Partnerzy serwisu:
Pasażer

ŁKA: Do Radomska i Tomaszowa... jedna para połączeń

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-10-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
ŁKA: Do Radomska i Tomaszowa... jedna para połączeń
fot. Kasper FiszerPociąg ŁKA
Start obsługi linii położonych w południowo-wschodniej części województwa przez ŁKA będzie nie tylko opóźniony, ale też bardzo skromny. Samorząd województwa łódzkiego zapowiedział, że w relacjach z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego i Radomska uruchomi jedynie po jednej parze kursów. Urząd marszałkowski podkreśla, że będzie to forma zapoznawania mieszkańców z nowoczesnymi jednostkami Newag Impuls.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy na naszych łamach o zmianie planów dotyczących uruchomienia nowych linii komunikacyjnych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przewoźnik należący do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego nie uruchomi wbrew wcześniejszym zapowiedziom przewozów do Tomaszowa Mazowieckiego i Radomska w grudniu tego roku. Pociągi wyruszą w tych kierunkach o trzy miesiące później i – jak wiemy już dziś – będzie ich wyjątkowo mało.

Cel uruchamiania pociągów: zapoznanie mieszkańców z taborem

– Połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Sp. z o.o. w relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki oraz Łódź Fabryczna – Radomsko przez Piotrków Trybunalski zaplanowane są w rozkładzie jazy pociągów 2018/2019 od 11 marca 2019 r. po jednej parze kursów – powiedział nam bowiem Dariusz Kulas, z Biura Prasowego UMWŁ. Również wcześniej, gdy uruchamiane były przewozy ŁKA na innych trasach, spółka nie zawsze przejmowała od razu cały ruch regionalny. Nigdy jednak nie zdarzyło się, by planowana oferta była aż tak uboga.

Jak tłumaczy jednak przedstawiciel władz samorządowych, skromna obsługa ma być jedynie początkiem obecności przewoźnika w południowo-wschodniej części regionu. – Celem uruchomienia tej jednej pary połączeń jest zapoznanie pasażerów i mieszkańców województwa łódzkiego z nowym taborem. ŁKA zakupuje go w ramach projektu pod nazwą „Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – Etap II” – mówi nasz rozmówca.

Do Radomska – pociągiem przyspieszonym, do Tomaszowa – osobowym

Dariusz Kulas przypomina, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna czeka na czternaście jednostek trakcyjnych Impuls II produkcji nowosądeckiego Newagu. – Są one przeznaczone m.in. do obsługi linii komunikacyjnych Łódź – Tomaszów Mazowiecki i Łódź – Radomsko – zapewnia.

Według danych zamieszczonych na łamach Portalu Pasażera PKP PLK jedyny pociąg ŁKA do Radomska będzie kursował w ramach kategorii ŁKA Przyspieszony. Wyjedzie z Łodzi Fabrycznej o 17:53, a do swojej stacji docelowej dojedzie w 1 godz. 15 min. (czas przejazdu pociągami Regio to ok. 1 godz. 30 min. – 1 godz. 50 min., a IC – 1 godz. 10 min.). Godzinę odjazdu pociągu do Tomaszowa Mazowieckiego zaplanowano natomiast na 13:29. Zatrzyma się on na wszystkich przystankach pośrednich (omijając Koluszki), a czas przejazdu w pełnej relacji wyniesie 48 min. (dziś pociągi PR pokonują tę trasę w 48 – 59 min.).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5