Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że na opublikowane w dniu 17 lutego 2012 roku zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Wars SA – do dnia 6 kwietnia 2012 roku nie została złożona żadna odpowiedź. W związku z tym procedura zbycia akcji spółki została zamknięta bez rozstrzygnięcia.
Była to już czwarta próba sprzedaży 42,48 procent akcji spółki Wars. Cena jednej akcji została obniżona do 10 złotych. Początkowo MSP chciało za jedną akcję minimum 16 złotych. Pozostałe udziały Skarbu Państwa - 7,5% - mają zostać przekazane pracownikom Warsu. Pakiet większościowy 50,02 % akcji posiada PKP Intercity.
To właśnie przewoźnik dalekobieżny należący do Grupy PKP powinien być najbardziej zainteresowany wykupieniem akcji spółki. Jak jednak zapowiedział już kilka tygodni temu „Rynkowi Kolejowemu” Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity, spółka nie zamierza składać oferty na zakup akcji Warsu.
Wars zatrudnia 510 osób. Jest jedyną w Polsce firmą wyspecjalizowaną w kompleksowej obsłudze osób podróżujących pociągami pasażerskimi, w tym: podróżujących wagonami sypialnymi, z miejscami „do leżenia” (kuszety) oraz świadczeniem usług gastronomicznych w pociągach (w systemie franczyzy).