Partnerzy serwisu:
Pasażer

MIB: Dzięki „Różańcowi do granic " PolRegio osiągnęło efekt marketingowy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-11-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
MIB: Dzięki „Różańcowi do granic " PolRegio osiągnęło efekt marketingowy
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plPociąg PolRegio relacji Wrocław - Lichkov
7 października Przewozy Regionalne uruchomiły promocję „Różaniec do granic”, która umożliwiała (pod bardzo licznymi warunkami) dojazd i powrót do grup modlitewnych w nadgranicznych parafiach za złotówkę. Grupa posłów Nowoczesnej pytała Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa o szczegóły akcji „Różaniec do granic”. – Czy nie lepiej było zorganizować promocję dla mieszkańców miast, gdzie mamy do czynienia ze smogiem? – pytają.

Posłowie pytali, jaki był koszt organizacji przejazdów w ramach akcji, oraz kto był jej inicjatorem. Chcieli wiedzieć, kto może się ubiegać o objęcie wydarzenia podobną promocją i czy tego typu akcje są ograniczone do wydarzeń katolickich a także, czy planowane są inne tego typu promocje, np. związane z pielgrzymkami.

Różaniec kontra smog

Pytają także ministerstwo, czy „nie lepiej byłoby podobne promocje organizować w związku z wydarzeniami kulturalnymi o charakterze powszechnym, a nie religijnym, przeznaczonym dla jednej grupy uczestników”, albo „organizować darmowe przejazdy w aglomeracjach miejskich podczas dni, kiedy zanieczyszczenie powietrza przekracza znacznie dopuszczalne normy”.

MIB odpowiada, że Przewozy Regionalne nie otrzymały dotacji celowej z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na pokrycie kosztów przejazdów na „Różaniec do granic”.

– Z informacji uzyskanych przez spółkę wynika, że nie poniosła ona żadnego dodatkowego kosztu związanego z organizacją promocyjnych przejazdów w ramach tej oferty specjalnej. Oferta ta dotyczyła wyłącznie pociągów stałego kursowania na trasach objętych promocją i tym samym nie spowodowała wzrostu kosztów obsługi czy eksploatacji taboru. Przejazd pociągiem (…) w ramach oferty promocyjnej „Różaniec do granic” mogła odbyć każda osoba chętna – wyjaśnia Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w MIB, odpowiedzialny za kolej.

"Liczne artykuły i przekazy medialne"

Jak informuje urzędnik MIB, oferta ta została wprowadzona decyzją kierownictwa spółki. – W ten sposób Spółka włączyła się w ogólnopolską akcję, która spotkała się z szerokim odzewem w społeczeństwie. Osiągnięty w ten sposób efekt marketingowy, jakim były liczne artykuły i przekazy medialne, dał spółce szansę na przyciągnięcie nowych klientów, dotychczas nie korzystających z przejazdów pociągami PolRegio – uważa MIB.

Akcje promocyjne tego rodzaju są uruchamiane dopiero po spełnieniu warunków wynikających z umów z organizatorami przewozów kolejowych na terenach poszczególnych województw, z inicjatywy kierownictwa spółki bądź z inicjatywy urzędów marszałkowskich. MIB nie ma możliwości ingerencji w tego typu akcje promocyjne.

– W dającej się przewidzieć przyszłości nie są planowane kolejne tego typu promocje. Natomiast w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy spółka oferowała bilety za 1 zł uczestnikom następujących akcji promocyjnych: „Dzień Dziecka – bilet za złotówkę”, „Rower za złotówkę”, „Opolski Weekend Europejski”, „Zjazd dużych Rodzin w Nysie”, „Dzień dziecka z olsztyńskim biletem lotniskowym”, „Bilet miejski za złotówkę”, „Bilety Fabrycznie Nowe”, „1500 biletów na 15-lecie” – wyliczył minister.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5