Partnerzy serwisu:
Pasażer

Ministerstwo Rozwoju zainteresowane lepszą komunikacją między Polską a Niemcami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-06-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Ministerstwo Rozwoju zainteresowane lepszą komunikacją między Polską a Niemcami
Fot. Michał Szymajda, RKZ Wrocławia codziennie dojedziemy do Drezna. Do Berlina na razie tylko w weekendy
Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, poza kwestiami dotyczącymi stricte gospodarki, w Berlinie omawiał także problematykę połączeń kolejowych. Na tę kwestię zwróciła uwagę Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Spotkanie polskich i niemieckich businessmanów z premierem Morawieckim odbyło się w Berlinie z okazji Polsko-Niemieckiego Kongresu Gospodarczego oraz 25-lecia stosunków gospodarczych pomiędzy Polską a zjednoczonymi Niemcami. Przedsiębiorcy pytali także o kwestię… kolejowych połączeń pomiędzy dwoma krajami.

– Oprócz spraw stricte gospodarczych rozmawiałem dziś z politykami, ale także z członkami Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, właśnie o tym, aby te pewne połączenia odbudować. Jeśli chodzi o komunikację pomiędzy Wrocławiem a Berlinem – kiedyś podróż między tymi dwoma miastami trwała niewiele ponad 3 godziny. Dziś z przesiadkami trwa 4 i pół godziny, 5 albo nawet 5 i pół. Ministerstwo Rozwoju będzie więc jak najbardziej za tym, aby bezpośrednie połączenie odbudować – powiedział minister Morawiecki.

Obecnie bezpośrednim kolejowym połączeniem pomiędzy Wrocławiem i Berlinem pojedziemy jedynie w soboty i niedziele, dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich z Deutsche Bahn w ramach „Pociągu do Kultury”. Dolny Śląsk i Berlin łączy jedna bezpośrednia para pociągów, ciesząca się obecnie dużą popularnością. Bilet kosztuje 19 Euro lub 79 złotych, a pociąg przejeżdża ten dystans w 4 i pół godziny. Połączenie finansuje strona niemiecka oraz Miasto Wrocław ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

Alternatywą jest też autobus Kraków – Wrocław – Berlin, uruchamiany przez Deutsche Bahn w zastępstwie za zlikwidowany EC Wawel oraz pociągi IC, z których w Poznaniu można przesiąść się na połączenia do Berlina. Lotnisko we Wrocławiu nie oferuje bezpośrednich lotów do stolicy Niemiec.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Prawo i polityka

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Jakub Madrjas 17 kwietnia 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Prawo i polityka

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Jakub Madrjas 17 kwietnia 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5