NUMER 03/2022
NUMER 03/2022
Temat numeru:
Wojna w Ukrainie
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Konferencja marszałków: Przełomu nie było

| jm, Rynek Kolejowy 08.02.2012 94

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2012-02-08 16:36:30 Autor: Brieger
---.internetia.net.pl
Panie Ministrze teraz czekamy na konkrety. Szybkie uzyskanie pozwoleń i przetargi.
Hip hip hura dla protezy koniecpolskiej :D
2012-02-08 16:42:46 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
takt nie gorszy niż 1h, szlakowa rzędu 80km/h to nie luksus a konieczność na każdej linii prowadzącej do dowolnej aglomeracji.
2012-02-08 17:26:36 Autor: Słynny Łodziolog
---.dynamic.gprs.plus.pl
Cyt. „Głos ministerstwa nie jest w żadnej sprzeczności z głosami samorządów - dodał minister Nowak i te słowa są chyba najlepszym dowodem na to, że nadzieje części sali, że marszałkowie przedstawią wspólny front dla przyspieszenia prac nad Koleją Dużych Prędkości były płonne. - Przeważyły partykularne interesy województw - przyznaje marszałek Witold Stępień.”

Ojojoj – Ojojoj- Ojojoj – Ojojoj

Biedna Uć. Jak zawsze wszyscy się zmówili przeciwko dziecku i nie chcą kupić klocków lego na budowę ucianom zabawki za 35 mld.

Cóż hasło „Cały Naród Buduje Swoją Łódź” nie trafiło na podatny grunt , także „Łódzka Racja Stanu” nie znalazła zrozumienia wśród innych ośrodków .
2012-02-08 17:29:20 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@kflik
Będziesz miał takt ( w opolskiem ) jak Szantażysta ( PR ) wytnie X pociągów. A wogóle to po co byłó to spotkanie ? By lobbować o połączeniu Wrocław - Warszawa czy rozwiąać problem przewozów regionalnych i \"ich\" firmy ?
2012-02-08 17:41:13 Autor: bozia
---.range86-143.btcentralplus.com
Niestety, ogromnie trudno wybudować S-W, czy zmodernizować Łódź - Kalisz z kasy Unijnej... Podobno nie mają za co wydać kasy z Unii, a projekt modernizacji Łódź - Kalisz na 120-160km/h już dawno osiadł pleśnią...
2012-02-08 18:15:56 Autor: Jakub Wędrowycz
---.183.240.250.dsl.dynamic.t-mobile.pl
\"Połączenia kolejowe jako czynnik integracji gospodarczej\" - taki tytuł nosiła zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Koleje Dolnośląskie konferencja, która odbyła się dziś, 8 sierpnia we Wrocławiu.

DZIŚ 8 SIERPNIA:) Hm coś się wam chyba bereciki od tego mrozu pokrzywiły razem z czasoprzestrzenią :)

[Admin: Poprawiono, dziękujemy. Fakt, tęsknimy za latem...]
2012-02-08 19:03:12 Autor: życzliwy
---.play-internet.pl
Panie Wild. Do pracy się Pan bierz. Masz Pan grubą pensyjkę za Radę NAdzorczą w MPK, a się Pan po Rynkach Kolejowych rozpisujesz w godzinach pracy! JA bym takiego podwładnego zwolnił natychmiast, że Pana zacytuję. Jak tam rozpadające się torowisko na Skłodowskiej - Curie? Już naprawione, że znowu można bujać w obłokach i szczekać naewo i prawo?
2012-02-08 20:25:22 Autor: civic
---.icpnet.pl

civic
Ciekawi mnie, czym obaj ministrowie, prezesi PKP PLK i PR oraz marszałkowie dotarli do Wrocławia: służbową limuzyną, samolotem, czy pociągiem? O redaktora RK się nie pytam. Na urodziny ministra Nowaka jego żona przyjechała do Warszawy autobusem, bo to szybciej i taniej - tak twierdził, żeby uzasadnić swoją obecność na ministerialnym stołku. Ale linia E65 jest modernizowana i kiedyś tam podobno będą jeździć nawet pendolino, jeżeli nic z dotychczasowych ustaleń się nie z mieni , w co wątpię (vide: 50 lokomotyw z ADtranz Pafawag i te starsze pendolino), więc jakaś optymistyczna perspektywa dla naiwnych jest, choć nietania. Wrocławianom minister obiecał \"protezę\" w 2014 roku, albo i nie. Wszystkim nam połączenie KDP z Berlinem w następnej perspektywie UE. To łatwe, bo wtedy ministrem już nie będzie, a i nie ma gwarancji, w jakiej Unii pięćdziesięcioparoletni Nowak żyć będzie. Mnie to zwisa i kiwam się w bujanym fotelu!
2012-02-08 20:27:41 Autor: Marcin B.
---.ssp.dialog.net.pl

Marcin B.
Już 35mld?? A to dopiero luty...
2012-02-08 20:35:39 Autor: Gubernator Kalifornii
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gubernator Kalifornii
CYTAT:\"Konferencja marszałków: Przełomu nie było \"

DLACZEGO MNIE TO NIE DZIWI...
2012-02-08 20:44:43 Autor: sympatyk
---.adsl.inetia.pl
Nowak to dyletant w sprawach transportowych. Pamiętacie takiego ministra M. Pola. Wypisz, wymaluj - Nowak. dziwne jest tylko to, że Premier wybrał na ministra tak ważnego resortu takiego \"gnoja\". Ten człowiek nie ma o niczym pojęcia, zna się tylko na tym, żeby się nie narobić i nic nie zrobić. Para idzie w gwizdek. Odkąd został ministrem nastąpił marazm nie tylko w kolejnictwie, a le także w drogownictwie. Oby premier jak najszybciej obudził się z letargu i wykopał tego idiotę ze stanowiska. Poprzedniemu ministrowi nie godzien nawet butów czyścić.
2012-02-08 20:47:13 Autor: patryket22
---.play-internet.pl
\"prezes PKP PLK Andrzej Szafrański\" hah, to zarząd już się zmienił? ;P
2012-02-08 23:34:25 Autor: Mathew Kato
---.9.52.13
Co innego gdyby byli prezydenci. To byłby przełom, może. A marszałkowie mają na głowie PR, lokalne linie i RPO. Kto ma to ma :D
2012-02-08 23:47:09 Autor: Maurycy_
---.97.198.165
Może się mylę - ale co minister transportu - tym głupszy!
Po co było to spotkanie?

Po to aby każdy z tych zebranych m....ołów stwierdził że chce KaDePe w swoim mieście?

to wszystko można jedynie o kant dupy potłuc - jest po 23 więc mogę użyć niecenzuralnego słowa ...
2012-02-09 09:13:26 Autor: Ranny ptak
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Gubernator i inni...

Ale jaki miał być przełom? To był zwykła konferencja, na której można było się powymieniac opiniami. Ĺťadne decyzje tam nie miały zapaść i nie zapadły. To nie to grono. Bo o czym mieli decydować np. radny wojewodzkie z ministrem transportu? Albo dziennikarz z marszłkiem województwa. Cenna spotkanie, fakt. Ale pisać, że przełomu nie było, to bezsensowenie imputować, że mógł być ...
2012-02-09 09:31:04 Autor: fablokowiec
---.pkwsa.pl
W kontekście nazewnictwa bardzo proszę nie pisać \"kolej małopolska\" bo czegoś takiego nie ma i nie istnieje podobnie jak \"małopolski zakład przewozów regionalnych\" jedyna nazwa jaka jest dotycząca kolei w tym województwie to \"kolej województwa krakowskiego\" \"krakowski zakład przewozów regionalnych\" itd.
ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE MILI PAŃSTWO
Małopolska to piękne województwo ale kolejowego przewoźnika pasażerskiego nie ma i takowy nie istnieje są natomiast krakowskie pociągi osobowe, reszcie po za Krakowem urzędnicy karzą jeździć BUSAMI lub własnymi samochodami taka jest koncepcja na woj. małopolskie!!!!!!
2012-02-09 13:45:12 Autor: 6026
---.tktelekom.pl
Dlaczego na konferencji organizowanej przez UMWD i KD nie było żadnego przedstawiciela KD?

Szanowna redakcja \"pudelka kolejowego\" jak zwykle zwyczajnie bredzi. No ale nie ma się co dziwić, skoro jedne asy wywiadu zatrudniają drugich, jeszcze gorszych od siebie.

Pora zacząć czytać tylko pl.misc.kolej, bo o wiele więcej rzeczowych treści można znaleźć właśnie tam.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 03/2022
NUMER 03/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy numer "Rynku Kolejowego". Tematem głównym miesięcznika po raz pierwszy jest bowiem wojna. Nie mogło być jednak inaczej, skoro ta tragiczna sytuacja wpływa nie tylko na naszych sąsiadów, ale i na nas, na tak wiele sposobów. W numerze podsumowaliśmy zarówno działania podejmowane przez polskie koleje, w tym przewóz uchodźców i pomocy, jak i niesamowitą odwagę i poświęcenie kolejarzy Ukrzaliznyci. Wiele uwagi poświęcamy też wpływowi wojny na logistykę i gospodarkę. W pozostałej części numeru szczególnie polecamy naszą rozmowę z prezesem PKP PLK i materiały o programie Kolej Plus.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.