przypadkiem że córka wysłała matce bilet na IC kupiony w necie pocztą - super bilet wydrukowany. Przedsprzedaż 30 dni i pp problemie.

Jak się chce to można.

U mnie jak nie było kasy a potrzebowałem podróżnika to zadzwoniłem do znajomej co codziennie jest w Sączu i mi kupiła - nie 35km.
2013-01-23 15:44:22 Autor: Kryniczanin
---.31.0.109.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Olgierd może Ty będziesz wiedział czy pośpiechy PKP PR objęte całkowitą rezerwacją od 15.12.2002 do 1.02.2004 np. Starosta, Gałczyński, Zielonogórzanin, Pobrzeże, Wybrzeże, Wigry itd. miały dofinansowanie czy też były komercją?
2013-01-23 15:52:30 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
Jakbym nie był krótko po tym, jak na co dzień widziałem jak destrukcyjnie wpływa na starszą osobę świadomość braku samodzielności - to bym łzawą historyjkę o córce, które matce bilet pocztą łyknął.

Co do drugiego wpisu: po pierwsze była alternatywa, po drugie były kasy w każdej większej wiosce.

NIEDASIE obronić najnowszego pomysłu PIC-u przed zarzutem dyskryminowania (co najmniej) dwóch grup pasażerów. Po prostu NIEDASIE.
2013-01-23 16:01:59 Autor: Kryniczanin
---.31.117.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Olgierd_Jedlina:
"Jakbym nie był krótko po tym, jak na co dzień widziałem jak destrukcyjnie wpływa na starszą osobę świadomość braku samodzielności - to bym łzawą historyjkę o córce, które matce bilet pocztą łyknął.

Co do drugiego wpisu: po pierwsze była alternatywa, po drugie były kasy w każdej większej wiosce.

NIEDASIE obronić najnowszego pomysłu PIC-u przed zarzutem dyskryminowania (co najmniej) dwóch grup pasażerów. Po prostu NIEDASIE."
No i co z tego że były jak w wypadku Zielonogórzanina np. Czerwieńsk i Sulechów nie miał terminali rezerwacji więc jakby ich nie było.

Choć wiem to jednostkowy przypadek.

Rezerwacja przez SMS premium może tak
2013-01-23 16:23:49 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
Po pierwsze nie ma obowiązku posiadania komórki, po drugie domyślnie SMS\'y premium są wyłączone, po trzecie do dostawcy usługi trafia 20-30% opłaty.

NIEDASIE :P
2013-01-23 16:35:25 Autor: Kryniczanin
---.205.103.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Zależy w jakiej sieci. Play tylko domyślnie wyłącza. A telefon to dobro cywilizacji. Zastanawiałem się nad Twoim wpisem o dostępności i mam taki przykład

Operator zapewniający darmowy internet w skali kraju Aero2 BDI (koncesja taniej w zamian za darmowy dostęp dotyczy 15% zasobów reszta komercyjnie) ma jeden punkt stacjonarny w kraju gdzie pierwszeństwo mają klienci komercyjni innej usługi, wszelkie dokumenty tylko w necie są dostępne np. wniosek o wydanie BDI, do tego wysyłka karty sim do tego darmowego można powiedzieć dotowanego netu jest na koszt zamawiającego pocztą. UKE na to przystał.

Dostępność - ograniczona, czas na oczekiwanie miesiąc w wypadku usługi \"socjalnej\".
2013-01-23 16:50:02 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
W każdej blokują. Przepisy się jakiś czas temu zmieniły...

Bezpłatny Internet (to się z dużej pisze...) nie ma większego znaczenia, zwłaszcza, że według mapy Areo u mnie zasięgu nie ma :P Brak ustawowej gwarancji bezpłatnego komputera, konta i karty i szkolenia jak z tego korzystać można więc pominąć.

Na prawdę NIEDASIE...

Jak się ktoś wkurzy - PIC skończy jak stocznie. Kto wie, czy banksterom nie o to chodzi :P
2013-01-24 09:55:55 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
PiotrW
No właśnie jak jest mała częstotliwość pociągów, albo ktoś kończy np. zajęcia na uczelni i ma ostatni pociąg, a następny jest rano, to ma wybór albo jechać tym, albo koczować na dworcu do rana. Pozdrawiam.
2013-01-24 10:32:30 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
kryniczanin
Jak ktoś musi jechać, bo coś wypadnie, bo babcia się źle poczuła, albo dziadek, pogrzeb, który w miastach poza Warszawą odbywa się zwykle około 3 dni po śmierci, jakieś spotkanie wypadło ważne itp. i nie ma miejsc to co ma zrobić? To i tak pojedzie stojąc albo własnym autem jeśli posiada.
A wspomnianemu panu Władziowi czasem skromna emerytura nie pozwala na jazdę 1 klasą za każdym razem, chyba, że jeździ raz od wielkiego święta. Nawet w 2 jak nie ma zniżki to pojedzie autobusem, w której takie zniżki są dla emerytów bez kupowania jakiś dodatkowych kart seniora, czy czegoś w tym stylu. Jedynie w KM-ach są zniżki dla seniorów przy kupnach każdego biletu również promocyjnego od razu. Ciekawe też czemu w takim razie na wypoczynek, czy do sanatorium w wakacje tłumy starszych osób jeżdżą autobusem z Łodzi Kaliskiej do Kołobrzegu, mimo że o podobnej godzinie odjeżdża TLK Parsęta. A no dlatego, że raz Parsęta jedzie dłużej, bo przez Trójmiasto (Jakieś 15 lat temu pospieszny jechał 4 godziny krócej). Poza tym wiele osób uważa, że autobusem jest bezpieczniej, a w pociągach zwłaszcza nocnych to kradną. I też trzeba zmienić to nastawienie, no i czasy jazdy muszą być konkurencyjne i ceny też, bo ludzi jadących za wszelką cenę gdzieś jest coraz mniej, zwłaszcza, że duża konkurencja jest i samochodem w parę osób się bardziej opłaca niż TLK i wielu woli się zabrać autem ze znajomymi, czy rodziną wtedy jeśli to się opłaca cenowo oraz często jest szybciej, albo PB wolą pojechać kupując bilet w dużej przedsprzedaży, bo taniej i komfortowo. Dlatego to trzeba zmienić i przeciwstawić się zbyt wysokim stawkom dostępu.
Kolejna sprawa to jak jedzie się z przesiadką to powinna być wspólna miejscówka i co jeśli pociąg na przesiadkę ucieknie z powodu opóźnienia pociągu, którym powinno się na niego zdążyć? Przecież miejscówka jest na dany pociąg wtedy. Pozdrawiam.
2013-01-24 13:19:15 Autor: fugi
---.devs.futuro.pl
A jak to mądrale z PKP będzie działało w przypadku biletów miesięcznych? Plik 60 miejscówek na początku miesiąca???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Kolejny durny pomysł. Temu to co wymysla przydałoby się pociągiem czasem przejechac. Brak słów. Niech tu wejdzie konkurencja z innych krajów, bo w tym polskim bagnie juz gorzej byc nie moze:(
2013-01-24 13:24:20 Autor: fugi
---.devs.futuro.pl
Tylko kretyn mógł wymyślić taki pomysł, a tylko idioci to popierają. Brak słów:(
2013-01-24 13:37:25 Autor: odcinek
---.toya.net.pl
A co z miejscówkami na krótkich odcinkach ja się pytam mądrale, którzy to popierają?? Dlaczego raptem mam dopłacać 50% ceny biletu? Nie mówię już nawet o samym bilecie, który też podrożeje. Może, dla tych, którzy kupują bilet za 150 zł, 5 zł za miejscówkę to jest nic, a w przypadku biletu za 11 zł za miejscówkę muszę wyłożyć 5 zł i z 11 robi sie 16. Ludzie ogarnijcie sie. Jak chcecie mieć kolej tylko dla bogatych to tej kolei nie będzie proste.
2013-01-26 12:39:03 Autor: asd
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
miejscowki to sprawdzaja sie tylko w wakacje i ferie jak jest tlok w pociagu i trzeba nim pojechac raz w roku, ale kompletnie nie sprawdzaja sie w systemie dojazdu do pracy. majac bilet miesieczny mam jeszcze isc do kasy (na peronie na widzewie stoi czesto 300-400 osob, jak oni wybrazaja sobie obsluzenie w 1 czynnej zawsze kasie tylu ludzi?) 300 osob razy 30-60 sek... 2,5-5h

Nie po to kupuje miesieczny zeby stac w kasie czy to po czy przed pociagiem.
Kto powiedzial ze ilosc miejscowek pozwoli na dopasowanie liczby wagonow. Na tej trasie i 12 wagonow to czasem za malo.

Owszem i czesc ludzi mogla by sie przesiasc do innych pociagow tylko po co wtedy w ogole jezdzic jak podroz miala by sie wydluzyc o np 40 min stania w kasie i 30 minut wczesniejszego pociagu i 20 wiecej na trasie bo jest remont ktorego nikt na szlaku nie widzi od 6 miesiecy??? i z tego robi sie nie 2,5h (130km!) dojazdu do pracy a ze 4 godziny... a niedawno kolej reklamowala sie z czasem 65 minut z lodzi fabrycznej do wwa cenetralnej. czyli pracujac 8-18 wstaje o 3 rano i wracam do domu o 22... kur...o fajnie. nie sposob miec rodziny i znajmych. Nie kazdy moze kupic m3 w Wwa albo przeniesc sie z praca do lodzi.

Miejscowka ktora sadza mnie w przedziale nie ogrzewanym w wagonie z 1985roku ktore na tej trasie zdarzaja sie czesto juz przy mrozie -5 uszczesliwia mnie zajeb...cie. ostatnie tygodnie pokazuja ze 75% pociagow przyjezdza z 3-4 wagonami bez ogrzewania, a z 2-3 z czasow gierka.

następna kwestia, ludzie dobieraja sie w wagonach i przedzialach zazwyczaj wg reguly - dzemiemy albo czytamy... to teraz bedziemy sie bic o swiatlo... no adrenalina z rana sie przyda

Jedyny plus na tej lini to to ze moze skonczyly by sie wojny o miejsca ze skierniewicami o powrot po poludniu, chcociaz moglo by sie skonczyc tak ze miejscowek by na dany dzien juz dla mnie zabraklo bo ludzi dojezdzajacych ze Skierniewic i Zyrardowa jest jak mrowek, w koncu maja blisko.

na sczescie chodza sluchy ze to linia komercyjna bez doplat ministerialnych wiec miejscowek nie bedzie...

nie pisze o rzeczach ktore mnie nie dotycza jak dojazdy na krotkich odcinkach bo o tym napisalo juz wielu.

i wszystkim ktorzy sa za, odpowiem, w tym kraju jeszcze zadna inwestycja nie zostala zrobiona dobrze bez bubli, a miejscowki sprawia ze na IC TLK zrobi sie taki sam burdel jak w KŚ. Po prostu dlatego ze wladza ma plan ktory nie uwzglednia potrzeb ludzi czyli bydla w planach fiskalizacji poddanych. Wladza ze swoimi zarobkami i prawem juz dawno oderwala sie od rzeczywistosci.
2013-01-28 18:50:11 Autor: kibic
---.dynamic.chello.pl
Niech już wreszcie te koleje niemieckie przejmą IC, to zacznie się normalna kolej - dla pasażerów i zwykłych pracowników, a nie dla wybitnych fachowców od spółek skarbu państwa!
2013-04-02 22:43:19 Autor: Ewa
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Właśnie się przekonałam,że miejscówki nic nie warte! Córka o 20.44 dziś-2 kwietnia 2013, w Dębie Opoczyńskiej wsiadła do pociągu do Krakowa.Miała miejscówkę i bilet kupiony przez internet.Pociąg napakowany,na jej miejscu kobieta udająca,że nie wie o co chodzi,choć córka pokazała bilet. Najgorsze,że KONDUKTOR NIE WIDZIAŁ PROBLEMU!!!! To nie do pomyślenia!
2013-04-04 23:24:59 Autor: Marta
---.ssp.dialog.net.pl
Ja Was ludzie nie rozumiem. Przeciez to bardzo dobra decyzja (chyba jedna z niewielu dobrych PKP). Kupujac bilet z miejscowka mam pewnosc, ze bede siedziala. Poza tym juz od pewnego czasu w niektorych TLK (np w Kossaku) taka opcja byla i jakos nikt nie narzekal, a wrecz przeciwnie. Jak Wam tak zle, ze na krotkich trasach musicie placic dodatkowe 5zl, to zmiencie pociagi na osobowe i po problemie! Zreszta cala akcja z obowiazkowymi miejscowkami zostala wprowadzona w pociagach TLK z mysla o pasazerach podrozujacych na dluzszych trasach. Moim zdaniem to bardzo dobre posuniecie ze strony PKP!
2013-04-04 23:43:01 Autor: Marta
---.ssp.dialog.net.pl
Poza tym, jeszcze jedna uwaga, kupujac bilet na TLK z miejscowka, ma sie mozliwosc wyboru miejsca (okno, korytarz, srodek). Aczkolwiek juz 2 razy zdarzyla sie sytuacja, ze kobieta w kasie w ogole o tym nie wspomniala.
2013-04-05 14:45:36 Autor: Karol
---.static.chello.pl
Ludzie ! To jest zła informacja !
PKP Intercity zlikwidowało bilety casowe !!!
Bilet na trasach ponad 100km ważny był 24 godziny.
Teraz jak nie wsiadziesz do tego konkretnego to musisz kupić drugi bilet !!!
Przed zmianami na trasach gdzie były miejscówki był bilet ważny 24godziny i osobna miejscówka.
Teraz właściwie jest tylko miejscówka w olbrzymiej cenie !!!
2013-04-17 14:54:13 Autor: Umcia
---.pawluk.org
A z ciekawosci spytam. Czy ludzie przestrzegaja rezerwacji i siadaja na wlasciwych miejscach? Bede jechala niebawem TLK Lublinianin (Bydgoszcz - Lublin) i wsiade w Warszawie. Nie chcialabym sie wyklocac z jakims pasazerem o swoje miejsce.
2013-04-30 23:19:44 Autor: Nimessa
---.232.252.14.atman.pl
Mam dwa pytania :
1. Jeśli kupiłam bilet turystyczny (przewoz iregio) i jednak wole skorzystac z tlk - biletu podroznika . To czy bede mogla bez problemu oddac bilet turystyczny??
2. Jesli zakupie bilet podroznika, to czy bede musiala dokupic miejscowke ? Czy dostane ja bez dodatkowej oplaty ?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.