Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łowicz: Co najmniej trzy miesiące utrudnień

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-12-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łowicz: Co najmniej trzy miesiące utrudnień
fot. PKP PLKRoboty na stacji Łowicz Gł.
Komunikacja zastępcza na dwóch ważnych trasach regionalnych, zmiany w rozkładzie jazdy dwóch przewoźników i utrudnienia w podróży do stolicy województwa – to główne aspekty wprowadzanej za tydzień nowej organizacji ruchu w Łowiczu. W związku z remontem magistrali E20 całkowicie wstrzymany zostanie ruch w kierunku Łodzi. Część pociągów do Skierniewic zostanie natomiast odwołana w związku z niewielką liczbą czynnych krawędzi peronowych.

Z bardzo dużymi utrudnieniami muszą się liczyć w najbliższym czasie podróżujący z Łowicza do Łodzi. W związku z toczącą się modernizacją magistrali E20 całkowicie zamknięty zostanie bowiem ruch na odcinku Łowicz Główny – Łowicz Przedmieście. Oznacza to skrócenie relacji wszystkich pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej, a w konsekwencji wydłużenie łącznego czau przejazdu i utrudnienie przesiadek.

Czynne będą tylko dwie krawędzie peronowe

– W ramach modernizacji linii kolejowej E20 PKP Polskie Linie Kolejowe SA prowadzą kompleksową przebudowę stacji Łowicz Główny. W związku z ograniczoną przepustowością stacji (dostępne są dwie krawędzie peronowe) oraz koniecznością zapewnienia ciągłości przewozów towarowych od 10 grudnia nastąpi zmiana w kursowaniu pociągów regionalnych – tłumaczy Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP PLK. Przesadzone okazały się więc przekazane nam w zeszłym tygodniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informacje, że czynny pozostanie tylko jeden tor na peronie.

– Po uzgodnieniach z Łódzką Koleją Aglomeracyjną, pociągi tej spółki kończyć będą bieg na stacji Łowicz Przedmieście. Z kolei na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny zorganizowana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa – opisuje nasz rozmówca. Wydłuży to łączny czas przejazdu o około kwadrans. Na tym jednak utrudnienia w ruchu regionalnym się nie kończą.

Utrudnienia co najmniej do połowy marca

– Pozostałe pociągi pojadą bez zmian – powiedział nam Karol Jakubowski. Przed kilkoma dniami samorząd województwa łódzkiego poinformował jednak, że autobusy zastępcze przejmą ruch także pomiędzy Łowiczem a Skierniewicami. Ostatecznie po drodze zamiast po szynach pojadą korzystający z trzech par połączeń Przewozów Regionalnych (Polregio). Na razie nie jest pewne, jak długo trwać będą opisane zmiany w organizacji ruchu. – Komunikacja w takiej formie zaplanowana jest na razie do 10 marca 2018 r. Informacje o zmianach są dostępne w nowym rozkładzie jazdy – powiedział nam jedynie Karol Jakubowski.

Przebudowana stacja Łowicz Główny zapewnić ma według zarządcy infrastruktury większą przepustowość potrzebną dla prowadzenia zarówno ruchu pasażerskiego, jak i towarowego. – Na peronach pojawią się nowe wiaty, ławki, kosze na śmieci i nowe nagłośnienie. Informacje o pociągach będą prezentowane na wyświetlaczach z systemem dynamicznej informacji pasażerskiej. Wygodne dojście do peronów zapewni przejście podziemne [które zastąpi kładkę] – wylicza nasz rozmówca.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5