Partnerzy serwisu:
Nasze konferencje

Gdańsk. Rozpoczął się Kongres Kolejowy 2016

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-11-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Kolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:

NASZE KONFERENCJE
Gdańsk. Rozpoczął się Kongres Kolejowy 2016
Fot. Piotr Kała
– Szukamy miejsc gdzie jest duża aktywność władz samorządowych w rozwoju transportu kolejowego i generalnie transportu publicznego. Gdańsk jest takim miejscem – powiedział podczas otwarcia Kongresu Kolejowego Adrian Furgalski, przewodniczący Forum Kolejowego - Railway Business Forum. Impreza odbywa się już po raz szósty.

Kongres Kolejowy, organizowany przez TOR Konferencje to największe, coroczne spotkanie branży kolejowej w Polsce. Gromadzi kilkuset gości - samorządowców, urzędników producentów taboru sprzętu i oprogramowania wykorzystywanego na liniach kolejowych.

Tym razem uczestnicy Kongresu będą rozmawiać o branży kolejowej jako o jednej z głównych gałęzi krajowej gospodarki. Tematami będą innowacyjność na kolei, zmiany jakie czekają zarządcę sieci kolejowych nad Wisłą, które mają pomóc w pokonaniu wyzwań czekających na niego w przyszłości, ale też m.in. bezpieczeństwo na kolei. Jednym z ważnych punktów ma być także prezentacja „Białej Księgi Przewozów Pasażerskich 2016”.

Nieprzypadkowo Kongres Kolejowy odbywa się w Gdańsku, w Filharmonii Bałtyckiej. To właśnie na wybrzeżu powstała najdłuższa w ostatnich latach nowa linia kolejowa, czyli PKM-ka.

– Spotykamy się w Filharmonii Bałtyckiej. Tu była kiedyś stara elektrociepłownia, całkowicie zdewastowana. Dziś nowy budynek ożywił tę część miasta. Warto angażować się w projekty, które oddziałują szerzej,na całe otoczenie. Kolej jest czymś takim. Już dziś mamy przykłady sytuacji, gdy nowoczesna kolej powoduje zmiany jakościowe w całym regionie. Dla nas takim przykładem jest Pomorska Kolej Metropolitalna, która z miesiąca na miesiąc przewozi coraz więcej pasażerów – powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

– W Gdańsku spotykamy się co dwa lata na targach TRAKO. Ale potrzebny jest dyskurs, czasem nawet spór. Dlatego bardzo się cieszę, że kongres – po raz pierwszy w historii – odbywa się, u nas, na Pomorzu – dodał.

– Pamiętajmy, że tylko dzięki PKM-ce udało nam się w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat dobrnąć do wybudowania w tym czasie 30 km nowych linii kolejowych, gdy w tym samym czasie powstało ponad 3 tys. km dróg. Będziemy wspierać każdego ministra, który będzie miał na celu wyrównanie tych proporcji – przyznał Furgalski.

– Mam nadzieję, że będziemy mieli wszyscy okazję się wygadać. No i że po zakończeniu tego dnia coś konkretnego z tych naszych rozmów wyjdzie – zakończył Furgalski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5