NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Jak postępuje rewitalizacja "Protezy koniecpolskiej" do Fosowskiego?

| dw, Rynek Kolejowy 26.11.2013 223

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-11-26 08:54:18 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
Całkowicie zdjęty tor wjazdowy do Lublińca od strony Częstochowy - naprawdę fajnei to wygląda.
2013-11-26 08:54:52 Autor: ac
---.29.172.9
Jaki jest zakres prac dla stacji Lubliniec?
Przez tą stację przechodzi kilka linii i i czy prace dotyczą tylko linii 61 i dwóch torów oraz jednego peronu?
2013-11-26 08:57:34 Autor: Jan
---.warszawa.mm.pl
Stacja i odnowiona wiata wyglądają OK. Mam tylko jeden komentarz, pasażerowie oczekują już nieco innych standartów niż te sprzed 50 czy 100 lat. Taka wiata wystarcza tylko dla ochrony przed pionowo padającym deszczem, ale jakakolwiek wichura, zamieć to już tragedia.
Kto na peronie będzie stał przy silnym wietrze, zawiei i minus 10 stopniach?
2013-11-26 09:18:51 Autor: new1987
---.adsl.inetia.pl
Czy ta konferencja była ogólnodostępna? Czy tylko dla wybranych?
I gdzie właściwie ona się odbyła ..? Chyba niepełne informacje wydawca tutaj zamieścił.
2013-11-26 10:01:36 Autor: peron7
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale "szoł",ja pier.... jak za Breżniewa,no maszyna wpyte,1,5km dziennie wydajność pracy,przywrócenie 40km/h,do zobaczenia po wszystkim w 2035! DOSIEGO ROKU :)
2013-11-26 12:01:48 Autor: °
---.dip0.t-ipconnect.de
W odpowiedzi na post Jan:
"Stacja i odnowiona wiata wyglądają OK. Mam tylko jeden komentarz, pasażerowie oczekują już nieco innych standartów niż te sprzed 50 czy 100 lat. Taka wiata wystarcza tylko dla ochrony przed pionowo padającym deszczem, ale jakakolwiek wichura, zamieć to już tragedia.
Kto na peronie będzie stał przy silnym wietrze, zawiei i minus 10 stopniach?"
Za to kosze na śmieci są KOSMICZNE !


Proponuję nazwać je GALAKTYCZNYMI SKORUPIAKAMI.
2013-11-26 14:37:21 Autor: Adam
---.sanetja.pl
Peron nr 2 w Lublińcu prawie gotowy, jeszcze mają wieszać elektroniczne wyświetlacze. Peron nr 1 będzie remontowany w przyszłym roku.
Lubliniec posiada 5 kierunkow wylotowych wiec jest jednym z największych węzłów kolejowych na południu Polski, poza tym po wszystkich kierunkach kursują pociągi pasażerskie (z wyjątkiem kierunku opolskiego jednak tam jest teraz remont)
Remontowany jest już tor nr 2 na odcinku Koszęcin-Lubliniec. Po remoncie są rozjazdy w okolicy przejazdu na ul. Czestochowskiej w Lublińcu.
2013-11-26 16:10:16 Autor: Dominik Wójcik
---.dynamic.mm.pl
Peron 2 jest remontowany wraz z linią 61. Peron 1 zostanie wyremontowany z przyległa do niego linią, bodajże 144.

Konferencja dla mediów i przedstawicieli samorządów oczywiście
2013-11-26 17:58:49 Autor: pasażerpospiesznego
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na jednym ze zdjęć chyba jest ministra.
Dajcie wiadro, będę wymiotował.
2013-11-26 18:32:57 Autor: pasazerpospiesznego
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chciałbym sprostować swoją wypowiedź.

Pani minister wygląda jak wygląda i to nie moja sprawa,jeden lubi jabłka drugi pomarańcze, choć mongoidalne rysy twarzy, farba, tatuaże i cyrkowe botki to nie mój typ, a za głupie docinki w stylu polnische Wirtschaft, zaraza z Sosnowca i anegdoty o małpach i sedesach może nie tyle nie lubię Ślązaków co po prostu przykładowo kłopoty w KŚ sprawiają mi Schadenfreude.

Po prostu pani minister jeszcze nie zaczęła urzędować a już ze wszelkich czeluści internetów wylała się taka fala lukru, że aż mi mdło się zrobiło.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na: