Partnerzy serwisu:
Biznes

Grupa PKP Cargo przejmuje 80 proc. udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
06-12-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Grupa PKP Cargo przejmuje 80 proc. udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail
Fot. AWT
Advanced World Transport (AWT), spółka z Grupy PKP Cargo, podpisała dzisiaj w Lublanie umowę nabycia 80 procent udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail. PKP Cargo podkreśla, że w ten sposób zwiększa swoją obecność na rynkach południowej Europy.

Jak informuje PKP Cargo, przejęcie większościowego pakietu firmy Primol-Rail, która posiada licencję na wykonywanie kolejowych usług przewozowych na terenie Słowenii, otwiera przed Grupą PKP Cargo nowe możliwości zwiększenia przewozów w kierunku północ –południe Europy. – Zważywszy, że Grupa ma już licencje na samodzielne wykonywanie przewozów na terenie Czech, Słowacji, Węgier i Austrii, może teraz, z wykorzystaniem tylko jednej wielosystemowej lokomotywy, prowadzić składy pociągów z Polski aż do granicy słoweńsko-włoskiej oraz do słoweńskiego portu Koper, jednego z największych portów na Adriatyku – czytamy.

Dotychczas AWT obsługiwało około 10 pociągów tygodniowo w relacjach do granicy ze Słowenią, gdzie skład przejmował lokalny przewoźnik-poddostawca. Obecnie liczbę takich pociągów będzie można zwiększyć, co wpłynie na wzrost przewozów Grupy PKP Cargo między państwami leżącymi od Bałtyku po Adriatyk. – Mamy satysfakcję, że podpisana dzisiaj umowa stwarza możliwości wejścia Grupy PKP Cargo na nowe rynki z atrakcyjniejszą ofertą przewozową i zwiększenia wolumenu przewozów – powiedział Maciej Walczyk, prezes AWT a.s.

– Cieszymy się z nabycia udziałów słoweńskiego partnera. Jest ono odpowiedzią na przyjętą ostatnio strategię Grupy PKP Cargo, w której nacisk stawiamy na akwizycje na rynkach zagranicznych oraz wzrost naszego zaangażowania w przewozach między krajami Trójmorza – podkreślił Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo cytowany w komunikacie spółki. Możliwość akwizycji jeszcze w tym roku prezes zapowiadał na niedawnym spotkaniu z prasą.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5