Freight One dostarczy pierwszą partię japońskich szyn wyprodukowanych przez Nippon Steel Corporation, które zostaną wykorzystane do modernizacji torów na rosyjskiej sieci kolejowej. Szyny zostaną załadowane na wagony Freight One w portach Dalekiego Wschodu. Do obsługi pierwszego transportu szyn wysokiej jakości będzie potrzebnych ok. 700 wagonów.
Przewoźnik do realizacji tego zamówienia wykorzystuje technologię łączenia wagonów. Szyny o długości dochodzącej do 25 metrów, są umieszczane na dwóch gondolach jednocześnie. Pracownicy firmy wybierają i przygotowują do tego celu odpowiednie wagony, aby szybko przetransportować szyny na rosyjską sieć kolejową.
Wykonane ze specjalnej wysokowęglowej stali, szyny są bardzo odporne ścieranie i bardzo trwałe. Takie szyny są zazwyczaj układane na szlakach, które wymagają wyższych prędkości przewozów pasażerskich i towarowych. Szyny NSC były już stosowane w Rosji na odcinkach łączących m.in. Moskwę i St. Petersburg, na którym jeździ szybki pociąg Sapsan czy Petersburg i Helsinki, gdzie z kolei porusza się skład Allegro.
Firma Freight One deklaruje, że oferuje niskie stawki na transport wyrobów stalowych w Rosji. Na przykład, koszt transportu szyn NSC z Dalekiego Wschodu do Gorki jest średnio o 2 proc. niższy niż całkowity koszt korzystania z wagonów RŻD w tym samym celu.
Freight One największym operatorem transport kolejowego w Rosji. Jej założycielem i właścicielem są Koleje Rosyjskie (RŻD). Utworzeona w lipcu 2007 roku Freigt One zaczęła zarządzać swoją flotą pojazdów szynowych w listopadzie 2007 roku. Obecnie firma posiada 200 tys. wagonów towarowych, co stanowi 22 proc. całkowitej liczby wagonów w Rosji. W 2010 roku firma przewiozła 302,3 mln ton towarów.