NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Katastrofa w Nowym Jorku: Maszynista zasnął?

| IAR/CNN 04.12.2013 102

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-12-04 14:08:40 Autor: Stiepan
---.opera-mini.net
Maszynista z Usa [*]
2013-12-04 14:14:01 Autor: Goofy
---.internetdsl.tpnet.pl
Czy nie znają tam "supernowoczesnych" urządzeń jak SHP czy czuwak aktywny? (pytanie, czy w ogóle są jakieś urządzenia sprawdzające czujność maszynisty)
2013-12-04 14:42:15 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Może są ,,pasywne,, jak niegdyś u nas?Trzeba trzymać było przyciski nożny albo ręczny tak jak w SM-42 czy SP-45.Wsadzało się spinacz i jechało ale było nas dwóch nie jeden
2013-12-04 18:57:07 Autor: Maszynista BNSF USA
---.56.13.69
Nie ma co się dziwić ze zasnął. Obchodził jak 320 milionów amerykanów, najbardziej huczne i tradycyjne Thanksgiving Day - Święto Dziękczynienia, prawie 4 dniowe w USA. Największy szczyt przewozowy, dodatkowe pociągi, gdzie sklepy były otwarte 24 godziny, z przecenami dochodzącymi do 70%. Ludzie stali w kolejkach za okazjami, jak za czasów PRL. Dopiero teraz ludzie odsypiają te święta. Ja dalej je odsypiam.
2013-12-04 22:15:16 Autor: gość
---.77.124.132
To już kolejna katastrofa pociągu w USA w ostatnim czasie. Dzięki Ci Panie za polską kolej, byle jaką ale bezpieczną!
2013-12-04 22:53:05 Autor: Koncypient
---.dynamic.chello.pl
Polska kolej bezpieczna?! Ha, ha, ha! Nie chodzi o to, że można w pociągu dostać po ryju, ale bezpieczeństwo u nas jak 150 lat temu i prędkości podobne. Chyba właśnie dzięki tym prędkościom jest bezpieczniej, bo z 40 km/h można łatwo wyhamować.
2013-12-04 23:01:15 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
Baby, Szczekociny i jeszcze parę innych u nas też było.
Wzrost prędkości to wzrost zagrożenia - niestety.
Ale brak systemów bezpieczeństwa w niektórych
kolejach to fakt. Aż skóra cierpnie.
2013-12-05 02:55:02 Autor: Maszynista z BNSF USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post Goofy:
"Czy nie znają tam "supernowoczesnych" urządzeń jak SHP czy czuwak aktywny? (pytanie, czy w ogóle są jakieś urządzenia sprawdzające czujność maszynisty)"
@Goofy

Znasz jakiekolwiek SHP nawet w Polsce, które działa na (łuki-"zakręty"). Moza spokojnie skasować SHP i usnąć.
2013-12-05 08:10:42 Autor: Goofy
---.internetdsl.tpnet.pl
"Nie ma co się dziwić ze zasnął. Obchodził jak 320 milionów amerykanów, najbardziej huczne i tradycyjne Thanksgiving Day"

Nie kompromituj się, tyle ci powiem. Jak ja byłbym szefem kolei i usłyszał od pracowników, że "odsypiają bo było święto" to bym wywalił takiego dyscyplinarnie natychmiast. Tobie za to płacą, żebyś bezpiecznie woził ludzi a nie spał w kabinie!

co do drugiego pytania - ETCS synek. Ja wiem, że tam u Ciebie, o czymś takim nie słyszano, jednak ten system nie pozwala przekraczać prędkości jaka jest zadana na danym odcinku.
2013-12-05 10:43:02 Autor: p
---.dynamic.chello.pl
Fajne mi święto dziękczynienia. Rdzenna ludność uratowała hamburgerom z USA, którzy nota bene jeszcze wtedy hamburgerów nie jedli życie, gdyby nie ona nie było by USA, za co potem wdzięczni Amerykanie strzelali do niej jak do kaczek i zamknęli w rezerwatach, a teraz dziękują im w święcie dziękczynienia chodząc po sklepach. Jaki tępy lud. Normalny człowiek przeprosiłby, asymilował się tego dnia z ludnością, przodkami którzy pomogli przetrwać ten okres białemu człowiekowi. Pomodlił się w sowich wierzeniach za zamordowanych i poległych, a przede wszystkim wykonał gest pojednania. Ale Amerykańce muszą kupować normalnie to nie jest cywilizacja to jest poka hontas
2013-12-07 20:25:03 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
W odpowiedzi na post Goofy:
""Nie ma co się dziwić ze zasnął. Obchodził jak 320 milionów amerykanów, najbardziej huczne i tradycyjne Thanksgiving Day"

Nie kompromituj się, tyle ci powiem. Jak ja byłbym szefem kolei i usłyszał od pracowników, że "odsypiają bo było święto" to bym wywalił takiego dyscyplinarnie natychmiast. Tobie za to płacą, żebyś bezpiecznie woził ludzi a nie spał w kabinie!

co do drugiego pytania - ETCS synek. Ja wiem, że tam u Ciebie, o czymś takim nie słyszano, jednak ten system nie pozwala przekraczać prędkości jaka jest zadana na danym odcinku."
Póki co u nas ETCS JEST W POWIJAKACH.Wdrożenie trochę potrwa
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.