Partnerzy serwisu:
Pasażer

Lubelskie: Nowości w rozkładzie jazdy od 9 czerwca

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-05-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Lubelskie: Nowości w rozkładzie jazdy od 9 czerwca
fot. jar (2013)Stacja Zamość fotografia archiwalna
Wchodząca w życie 9 czerwca korekta rocznego rozkładu jazdy zakłada przywrócenie bezpośredniego połączenia z Zamościa do Warszawy. Niektóre pociągi dalekobieżne obsłużą przystanek Lublin Północny. Zakłada się również uruchomienie regionalnych połączeń sezonowych. Pociągi pojadą w układzie podobnym jak w latach ubiegłych.

IC Zamoyski do Warszawy

Po kilkunastu latach przerwy zakłada się przywrócenie bezpośredniego połączenia Zamość Wschód - Warszawa Zachodnia przez Lublin. Planowane jest uruchomienie codziennej pary pociągów kategorii IC. Ze stacji początkowej skład wyruszy o 7:12 (i do Lublina) ma zaplanowane postoje handlowe na stacjach: Zamość Starówka, Zamość, Zawada, Izbica, Krasnystaw Miasto, Trawniki i Świdnik Miasto. Zatem pociąg pojedzie łącznicą omijającą stację Rejowiec. Skróci to czas przejazdu ze stacji Zamość do Lublina po niespełna dwóch godzin, jednak pociąg nie obsłuży miasteczka liczącego ok. 4,5 tys. mieszkańców oraz okolicznych miejscowości.

Wagony dojadą do Hrubieszowa

Kolejną nowością w ruchu dalekobieżnym dla południowo- wschodniej części regionu jest powrót składów wagonowych do obsługi połączenia Hrubieszów Miasto – Rzeszów Główny. Opublikowany rozkład jazdy zakłada kursowanie składu wagonowego na tej trasie. Dodatkowym atutem zmiany jest zapewnienie bezpośredniego dojazdu do Krakowa i Wrocławia. W Przeworsku wagony zostaną włączone do pociągu Hetman, którego stacją docelową jest ostatnia z wymienionych.

PKP IC obsłuży Lublin Północny

PKP IC zmieniło również zdanie odnośnie obsługi przystanku Lublin Północny. Mimo wcześniejszego stanowiska o braku potrzeby jego obsługi, przewoźnik zakłada postój handlowy trzech pociągów – jednego kategorii IC Kiev Express do Warszawy Zachodniej oraz dwa TLK - Warta do Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina oraz Noteć do Piły.

Pociągi sezonowe do Włodawy i Bełżca/ Jarosławia

W rozkładzie jazdy opublikowano informację o kursowaniu sezonowych połączeń regionalnych na trasie Chełm – Włodawa. Wzorem lat ubiegłym w każdą sobotę i niedziele w okresie od 29 czerwca do 29 września będą kursowały dwie pary pociągów. Z udostępnionego rozkładu jazdy nie wynika, aby były uruchamiane połączenia bezpośrednie z Lublina do Włodawy, natomiast zapewniono dogodne przesiadki na stacji Chełm do stolicy regionu. Jak informuje „Rynek Kolejowy” Remigiusz Małecki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, połączenie zostanie uruchomione z inicjatywy samorządów, reprezentowanych przez miasto Chełm. Projekt porozumienia między organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie a zainteresowanymi samorządami położonymi wzdłuż linii nr 81 zakłada, że 60% deficytu generowanego przez pociągi kursujące między Chełmem a Włodawą pokryje budżet województwa, a resztę pozostałe samorządy.

Wzorem lat ubiegłych w wakacje uruchomione zostaną połączenia sezonowe na Roztoczu. Układ będzie podobny jak w latach ubiegłych – dwie pary codziennych pociągów Lublin – Bełżec oraz weekendowe połączenie Rzeszów Główny – Zamość Wschód – Rzeszów Główny. Nowością jest wydłużenie kursowania pary „lubelskich” pociągów do Jarosławia. Zapewni ono bezpośrednie połączenie ze stolicy regionu Lubelskiego do m.in. Horyńca Zdrój, Hrebennego, Lubaczowa i Lubyczy Królewskiej. Połączenie to będzie weekend.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5