Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Kolejny pożar na kolei. Tym razem płonęły wagony PKP Intercity [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
01-04-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

W czwartek 1 kwietnia po południu doszło do pożaru wagonów osobowych, odstawionych na bocznicy eksploatowanej przez PKP Intercity w Krakowie Prokocimiu.

Jak poinformowała Baza Wagonów Kolejowych, płonęły wagony pasażerskie typu 112Ag (dwie sztuki), 111Ah oraz YB. Trzy spłonęły doszczętnie, nie należy się spodziewać by którykolwiek wrócił do eksploatacji.

W gaszeniu wagonów wzięła udział Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 z Krakowa przy wsparciu JRG 3, JRG 4, JRG 5, OSP Bieżanów. Łącznie na miejscu pojawiło się 12 zastępów strażaków. Nikomu nic się nie stało. Badane są okoliczności zdarzenia. Prawdopodobne jest niestety podpalenie wagonów. Wagony był odstawione na bocznicy od wielu miesięcy.

– 1 kwietnia 2021 r. na torach postojowych Kraków Prokocim doszło do pożaru czterech wagonów PKP Intercity oczekujących na kasację. W związku z tą sytuacją została powołana komisja kolejowa, która ustali m.in. przyczynę zdarzenia – powiedziała Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Co ciekawe, to już trzeci pożar taboru kolejowego w ciągu dwóch ostatnich dni. Ostatniego dnia marca spłonął zespół trakcyjny EN57 należący do Polregio. Tego samego dnia ogień pojawił się w lokomotywie PKP Intercity w Opolu.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5