Partnerzy serwisu:
Zintegrowany transport

Łódź: To nie koniec serii M8C i M6S

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-05-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

ZINTEGROWANY TRANSPORT
Łódź: To nie koniec serii M8C i M6S
Fot. Kasper FiszerWagon M6S w Łodzi
Łódzkie MPK, pomimo wystąpienia istotnej awarii, nie wyłączyło z eksploatacji ostatniego pojazdu serii M8C wyprodukowanego przez Duewag. W ruchu wciąż są także trzy krótsze wagony tego samego producenta – sprowadzone jeszcze przez Międzygminną Komunikację Tramwajową pojazdy serii M6S. Dwa kolejne egzemplarze będą naprawiane.

Wbrew informacjom podawanym początkowo m.in. przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi łódzkie MPK nie zakończyło eksploatacji niezmodernizowanych wagonów serii M8C. Jak informowaliśmy niedawno, w ruchu pozostaje już tylko jeden wagon tego modelu – pozostałe zostały przebudowane do typu M8CN (z niskopodłogową wstawką) lub czekają niesprawne na modernizację. Groźba konieczności wycofania ostatniego z pojazdów – nr 529 – była jednak realna i wynikała z awarii elektrycznej, jaka miała miejsce w minioną środę.

Dwa dni przerwy w ruchu zamiast wyłączenia z eksploatacji

Początkowo MPK wskazywało na konieczność przeprowadzenia amalizy kosztów niezbędnej naprawy. Ostatecznie jednak wagon wrócił do służby liniowej bardzo szybko, bo dwa dni po wystąpieniu awarii. – W piątek M8C obsługiwał linię 16 – potwierdza Bartosz Stępień z Działu Promocji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

Przedstawiciel miejskiej spółki potwierdza przy tym wcześniejsze plany dotyczące skierowania wagonu do generalnego remontu podobnego do tego, jaki przeszło dotychczas dziesięć innych M8C. – Czeka go modernizacja na M8CN. Plan modernizacji tych wozów zakłada przeprowadzenie w tym roku prac dotyczących dwóch egzemplarzy, a kolejne dwa wagony przejdą naprawy w 2019 r. – zapowiedział nasz rozmówca.

Niesprawne M6S z MKT będą wkrótce naprawiane

Łódzki przewoźnik eksploatuje także wagony typu M6S przejęte od przedsiębiorstwa Międzygminna Komunikacja Tramwajowa. To sprowadziło je w 2011 r., by wykorzystywać je na – nieczynnej obecnie – linii 46 z Łodzi do Ozorkowa przez Zgierz. W 2012 r. przewozy na liniach podmiejskich przekazano do MPK, gdzie trafiła także część parku taborowego MKT (oraz innego przewoźnika – Tramwaje Podmiejskie), a oddzielną spółkę o innej strukturze właścicielskiej zlikwidowano. Obecnie pojazdy te kursują głównie na linii 43 łączącej Łódź z Konstantynowem Łódzkim oraz Lutomierskiem (którą wcześniej obsługiwało TP).

– W zajezdni przy ul. Telefonicznej jest obecnie pięć sztuk tego typu – wylicza Bartosz Stępień (pierwotnie do Łodzi sprowadzono sześć egzemplarzy, jeden jest zdekompletowany, a MPK wystawiło go niedawno na sprzedaż), – Trzy tramwage M6S jeżdżą liniowo, a dwa kolejne czekają na naprawę komponentów elektronicznych – wylicza przedstawiciel łódzkiego MPK.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Łódź. Prace torowe na węźle przy Placu Niepodległości

Zintegrowany transport

Łódź. Jest decyzja, MPK otrzyma 15 nowych Moderusów Gamma

Zintegrowany transport

Łódź: MPK przeniesie muzeum do zajezdni Chocianowice?

Zintegrowany transport

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Zobacz również:

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Łódź. Prace torowe na węźle przy Placu Niepodległości

Zintegrowany transport

Łódź. Jest decyzja, MPK otrzyma 15 nowych Moderusów Gamma

Zintegrowany transport

Łódź: MPK przeniesie muzeum do zajezdni Chocianowice?

Zintegrowany transport

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij