NUMER 06/2022
NUMER 06/2022
Temat numeru:
Logistyka między Polską a Ukrainą
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Groźny wypadek kolejowy w Mannheim

| Artur Bogdanowicz,Rynek Kolejowy/Der Spiegel 04.08.2014 277

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-08-04 10:39:32 Autor: Drogowiec
---.dip0.t-ipconnect.de
A gdzie komentarze, że to wszystko wina rządu? Jak widać, wszędzie się zdarza a burdel na niemieckich kolejach nie jest dużo mniejszy niż w Polsce (ale za to jest bardzo dobrze schowany pod płaszczykiem procedur).
2014-08-04 10:54:15 Autor: niemczyk
---.sanetja.pl
Burdel na niemieckich kolejach?? Człowieku kolej polska a DB to dwa inne światy!!! Wystarczy sobie porównać ilość oferowanych połączeń na polskich torach i niemieckich czy średnią prędkość z jaką poruszają się pociągi w Polsce czy w Niemczech. Nie wspomnę już o jakości pracy kolejarzy czy pensjach...
2014-08-04 11:24:20 Autor: podróżnik
---.internetdsl.tpnet.pl
Jak miło!
Napisałem o lemingach produkujących się na forum a po chwili komentarz zniknął.
CENZURA!?
2014-08-04 12:37:10 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
@niemczyk

Lemingu, dotacja do PLK to 400 MLN PLN, do tego Intercity 1 MLD PLN, do tego indywidualnie samorządy.

Dotacja do całego DB to 8 MLD EUR.
2014-08-04 13:27:46 Autor: peron7
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
na kolejach DB też odchodzą niezłe przekręty finansowo-personalne,co ciekawie opisuje Gunter Wallraff w książce "Z Nowego Wspaniałego Świata"
2014-08-04 15:29:44 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Intercity 1 MLD PLN skąd bierzesz takie liczby nie ma nawet połowy tej sumy a ministerstwo obcieło w tym roku dodatkowo 40 miln zł a co do porównania z DB to prawda.
2014-08-04 21:27:33 Autor: HO DDC
---.opera-mini.net
Takie najechania to skutek tego, że nowe pokolenia nie interesują się modelarstwem redukcyjnym, tylko symulacjami kolejowymi w koputerze. Wyobraźnia nie działa, bo umysł nie jest nauczony. Trzeba sobie postawić na torach po 16 wagonów jadących w obydwie strony, przeciągnąć skład ręką. Komputery wszystko upraszczają, O istnieniu takiego zjawiska jak nauka umysłu moźna się dowiedzieć tylko w przypadku gwałtownego postępu, np w PRL pojawiły się nagle butelki plastikowe w miejsce szkłanych. Jak podnosiło się pustą butelke plastikową to na początku ręka szybko leciała do góry. Później umysł juź zakodował odruch i juź to nie była nowość. W modelarstwie jest to samo, tylko trzeba dodać mnożnik do realnej skali.
2014-08-04 21:51:01 Autor: HO DCC
---.opera-mini.net
Tak w ogóle, to pociąg jest źle zestawiony. Zamieniona jest miejscami lokomotywa BR101 z wagonem sterowniczym 2kl i brak jest w składzie jednego wagonu 1kl przedziałowego między restauracyjnym a 1kl ( chyba otwartoprzdziałowy ).
2014-08-04 22:00:31 Autor: mikol
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale Punie kuchany tosz to otrazu widać że tyn towarowy nie wyhamował przed ukresem i pizgnął w osobowy,dobrze że całkiem nikt nie zginął
2014-08-05 18:59:31 Autor: HO DCC
---.adsl.inetia.pl
Zgadza się. Przejechał bo pociąg odwrotnie był zestawiony i ESTS zgłupiał.
Powinno być tak:
2kl sterowniczy + 2kl .... 2kl + rest 1kl + 1kl +.....+ 1kl + BR101

A było tak:

BR101 + 2kl .... 2kl + rest 1kl + 1kl +.....+ 1kl + 2kl sterowniczy
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2022
NUMER 06/2022
Najnowszy numer Rynku Kolejowego poświęcony jest logistyce pomiędzy Polską a Ukrainą, a szczególnie palącemu problemowi przewozu zbóż. Czy kolej jest w stanie wywieźć zbiory ze „spichlerza Europy”? Oprócz tego piszemy m. in. o problemach kolei w sezonie wakacyjnym, układzie węzła kolejowego CPK i drugim torze WKD. W numerze prezentujemy też najnowszy raport ZDG TOR; nie brakuje również ciekawych rozmów.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.