NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Kolejarze na razie nie przyłączą się do górników. „Trzeba dać szansę na rozmowy”

| jm, Rynek Kolejowy 14.01.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-01-14 12:52:46 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
KW za 2014 r. ma ok. 2,4 mld zł straty i brak kasy na lutowe wynagrodzenia (nawet te zasadnicze, nie mówiąc już o 14-tce). I co Wy na to mości obrońcy ponoć rentownych górników?
2015-01-14 13:00:41 Autor: Maurycy__
---.97.198.177
Kto wreszcie pogoni tych związkowych nierobów?
a zwłaszcza tego bandziora dudę wspieranego przez Żoliborskiego gnoma,
ten bandzior już publicznie ogłasza obalenie rządu, grozi posłom i senatorom, którzy nie poprą górniczego pajacowania,
terrorysta duda podburza inne grupy pracownicze - najwyższy czas aby oberwał solidnie,

pozostaje mieć nadzieję, że kolejarzy i inni nie poprą tej hołoty ...
2015-01-14 13:01:01 Autor: mmm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Goral, polecam Ci zagłębić się trochę w temat górnictwa w Polsce. Tylko nie ten medialny, ale trochę z innej strony. Dowiesz się tam, że te trzynastki, czternastki, czy inne niby przywileje tak naprawdę to kropla w morzu całości wydatków. Poczytaj sobie jakich ludzi zatrudnia się tam z klucza , kim nie są z zawodu i czym się obecnie zajmują. Dowiesz się wtedy skąd te straty i dlaczego nikt się nawet nie zająknie w głównych mediach na ten temat. Nie podam Ci linków, wystarczy google i trochę chęci.
2015-01-14 13:01:17 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ewentualny strajk na kolei i tak nic nie da, co najwyżej dowali społeczeństwu, co będzie kolejnym dowodem na to, że zwiąchole walczą tylko o własne d...

Tu jeszcze fajny tekst dla zainteresowanych. I nie da się gościa zwolnić...

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,97222,17246498,Zwiazkowcy_emeryci_z_Kompanii_Weglowej_sa_nie_do_ruszenia.html

Powiedzcie mi, kto by nie chciał zarabiać 180 koła rocznie za "robotę związkową", czyli blokowanie rozwoju kraju?
2015-01-14 13:03:26 Autor: mmm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Maurycy_, ciebie też się to tyczy. Jakbyś nie zauważył, też grozisz panu Dudzie...
2015-01-14 13:09:04 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ mmm

Kropla? 40% z hakiem to wg Ciebie kropla? Prawie 50% kosztów KW to wydatki płacowe... Ok, nie da się tego wyciąć całkiem, ale przyciąć o połowę?

No i przypomnę może, że np. Ukraińcy pracowali by za połowę tego co Polacy i to jeszcze bez żadnego gadania, nie mówiąc już o strajkach ;)
2015-01-14 13:11:31 Autor: Maurycy__
---.97.198.177
dla mnie to nie jest "pan duda", to zwykły związkowy bandzior, który zagraża porządkowi prawnemu w Polsce,
i za publiczne groźby pod adresem śląskich posłów i senatorów powinien oberwać - a jaki sposób - mało mnie to obchodzi...
2015-01-14 13:16:59 Autor: mmm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Goral, sam sobie odpowiedziałeś - 50% to wydatki płacowe (całość), chociaż według moich informacji 60%, a ile w tych 50% jest na 13-ki i 14-ki? Drąż dalej ;-). Przy okazji dowiedz się ile zarabia zarząd kopalni i ile zatrudnionych jest w biurach Kompanii Węglowej i za jakie pieniądze? Ten duży wieżowiec w Katowicach...
2015-01-14 13:27:43 Autor: mmm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Maurycy_, jeśli uważasz że to bandzior, to złóż doniesienie na Policje. Dla mnie to Pan Duda, który pełni pewne funkcje. Mogę się z nim nie zgadzać, ale nie będę używał takich zwrotów pochopnie... To, że publicznie powiedział że zna adresy posłów, to żadna groźba. Adresy są znane dla każdego :-).
2015-01-14 14:13:53 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ mmm

Ja znalazłem info o 40 kilku %, ale dotyczyło to chyba całości górnictwa węgla kamiennego w Polsce, łącznie z Bogdanką i Silesią. W KW rzeczywiście może być wyższy.

Tyle że mi chodziło o wszystkich - także tych z administracji. Może tylko kolokwialne stosowanie terminu "górnik" w odniesieniu do wszystkich pracowników górnictwa było przegięciem, ale idea moich wypowiedzi nadal pozostaje ta sama. Za duże zarobki i rozbuchane oczekiwania w tej kwestii względem realiów rynkowych w postaci ceny węgla. Zlikwidować wszystko poza 12 pensjami zasadniczymi, a te dodatkowo obniżyć o ok. 25-30%. Plus wywalić wszystkich pracowników administracyjnych (mało ich nie jest, prawda?), a obsługę zlecić firmie spoza branży - i najlepiej zupełnie spoza regionu (im dalej tym lepiej). Problemy górnictwa z perspektywy kilkuset kilometrów wyglądają zgoła odmiennie...


Tak na marginesie - protest kólejarzykuf zostanie zapewne solidnie opity w Souter Holdings Poland ;) A co, niech nawet strajkują przez miesiąc, przewoźnicy autobusowi będą mieli prawdziwe złote żniwa, a kolej w Polsce ostatecznie upadnie z pożytkiem dla całego społeczeństwa :))))))))))))))))))))))
2015-01-14 14:27:55 Autor: mmm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Goral Cieszę się, że zagłębiłeś się w temat, chociaż troszkę. I tutaj nasze zdania będą już bardziej zbieżne. Administracja jest rozbuchana do granic absurdu, musi być zmniejszona. Co do dodatkowych gratyfikacji (przywilejów), pozostawił bym je tylko pracownikom dołowym - oni pracują najciężej. Pracownicy na powierzchni na normalnych wynagrodzeniach. A zarządzanie nie koniecznie z daleka, bo może się okazać jak teraz, że ludzie nie mający pojęcia o zawodzie i branży będą zarządzać firmą i efekt może być taki jak teraz. Co do kolei, to już zupełnie inna bajka. Przez ostatnich kilka lat to jest pasmo samych reformatorskich porażek. Na marginesie robili je ludzie całkowicie nie związani z koleją (bankowcy, profesorki E itd.)
2015-01-14 14:36:04 Autor: kolej moja miłość
---.toya.net.pl
Cała ta walka związkowa ma na celu obronę własnych związkowych stołeczków. Te postulaty są śmieszne. Związki nie są od rządzenia w firmie! Niech zaczną zajmować się sprawami związanymi z godziwym wynagrodzeniem, warunkami pracy. Jeśli władza w firmie prowadzi złą politykę to ta firma powinna upaść i żadne chciejstwo związkowe o oddłużaniu np: PR nie ma racji bytu, bo dłóg dalej będzie się generował.
2015-01-14 14:59:35 Autor: stary emeryt kolejowy
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Proszę się zastanowić, dlaczego rząd nie zmienia ustawy o związkach zawodowych? Dlaczego obowiązuje ta ,która w ogóle nie przystaje do dzisiejszych czasów? Komu , tak naprawdę jest ona na rękę.
Odpowiedzi nie oczkuję, tylko chwili zastanowienia.
2015-01-14 15:00:38 Autor: Adam Zz
---.wapgw.era.pl
A gdzie koszty techniczne? Przy mniejszym wydobyciu koszty stałe i biurwa będzie jeszcze bardziej obciążać.
Z jakiego klucza, jakie kryteria decydują o zamykaniu konkretnych kopalń? Sitwa śląska chciała w latach 90-tych uwalić kopalnię Bogdanka.
Oni wychodzą chyba z założenia że jak się uwali lepsze kopalnie to te 'trudne' przetrwają siłą rzeczy. Sprywatyzować to gówno, niech ekonomia decyduje a nie koterie.
Drażni mnie też kwestia roztrzygania o rentowności na podstawie wysokości płac, że Ukrainiec, że Muźin. To nie tak. Liczy się wydajność, technologia, automatyzacja. Tutaj nadal wyobrażenie górnika jako ojca rodziny z kilofem w ręku.
2015-01-14 15:08:29 Autor: Adam Zz
---.wapgw.era.pl
PO miała projekt nowej ustawy o związkach który dawał nadzieję na uzwiązkowienie zatomizowanej drobnicy u prywaciarzy i ograniczenie patologi w dużych zakładach zwłaszcza państwowych. Jeenym z postulatów było uniezależnienie finansowe związków od pracodawcy na rzecz pracowników. Obecny system wysokich apanaży dla związkowców to nic innego jak korupcja.
Wiadomo dlaczego nowa ustawa nie przeszła i kto groził marszem na Warszawę.
2015-01-14 16:28:52 Autor: x
---.dynamic.gprs.plus.pl
Słuchajcie; żadnego strajku kolejarzy nie będzie ! ,
Górnicy to niech zrobią porządek ze zwiazkowcami i wracają do pracy na dole. Nikt wam nie zamierza zabierać pracy. Bo dopóki węgiel będzie wykorzystywany jako paliwo w Polsce to w przeważającej ilosci będzie to nasz węgiel.
2015-01-14 16:46:33 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Tak na marginesie - protest kólejarzykuf zostanie zapewne solidnie opity w Souter Holdings Poland

Dla wiadomości mikolów i innych gorali z bajki. Kolej to jest TYLKO I WYŁACZNIE PRZEWÓZ TOWARÓW a reszta jak się państwo na to patrzy jak lubi to jest jak nie lubi to nie ma jak lubi z obrzydzeniem jak w Polsce to jest tylko teoretycznie czyli słabo. Wiadomo że w telewizji jest tylko to co się nie opłaca. A tak naprawdę poczytajcie jak są oszczędności na transporcie kolejowym dla konkretnych firm i nie chodzi wcale o węgiel. To setki tysięcy miliony czasami grubiej. I nikt z powodu likwidacji IC nie zlikwiduje kolei nawet lepiej dla niej bo przestaną blokować szlaki a prędkości handlowe w całej destynacji grubo przebiją transport drogowy. Zostaną koleje w dużych aglomeracjach bez SKM I KM Warszawa się udusi to samo Poznań i Trójmiasto. A co do strajku to kolej towarowa ma z górnictwem wspólny interes ile na zwałach mają elektrownie a pracują w ruchu ciągłym wyłącznie na 1 sekundę to śmierć technologiczna. Nie ma tylu ciężarówek w Europie by zastąpić chociaż PKP CARGO nie mówiąc o całości.
2015-01-14 16:55:21 Autor: Maurycy__
---.97.198.177
PiS wie co robi,
żoliborski gnom za pomocą bandziora dudy i związkowej hołoty chce zrobić zadymę,
to pewne,
nierobom związkowym marzy się komuna i przywileje, branie kasy za nic z państwowej skarbonki,
ale tej hołocie trzeba powiedzieć zdecydowane dość, basta,
Gierka i tow. Dycymbra już dawno nie ma,
nikt nie będzie dopłacał do bezrobotnych żon, stada bachorów i zaciągniętych kredytów,
2015-01-14 17:52:02 Autor: Jurgen Klop
---.174.83.81
A co z remontem torów z Katowic do Krakowa?
2015-01-14 19:31:27 Autor: mmm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panowie, wasz poziom dyskusji- żenada.
2015-01-14 21:10:27 Autor: Kolejarz realista
---.adsl.inetia.pl
W przeszłości kolejarze odpuścili strajki w Koszalinie pod namową Pan Wałęsy i do dzisiaj jesteśmy na samym dnie zawodowym i nie dźwignęliśmy się już nigdy. Oby górnicy nie powtórzyli dzisiaj tego błędu i nie odpuszczali - do generalnego włącznie . Kolejarze powinni ich szczerze poprzeć i nie patrzeć obojętnie jak PO rozwala już wszystko i wszystko zagarnia ze swoją ferajną.
2015-01-14 21:53:02 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@trako
Dobrze gada, choć za mało przecinków i trudno zrozumieć.
Kolej to przewóz towarów i pociągi aglomeracyjne.
Przewóz towarów musi być niezależny od komuny PLK i mieć priorytet przed IC, bo tylko to jest ekonomicznie oplacalne.
PLK wypycha towary z torów na TIRy. PL jest TIRowa potęga. Ciągle brakuje kierowców C+E. MiKole tymczasem marzą, że państwo zapewni skansen kolejowy jak w XIX w.
Chcecie pociągów? Wspierajcie upadek IC i PLK, a nie dotacje, regulacje i misje publiczne.
2015-01-14 22:18:14 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@kolejarz realistą
Zablokujcie wszystkie pendolino i to najlepiej w szopach.
Nie będzie to dotkliwe dla nikogo oprócz rządu.
2015-01-15 05:26:05 Autor: POLSKA2015
---.adsl.inetia.pl
Coś mi się tak wydaje że ten cały "Maurycy_" To ni jaki chory, obłąkany, wiecznie naćpany Stefcio Niesiołoski aka Niesioł.
- Panie pan jesteś debil i daj Pan spokój. Zachowujesz się Pan jak Bachor i tyle. Prawda jest taka że jesteś Pan jednym ze zdrajców narodu i tyle... Najwięcej szczeka ten co ma najwięcej na sumieniu ;)
2015-01-15 06:10:55 Autor: maderon x
---.play-internet.pl
Stiepa:
Jak rzadko ,ale dobrze prawisz.
2015-01-15 06:13:38 Autor: maderon x
---.play-internet.pl
Polska2015:
I mnie się wydaje że Majrycy to jakiś "Betonowy nielagał".
2015-01-15 09:52:26 Autor: starszy specjalista liniowy
---.dynamic.chello.pl
Widać, że chłopcy kochający kolej nie znają postulatów kolejarzy...i piszą, co im tvn powie. Ich miłość do kolei polega na robieniu zdjęć, kręceniu filmików i kręceniu śmigłem pod prysznicem, żeby mamusia nie widziała. Zapraszamy do pracy na kolei, ale nie w biurze, ale na lini prowadząc pociąg, czy jako obchodowy albo rewident. Gwarantuję, że po paru wypłatach wasze wypielęgnowane dupy zmiękną, a jak się przekonacie, co prezesostwo z PObanku wyprawia i jakimi metodami robi wynik finansowy, to wasza miłość do kolei i pewnie zdanie o związkach zawodowych zmieni się .
2015-01-15 11:14:04 Autor: węglarz
---.internetdsl.tpnet.pl
A może część dotacji z PKP przekazać dla Kampanii Węglowej. Byłby to akt solidarności. Gdyby pociągi elektryczne zastąpić parowozami to przynajmniej kopalnie mogłyby sprzedawać węgiel.
2015-01-15 11:34:29 Autor: kolej moja miłość
---.toya.net.pl
@starszy specjalista
Roman Bratny kiedyś powiedział: ,,prawda jest jak d...a, każdy siedzi na swojej".
Inaczej na kolej patrzą mikole, inaczej bankomaty a inaczej pracownicy. Każdy ma swoje racje. I dobrze. Największy problem to połączyć te punkty widzenia i znaleźć ,,złoty środek". Napisałem wcześniej o związkach zawodowych, że dbają tylko o własne stołki, bo takie mam z nimi doświadczenie. Tą ustawę o restrukturyzacji i komercjalizacji PKP forsowała SOLIDARNOŚĆ. To obecny senator Kogót (wówczas przewodniczący S Kolejarzy) lansował tą ustawę dzięki której powstało tyle spółeczek a rządził AWS. Jestem maszynistą i z żalem mogę powiedzieć o ZZMK, że nie walczy o moje warunki pracy. Nigdy nie usłyszałem postulatu o poprawie oznakowania na PLK. Zarośnięte, zardzewiałe, powieszone byle jak, w różnych rozmiarach, na różnych wysokościach, niewidoczne!? Wykazy pracy w których jast 2257 rubryk i książeczka jak je wypełniać!? Itd., itp. A po ,,wiernej" kadencji na stanowisku przewodniczącego zostaje się MI.
2015-01-15 11:45:00 Autor: m-sta
---.dynamic.chello.pl
Napisze mi ktos ile jest na kolei członków tej tzw ,,solidarności" ? większośc zakładów które się ich pozbyły maja spokój . i kogo maja popierać : górników pracujących na dole kturzy po reorganizacji górnictwa znajda pracę czy pracowników biurowych i zarządy tych 160 ! zwiazków zawodowych dla których zabraknie stołków i robią zadymę w obawie o swoje stołki po du..mi?
2015-01-15 12:44:37 Autor: Maurycy__
---.97.198.177
@POLSKA2015

a ty od dudy czy z pisuaru?
czy może jakiś wiecznie napity zwiąchol kopalniany?
nikt ciebie śląski ciulu dopłacał nie będzie!
kumasz bazę?
2015-01-15 14:17:04 Autor: jurasN
---.icpnet.pl

jurasN
Zestawienie średnich zarobków pracowników kopalni Kompanii Węglowej w 2012 roku przygotował Związek Zawodowy Pracowników Dołowych. Taki dokument został zamieszczony na stronie Związku, obecnie już nie jest tam dostępny. Można go jednak znaleźć w internecie.
http://dcs-188-64-86-10.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p121/i/0c8ce55163055c4da50a81e0a273468c/42e8cb06-9c08-11e4-9742-0025b511229e.png?type=1&srcmode=4&srcx=0%2F1&srcy=0%2F1&srcw=940&srch=940&dstw=940&dsth=940
2015-01-15 21:06:05 Autor: KOLEJARZYK
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Proszę przypomnieć jak Przewozy Regionalne na Śląsku zaorano to ilu górników strajkowało?
odp. Pewnie tylu ilu kolejarzy chce strajkować.
Ludzie otwórzcie oczy ten rząd już dawno sprzedał całą Polskę teraz to można już tylko czekać komu będziemy tyłek wycierać i czy będzie zadowolony?
Pozdrawiam to ja Wasal
2015-01-17 20:14:47 Autor: maszynista-e
---.adsl.inetia.pl
Ale jaja. jak działacze solidarności kradli przez wiele lat paliwo (w ciągu nocy nawet po 12 ton) ze stacji paliw w Białymstoku i nie tylko to cicho siedzieli. Zrobili dyrektorem swojego działacza, który był naczelnikiem tych co kradli. Nawet zlikwidowali zakład PKP CARGO SA w Białymstoku, żeby tylko utrzymać wpływy. Zarząd CARGO doskonale o tym wiedział. Pracownicy dla nich się nie liczą i ten wrzask związkowców w sprawie kopalń to kpina z ludzi. Im chodzi tylko o wpływy i mamonę dla NICH.
2015-01-18 11:13:11 Autor: tk telekom
---.xdsl.centertel.pl
Grymel = Kogut.Oni nic nie załatwią dla kolei.Jak Grymel występował na konferencji prasowej to wyglądał jak pajac.Ciekawe czy Grymel poprosi tera górników o pomoc ?
odp. nie bo górnicy mają już swoje a resztę mają w d...
2015-01-24 22:53:31 Autor: kolejarzautomatyk
---.tktelekom.pl
neoplus.adsl.tpnet.pl widac ze jestes dzieckiem neostrady ! Szkoda mi Cię jestes zmija która nie patrzy na losy innych !
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.