NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

LOT powalczy o pasażerów kolei

| Gazeta Wyborcza, 16 maja 2011 16.05.2011 138

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-05-16 15:14:47 Autor: thomas
---.115.25.195
Dzisiejszej nocy od godziny 00:00 airberlin sprzedaje milion biletow na dowolnej trasie w Europie po 29,90 Euro !
2011-05-16 15:17:42 Autor: eks-maszynista
---.centertel.pl
Już LOT zeszłrocznej zimy(gdy był problem z oblodzeniem sieci trakcyjnej) powalczył o pasażerów kolei i to w sposób pezpardonowy. Potem schylił głowę, gdy wulkan uniemożliwił loty i pasażerowie przesiedli się do pociągów. Tej zimy oblodzenia lotnisk i samolotów również uniemożliwiły starty. Mam nadzieję, że kultura walki o pasażerów będzie trochę bardziej wyrafinowana, a sprawiedliwa walka może poprawić jakość na kolei.
2011-05-16 15:35:45 Autor: minimaksi
---.play-internet.pl

minimaksi
Alitalia wzorem linii lotniczej. To tak jakby powiedzieć, że koło jest wzorem kwadratu.
2011-05-16 15:49:13 Autor: max2
---.89.67.98.static.crowley.pl

max2
Tęgie głowy w PICu już się zastanawiają jaką tu w odpowiedzi na zakusy LOTu \"promocyjną\" podwyżkę cen wprowadzić;-) Na początek miejscówki w EIC zdrożeją do 16 złotych, wprowadzi się obowiązkową rezerwację w 1 klasie TLK i cacy. A że pasażerów przez to ubędzie? Kto by się tym martwił...
2011-05-16 16:19:09 Autor: berdys
---.multimo.pl
gamonie z Lotu, latajcie nad Adriatyk. Co tam polskie morze.... Wole Split ( Hvar ) niz beznadziejny puck , ustke czy inne rowy.
2011-05-16 17:27:07 Autor: gosc
---.wiebe.de
Tylko LOT chyba nie zdjaje sobie sprawy, ze Wlochy to narod 60 mln, a Hiszpania 47 mln, a przede wszystkim ze ceny sa w Euro. To interes im sie naprawde oplaca, zreszta tam latanie jest \\\"od zawsze\\\" i na porzadku dziennym, a nie jak w Polsce, gdzie przyzwyczajenie do jazdy koleja w warunkach bydlecych..... Polska to biedny kraj , 38 mln to nie wlochy czy hiszpania... gdzie inne przyzwyczajenia sa oraz wiekszy potencjal niz w Polsce.
Tak samo Niemcy, choc 82 mln, to latanie nawet na 400 km, to oplaca sie ze zwgledu na czas, a nie na koszty biletu.
Ci wszycy wiedza o tym, a w PL... jeszcze nie.
2011-05-16 21:16:57 Autor: zen
---.84-48-35.nextgentel.com
Ja tylko czekam na coś takiego : Bergen > Kraków bezposrednio bardzo drogi, ale wizzair + eurolot jak tylko godziny będą ok - jestem za .....
2011-05-16 21:48:13 Autor: ja
---.adsl.inetia.pl
Ech... zawsze odwrotnie niż u ludzi :/
2011-05-17 09:34:25 Autor: Allfons PRów
---.dynamic.chello.pl
Jeśli Samolot do Gdańska będzie w Cenie EIC to i będą chętni , a tak ? Tak to będzie tak jak teraz , po miesiącu Lot będzie zawieszał loty .
Nie sądzę żeby bilet Lotu tam i z powrotem kosztowała 300 zł
2011-05-17 09:54:57 Autor: Mattijjah
---.236.26.56

Mattijjah
Już obecnie jest promocja, np. z Krakowa do Gdańska za 99 zł... co prawda jeszcze są niezbyt ciekawe godziny... no ale jak się komuś śpieszy, a wie, mniej więcej kiedy pojedzie... to już teraz można olać IC...
2011-05-17 11:59:44 Autor: paśaźer`
---.adsl.inetia.pl
I wzajemnie:)
2011-05-19 01:44:21 Autor: Mattijjah
---.236.26.56

Mattijjah
@pasażer - co wzajemnie? Nie da się już poszczekać na PRy to teraz trzeba \"obsikać\" ? Nie możesz znieść, że jest alternatywa, dla \"jedynie słusznej\" ? Ĺťyjemy w wolnym kraju kolego.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.