Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kolejowy tunel średnicowy w Warszawie w marcu będzie częściowo zamknięty

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-03-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kolejowy tunel średnicowy w Warszawie w marcu będzie częściowo zamknięty
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plStacja Warszawa Śródmieście
Od północy 11 marca do godziny 3:30 19 marca PKP PLK będą prowadziły prace w warszawskim tunelu średnicowym, mające na celu usunięcie ograniczeń prędkości na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle. Prace w tunelu będą prowadzone całodobowo.

– Wykonawca wymieni 280 podpór szynowych oraz szyny pomiędzy przystankami Warszawa Śródmieście a Warszawa Powiśle w torze nr 3. Prace będą wykonywane całodobowo. Specjalne mocowanie szyn na betonowych blokach (tzw. nawierzchnia bezpodsypkowa) wymaga usunięcia szyn, betonowych podstaw i ponownego montażu nowych szyn. Wykorzystywany jest beton oraz specjalne żywice. Prace wykona firma ZRK-DOM Poznań a ich koszt to około 160 tysięcy złotych – poinformował Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK.

Efektem robót będzie wymiana szyn i podkładów, która pozwoli na przywrócenie maksymalnej prędkości w tunelu, czyli 60 km/h. Obecnie występują w nim ograniczenia do 20 km/h.

Jak pojadą pociągi?

– Pociągi KM, kursujące torami podmiejskimi na linii średnicowej w kierunku wschodnim, pojadą torami dalekobieżnymi przez stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. W przeciwnym kierunku pociągi kursować będą bez zmian, przez Warszawę Śródmieście. Ponadto część pociągów kończyć będzie bieg na stacji Warszawa Wschodnia (dla pociągów jadących ze wschodu) lub Warszawa Zachodnia (dla pociągów jadących od zachodu). Zmieni się również rozkład jazdy większości pociągów KM – informuje biuro prasowe Kolei Mazowieckich.

Ponadto pociągi SKM linii S1 kursować będą w skróconej relacji Otwock – Warszawa Powiśle (część kursów zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia), a S2 – w relacji Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia.

Uruchomiona zostanie linia specjalna linia S20, kursująca w 1. strefie w relacji Warszawa Śródmieście – Warszawa Lotnisko Chopina. Dodatkowo nastąpi zmiana rozkładów jazdy linii S3, S9 oraz ZS7.

Honorowanie biletów w czasie zamknięcia toru

W czasie prowadzonych prac obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów.

W pociągach Kolei Mazowieckich będą honorowane na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) wszystkie bilety ważne na przejazdy pociągami Przewozów Regionalnych i ŁKA, a na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) wszystkie bilety ważne będą na przejazdy pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

– Bilet jednorazowy WKD skasowany w pociągu WKD będzie ważny na dalszy przejazd pociągiem KM wyłącznie w strefie czasowej określonej na bilecie, pod warunkiem zachowania czasu ważności strefy czasowej zawartej na bilecie. Podróżny zamierzający odbyć przejazd pociągiem KM, a posiadający nie skasowany bilet jednorazowy WKD, zobowiązany będzie wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu – informują Koleje Mazowieckie.

Akceptowane będą też bilety ZTM (wszystkich rodzajów w odpowiednich strefach) w 1. i 2. strefie biletowej na zasadach i w obszarze, zgodnych z ofertą „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” i zasadami honorowania w ZKA na linii 447. Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia podróży w formacie 24-godzinnym, czyli np. 11.03. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Z drugiej strony bilety Kolei Mazowieckich (wszystkich rodzajów, wydane do odpowiednich stacji lub sieciowe) będą natomiast honorowane na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) w pociągach Przewozów Regionalnych i ŁKA i na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Zachodnia WKD (w obu kierunkach) w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Będą też ważne we wszystkich pociągach SKM i w autobusach i tramwajach na trasach:

• Pl. Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Lotnisko Chopina,

• Dw. Wschodni – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni,

• Dw. Wschodni – Lubelska – Grochowska – Zamoyskiego – Sokola – Metro Stadion Narodowy,

• Dw. Wileński – Targowa – Grochowska – Chłopickiego – PKP Olszynka Grochowska,

• Dw. Wileński – al. Solidarności – Rondo Kercelak,

• Rondo Radosława – al. Jana Pawła II - Dw. Centralny,

• Dw. Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – pl. Zawiszy,

• Dw. Gdański – Marszałkowska – Waryńskiego / Marszałkowska – Nowowiejska – Metro Politechnika,

• Dw. Wileński – Targowa – Ratuszowa – Starzyńskiego – Most Gdański – Słomińskiego – Dw. Gdański,

• PKP Olszynka Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – Lecha Kaczyńskiego – Wawelska – Kopińska – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni,

Oraz w pociągach metra linii M1 na odcinku Dw. Gdański – Politechnika i linii M2 na odcinku Dw. Wileński – Rondo Daszyńskiego;

Bilety ŁKA (wszystkich rodzajów, wydane do odpowiednich stacji lub sieciowe) będą honorowane we wszystkich pociągach SKM kursujących na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5