Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Kolejowe aukcje WOŚP 2021 jeszcze trwają [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
01-02-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Kolejowe aukcje WOŚP 2021 jeszcze trwają [aktualizacja]
fot. Masters Service
Aukcje, podczas których można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, organizują także przewoźnicy i osoby związane z koleją. Przedstawiamy ich listę.

Tegoroczna zbiórka 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Aukcje w KD

Koleje Dolnośląskie postanowiły wesprzeć 29. Finał WOŚP, przeznaczając na licytacje zaproszenia, bilety i gadżety, które będą nie lada gratką do miłośników kolei oraz fanów podróży po Dolnym Śląsku.

Marzeniem wielu sympatyków kolei jest samodzielne kierowanie pociągiem. Koleje Dolnośląskie postanowiły dać im taką możliwość. W tym roku przewoźnik wystawił na licytację nie jedną a dwie okazje do udziału w specjalnych szkoleniach w swoim Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy. Zwycięzcy tych aukcji będą mieć możliwość zasiąść w fotelu maszynisty najnowocześniejszego w Polsce symulatora pociągu 45WE Impuls.

Kolejowi entuzjaści nie tylko będą mogli szczegółowo zapoznać się z pulpitem sterowniczym Impulsa, lecz także – po odbyciu szkolenia pod okiem instruktora – samodzielnie poprowadzą pojazd po malowniczych trasach Dolnego Śląska. Wszystko to możliwe jest dzięki rzeczywistemu odwzorowaniu wszystkich linii, po których na co dzień wożą pasażerów pociągi Kolei Dolnośląskich.

Szkolenie i przejazd w symulatorze pociągu – link do aukcji nr 1.
Szkolenie i przejazd w symulatorze pociągu – link do aukcji nr 2.

Legendarne już ENdolino Kolei Dolnośląskich, czyli EN57-1703 zwróci uwagę fanów sztuki. Obraz przedstawiający pociąg podczas jazd testowych to dzieło niepełnosprawnego artysty i miłośnika kolei – Michała Wędziny. Szanse na jego wylicytowanie będą aż do 10 lutego.

Obraz pociągu ENdolino Kolei Dolnośląskich – link do aukcji.

Nie lada gratką dla kolekcjonerów akcesoriów kolejowych będą zestawy gadżetów Kolei Dolnośląskich, wśród których można znaleźć m.in. parasolkę, czapeczkę czy powerbank.
Zestaw gadżetów Kolei Dolnośląskich – link do aukcji nr 1.
Zestaw gadżetów Kolei Dolnośląskich – link do aukcji nr 2.

Na miłośników podróży i kolejowej turystyki czeka podwójny voucher na przejazd pociągiem z Wrocławia leżącego tuż przy granicy z Polską Drezna, które od lat przyciąga turystów swoją historią, wspaniałymi zabytkami czy bogatymi zbiorami sztuki. Zwycięzca oprócz biletu na wyjątkową podróż otrzyma zestaw gadżetów dolnośląskiego przewoźnika.
Voucher na przejazd koleją do Drezna – link do aukcji.

Koleje Mazowieckie grają dla WOŚP

Na tegorocznych aukcjach KM dla WOŚP można wylicytować m.in. szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego Flirt ER 160, przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu, dzień w dyspozyturze, a także wyjątkowe przedmiot, np. zestaw kalendarzy na 2021 rok. Szerzej o tym, co można wylicytować na tegorocznych aukcjach, piszemy tutaj.

Koleje Wielkopolskie dla WOŚP

Swoje aukcje na rzecz Orkiestry uruchomiły także Koleje Wielkopolskie. Można wylicytować m.in. możliwość nadania nazwy pociągu na wybranej trasie, możliwość przeprowadzenia kampanii reklamowej w pociągach przewoźnika albo koszulkę lub zestaw gadżetów. Pełna lista aukcji dostępna jest tutaj. 

Makieta hybrydy marszałka Geblewicza

Marszałek województwa zachodniopomorskiego wystawi na aukcję model bursztynowego pociągu, czyli miniaturę pierwszej w Polsce hybrydy Newagu, która właśnie rozpoczęła kursowanie na Zachodnim Pomorzu.

Makieta została mi przekazana, podczas konferencji inaugurującej pociągi, przez prezesa firmy Newag. Zbudowano ją w skali H0. Link do licytacji można znaleźć tutaj. 

Z posłanka w podróż

Posłanka Paulina Matysiak ogłosiła nietypową aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można w niej było wylicytować wspólną podróż pociągiem – na dowolnej trasie. Aukcja już się zakończyła a współpodróżny posłanki zapłacił za nią 5 806,00 zł.

Aktualizacja [Kolejowe aukcje trwają]

Wciąż możesz wziąć udział w kolejowych aukcjach WOŚP.

Organizatorzy targów Trako, Amberexpo i Międzynarodowe Targi Gdańskie wystawili na aukcję trzy zestawy kubeczków z limitowanej serii gadżetów pierwszego w historii wirtualnego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku. - Do zestawu dołączamy certyfikat, który będzie upoważniał do dwukrotnego napełnienia każdego kubka grzanym winem podczas kolejnego stacjonarnego jarmarku świątecznego w Gdańsku oraz atrakcję w postaci lunchu dla dwóch osób na najwyższym, 6. piętrze budynku AMBEREXPO z wyjątkowym widokiem na Stadion Gdańsk – zachęcają organizatorzy. Aukcję można znaleźć tutaj.

W drugim zestawie oprócz kubeczka i możliwość napełnienia kubka grzanym winem dodano atrakcję w postaci jednodniowego uczestniczenia w pracy zespołu projektowego 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO – wicelidera targów dedykowanych transportowi szynowemu w Europie (zobacz tutaj). W trzecim zestawie dodatkową atrakcję jest możliwość spędzenia dnia na planie zdjęciowym w AMBER STUDIO – wirtualnym studio produkcji telewizyjnej.

W Orient Expressie... z EN57

Wylicytować można również kameralne popołudnie w replice legendarnego pociągu Orient Express EN-57 w Skoczowie, połączone z poczęstunkiem, degustacją wybornych trunków oraz sesją fotograficzną – dla max 5 osób. O składzie pisaliśmy tutaj, natomiast link do aukcji znajduje się tutaj.

Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Koleje Dolnośląskie dla WOŚP

Infrastruktura

Koleje Dolnośląskie dla WOŚP

inf. pras. 31 stycznia 2022

Twoje imię na pociągu - ciekawa aukcja SKPL dla WOŚP

Pasażer

Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

Warte uwagi

Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

inf. pras. Kolei Mazowieckich 11 stycznia 2020

Zobacz również:

Koleje Dolnośląskie dla WOŚP

Infrastruktura

Koleje Dolnośląskie dla WOŚP

inf. pras. 31 stycznia 2022

Twoje imię na pociągu - ciekawa aukcja SKPL dla WOŚP

Pasażer

Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

Warte uwagi

Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

inf. pras. Kolei Mazowieckich 11 stycznia 2020

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5