Partnerzy serwisu:
Pasażer

Lubelskie: „Pasażerem” do Włodawy od czerwca

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-05-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Lubelskie: „Pasażerem” do Włodawy od czerwca
fot. Rafał JasińskiMost na Uherce
W pierwszy weekend czerwca rozpoczną kursowanie pociągi PolRegio Chełm – Włodawa. Wzorem lat ubiegłych przewoźnik uruchomi w soboty i niedziele 2 pary pociągów. Zakończą one kursowanie w sierpniu, czyli wcześniej niż dotychczas.

Od 2012 r., z jednoroczną przerwą, sezonowo uruchamiane są pociągi regionalne kursujące po linii nr 81 Chełm – Włodawa. Dzieje się tak za sprawą współpracy, także finansowej, samorządów terytorialnych różnych szczebli – wojewódzkiego, powiatowego i gminnego. W przedsięwzięciu uczestniczą również przewoźnik (Przewozy Regionalne) oraz PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządca linii kolejowej. Ten ostatni, w celu poprawy dostępności do pociągów, w 2015 roku przygotował i udostępnił 3 dodatkowe przystanki. Dzięki temu podróżni mogą obecnie korzystać z 10 peronów. Średnio przystanek znajduje się teraz co około 4,5 km (wcześniej było to ok. 6,5 km), a ich największa liczba znajduje się w pobliżu miejsc atrakcyjnych dla wypoczynku i rekreacji.

2 pary pociągów

Połączenie to uruchamiane jest głównie dla zaspokojenia potrzeb turystycznych w rejonie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, który chroni duży kompleks leśny i fragment doliny Bugu. Stanowią również uzupełnienie komunikacji zbiorowej powiatów chełmskiego i włodawskiego, mimo że pociągi uruchamiane są tylko w soboty i w niedziele. Natomiast dotychczas w rozkładzie nie były uwzględniane święta czy długie weekendy. Składy kursują 4 razy w ciągu doby. Są one skomunikowane na stacji Chełm z pociągami z i do Lublina.

Do korekty rocznego rozkładu jazdy, czyli do 10 czerwca pociągi z Chełma będą odjeżdżały o godzinach 7:38 i 16:23. Odjazdy z Włodawy zaplanowano na 11:32 i 18:29. Czas przejazdu będzie wynosił 1 h 18 minut. Jest to odczuwalne wydłużenie czasu kursowania pociągu względem lat ubiegłych, kiedy pociągi trasę o długości ok. 45 km pokonywały w niespełna godzinę. Stanie się tak po tym, jak PKP PLK obniżył prędkość rozkładową dla autobusów szynowych do 40 km/h.

Pociągi tylko do sierpnia

Nowością względem jak poprzednich jest okres kursowania pociągów. W latach ubiegłych kursowały one w okresie letnio – jesiennych, czyli od przełomu czerwca i lipca do początku października. W 2017 r. nastąpi przesunięcie kursowania na okres od początku czerwca do końca sierpnia. Wynika to z harmonogramu zamknięć torowych PKP PLK. Jesienią narodowy zarządca linii kolejowych planuje wyremontować kilka obiektów inżynieryjnych w rejonie nieczynnej stacji Ruda Opalin, w tym największy most na rzece Uherce.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5