NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Miliard na zasilanie w PKP Energetyce. Będzie projekt Muza II

| jm, Rynek Kolejowy 09.12.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-09 16:31:44 Autor: onerail xd
---.centertel.pl
Mam nadzieję, że już wkrótce PKP Energetyka zostanie zrenacjonalizowana a winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.
2015-12-09 16:33:33 Autor: ciekawy
---.204.154.7
Pytanie do dobrze pionformowanych:

Czy pkp energetyka jest właścicielem infrastruktury kolejowej? Jeżeli tak to jakiej?
Czy ruch na kolei w polsce może odbywać się bez infrastruktury pkp energetyki??

Z góry dziękuję za odpowiedz.
2015-12-09 16:40:30 Autor: onerail xd
---.centertel.pl
Słupy i trakcja należą do PLK, ale podstacje i infrastruktura ciągnąca prąd do nich do PKP Energetyki. Ponadto PKP odpowiada za utrzymanie trakcji PLK, a także sprzedaje paliwa płynne do pociągów.
2015-12-09 17:55:03 Autor: KrakusE30
---.centertel.pl
@Zbigniew Szafrański:

Zbyszek, dobrze wiesz, że od Zawiercia do Psar Pendolino powinny gnać już dawno 250 km/h, a już na pewno 230 km/h! To jest skandal, że tam się wleką 200 km/h. Do tego jeszcze wszystkie Dziobaki ze Śląska niby muszą stawać we Włoszczowie... żenada!
2015-12-09 18:44:26 Autor: laik
---.centertel.pl
Plk się przyłącza a krzystają przewoźnicy, o co tu chodzi. Przewoźnicy mają liczniki na taborze ?
2015-12-09 19:05:44 Autor: Elektryk
---.adsl.inetia.pl
Kiedy wreszcie winni niszczenia Polskich Kolei Państwowych Energetyka zostaną ujawnieni i ukarani za niszczenie Polski?
2015-12-09 20:49:18 Autor: onerail xd
---.starogard.dialup.inetia.pl
Prywatyzacja PKP Energetyki to jeden wielki skandal. PKP SA mogło sprywatyzować inne spółki w celu spłaty długów niepowiązane z infrastrukturą i przewozami takie jak PKP Informatyka, Drukarnia Kolejowa, Natura Tour, czy udziały w PKP SKM na rzecz samorządów. Ale oni wybrali kurę znoszącą złote jajka...
2015-12-09 23:42:42 Autor: KrakusE30
---.centertel.pl
@onerail xd:

Bez wątpienia, prywatyzacja PKP Energetyka to wprost niesłychany skandal. To pierwsza prywatyzacja, która będzie dokładnie rozpatrzona. Tu idzie o bezpieczeństwa prowadzenia ruchu na kolei. Żarty się skończyły!
2015-12-10 01:50:19 Autor: ekspert
---.dynamic.chello.pl
Projekt MUZa 2 będzie realizowany przez PKP PLK. To jedyne i najlepsze rozwiązanie. Nie widzę powodów dla których PLK miałaby płacić opłaty przyłączeniowe idące w setki milionów złotych skoro sama może być koncesjonowanym sprzedawcą i dystrybutorem energii.
2015-12-10 12:13:34 Autor: ciekawy
---.wlan.uni-bonn.de
Skoro podstacje są własnością pkp energetyki i pkp nie może prowadzić ruchu bez udziału tej firmy na własnej sieci to prywatyzacja pkp energetyki jednak jest skandalem. Długo zastanawiałem si dlaczego pkp energetyka nie została sprzedana poprzez giełdę tak jak pkp cargo. W moim przekonaniu nie ma rozsądnych argumentow stojących za sprzedaża firmie zajmującej się kupnem w celu odsprzedaży z zyskiem. Przecież tu gołym okiem widać ze ktoś chce parę milionów ze spekulacji przytulic. Ta firma będzie przecież miliardy warta skoro ma techniczna wyłączność na dostawy prądu dla całej sieci w polsce. Czy coś źle zrozumialem? Nawet jeżeli rynek handlu prądem zostanie maksymalnie zliberalizowany to oni będą mogli pobierać jakieś opłaty przesylowe. I ta firma poszła za marne 250 mln euro? Ojj szybko się odkuja...
2015-12-13 11:31:35 Autor: Karol567
---.promax.media.pl
To co się tutaj pisze w komentarzach to jest wszystko do chrzanu...ja powiem tylko tyle że prezes Orzech ma 100 % racji z programem MUZA 2 że beneficjentem tego programu będzie tylko i wyłącznie spółka PKP PLK S.A gdyż zwiększenie mocy w sieci trakcyjnej dla wyższych prędkośći leży w interesie tylko tej spółki która z mocy prawa ma dbać o poprawę jakośći lini kolejowych.Kolejna sprawa prywatyzacja PKP ENERGETYKA odbyła się z poszanowaniem polskiego prawa i nie ma tutaj żadnych wątpliwośći....w chwili obecnej fundusz CVC CAPITAL PARTNERS robi porządki personalne-pracownicze w zakupionej spółce i bardzo dobrze ......następnym etapem będą zmiany organizacyjne zmniejszenie ilośći zakładów z 14 do 4 i zmniejszenie ilośći sekcji wykonawczych na terenie całego kraju .Te zmiany były od dawna konieczne wreszcie fundusz zrobi z tym porządek!!!
2015-12-13 11:32:19 Autor: Karol567
---.promax.media.pl
To co się tutaj pisze w komentarzach to jest wszystko do chrzanu...ja powiem tylko tyle że prezes Orzech ma 100 % racji z programem MUZA 2 że beneficjentem tego programu będzie tylko i wyłącznie spółka PKP PLK S.A gdyż zwiększenie mocy w sieci trakcyjnej dla wyższych prędkośći leży w interesie tylko tej spółki która z mocy prawa ma dbać o poprawę jakośći lini kolejowych.Kolejna sprawa prywatyzacja PKP ENERGETYKA odbyła się z poszanowaniem polskiego prawa i nie ma tutaj żadnych wątpliwośći....w chwili obecnej fundusz CVC CAPITAL PARTNERS robi porządki personalne-pracownicze w zakupionej spółce i bardzo dobrze ......następnym etapem będą zmiany organizacyjne zmniejszenie ilośći zakładów z 14 do 4 i zmniejszenie ilośći sekcji wykonawczych na terenie całego kraju .Te zmiany były od dawna konieczne wreszcie fundusz zrobi z tym porządek!!!
2015-12-15 21:39:34 Autor: Andrzej2
---.adsl.inetia.pl
Karolu, przechodząc niedawno z PKP Energetyki do PLK na pewno cieszą cię problemy dawnych współpracowników. Jednakże zorientowani obserwatorzy dostrzegają zagrożenie dla funkcjonowania kolei w przyszłości. Oby wkrótce Spółka PLK nie musiała na kolanach klęczeć przed PKP Energetyką, a w zasadzie CVC, by ta jako monopolista dostarczała energię trakcyjną dla taboru kolejowego.
2015-12-16 00:28:03 Autor: Karol ten sam
---.google.com
Drogi Andrzeju 2 bardzo sobie szanuje pracę w PKP PLK S.A. i jestem dumny z tego że mogę pracować w tej spółce tutaj zostałem doceniony i spełniony z zakresu mojej wiedzy o elektroenergetyce kolejowej trakcyjnej i nietrakcyjnej ...czego nie doznałem niestety w byłym PKP ENERGTYKA dzisiaj CVC CAPITAL PARTNERS który wreszcie zrobi nowy porządek z tą co by nie powiedzieć trochę już oszroniałą z powodu braku liftingu od dawien dawna spółką skarbu państwa...a z problemów byłych współpracowników wcale się nie cieszę ..po prostu szkoda mi ich že niestety poszli razem ze związkami zawodowymi jak barany na rzeź..przykre to jest ale niestety prawdziwe!!!!!!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.