Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Łódź: Miesiąc utrudnień na linii do Kutna

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
02-09-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Łódź: Miesiąc utrudnień na linii do Kutna
fot. Kasper FiszerZmiany odczują przede wszystkim pasażerowie ŁKA
PKP PLK wymieni szyny i podkłady na niektórych odcinkach linii nr 16 łączącej aglomerację łódzką z Kutnem. Spowoduje to znaczące utrudnienia w ruchu pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i PKP Intercity. W zamian za kursy ŁKA uruchomiona będzie komunikacja zastępcza, a połączenia PKP IC będą realizowane objazdem z pominięciem Łęczycy.

Podróżujący na trasie Łódź – Zgierz – Kutno muszą liczyć się ze znacznymi utrudnieniami, które rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. Aż do 11 października okresowo wyłączane będą z ruchu kolejne odcinki trasy, a pasażerowie będą musieli przesiąść się do autobusów. Największe zmiany odczuwalne będą w nadchodzącym tygodniu, kiedy niektóre fragmenty zamykane będą całodobowo.

Kilometr nowych szyn

Jak informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, od 5 do 8 września autobusy przejmą ruch pomiędzy Chociszewem a Zgierzem-Kontrewersem (dawna nazwa tej mijanki to Jedlicze Łódzkie). Dzień później. 9 września, zamknięty na cztery dni zostanie natomiast szlak Chociszew – Ozorków. W obu przypadkach podróż wydłuży się o około 20 minut. Zmiany w rozkładzie jazdy będą obowiązywać także od 16 do 23 września oraz 10 i 11 października, ale ich zakres będzie znacznie mniejszy. Autobusy zastąpią wtedy na wybranych odcinkach tylko kilka pociągów wieczornych.

– Na linii nr 16 będziemy prowadzić prace utrzymaniowo-naprawcze polegające na mechanicznym oczyszczaniu podsypki (ok. 2000 metrów toru), wymianie podkładów strunobetonowych (ok. 100 sztuk), wymianie szyn (ok. 1000 metrów toru), mechanicznym podbiciu torów i uzupełnieniu podsypki – wskazuje przyczynę utrudnień Łukasz Kwasiborski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – Szacunkowy koszt prac to ok. 600 tys. zł. Wykonawcą będzie spółka Dom Poznań – dodaje.

Utrudnienia także na linii łowickiej

Zaplanowane przez PKP PLK roboty wpłyną także na rozkład jazdy innych przewoźników. Komunikację zastępczą uruchomią również Przewozy Regionalne, które obsługują połączenie Łódź Kaliska – Kutno – Toruń. – Pociągi dalekobieżne będą natomiast skierowane na trasy okrężne – mówi Łukasz Kwasiborski. Pociągi IC „Stoczniowiec”, „Chemik” i „Hutnik” pojadą przez tydzień objazdem przez Łowicz, ale bez dodatkowego postoju. Nocny TLK „Wenus” do Gdyni będzie pomijał także Łódź Kaliską.

Konieczność przyjęcia wzmożonego ruchu na jednotorowej linii łowickiej spowoduje natomiast istotne zmiany w kursowaniu pociągów relacji Łódź – Łowicz. Od 5 do 12 września trzy kursy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą realizowane według zmienionego rozkładu jazdy.

Lepszy dojazd we wczesnych godzinach rannych

Zmiany w grafiku połączeń na linii do Kutna obejmą nie tylko wprowadzenie autobusów zastępczych na czas robót. ŁKA uruchomi bowiem także jeden nowy kurs – do Łodzi na godzine 6:00. – Taką potrzebę zgłaszali mieszkańcy regionu, a ŁKA reaguje dosyć szybko na pojawiające się postulaty – mówił na środowej konferencji prasowej Andrzej Wasilewski, prezes łódzkiego przewoźnika.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Spore problemy z ruchem pociągów w Warszawie [aktualizacja]

Infrastruktura

Prezes UTK nie zatwierdził cennika PKP PLK

Infrastruktura

Prezes UTK nie zatwierdził cennika PKP PLK

Michał Szymajda 25 lipca 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Spore problemy z ruchem pociągów w Warszawie [aktualizacja]

Infrastruktura

Prezes UTK nie zatwierdził cennika PKP PLK

Infrastruktura

Prezes UTK nie zatwierdził cennika PKP PLK

Michał Szymajda 25 lipca 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5