| wu, Transport-publiczny.pl ⚫ 29.05.2015 ⚫
164
Pod koniec zeszłego roku Metro Warszawskie ogłosiło konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej dla drugiego etapu rozbudowy II linii metra (tzw. 3+2). Obejmuje on dwie stacje na Bemowie (odcinek zachodni) oraz trzy na Targówku i Bródnie (odcinek wschodnio-północny). Startujący mogli składać wnioski o udział tylko na jeden z dwóch odcinków.
Jak informuje Metro Warszawskie, chęć udziału w konkursie złożyło dziewięć firm, z czego pięć na odcinek wschodnio-północny i cztery na zachodni. Po sprawdzeniu wniosków i wszystkich dokumentów, uczestnicy postępowania, którzy spełnili warunki formalne, zostaną zaproszeni do składania prac konkursowych.
Firmy będą miały co najmniej 90 dni na składanie prac konkursowych od momentu zaproszenia do udziału w konkursie. Wyłonionych 2 zwycięzców, po jednym dla odcinka zachodniego i wschodniego. Oceny prac uczestników dokona sąd konkursowy, w skład którego wchodzą przedstawiciele miasta stołecznego Warszawy i Metra Warszawskiego. Zwycięzcy, oprócz nagrody pieniężnej, zostaną zaproszeni do negocjacji w sprawie umów na wykonanie projektów budowlanych.
Odcinki objęte konkursem powstaną do 2022 r. w ramach drugiego etapu rozbudowy II linii metra. Wcześniejszy etap zakłada budowę tzw. odcinków 3+3, przylegających bezpośrednio do centralnego odcinka II linii metra i obejmujących po trzy stacje w każdą ze stron. W tej chwili toczy się przetarg na wykonawców prac budowlanych.
Więcej z regionu:
Polska (46250)Urzędnicy i mieszkańcy. Wieczna walka czy współpraca na rzecz wspólnego dobra?
410
Prawo i polityka W ostatnich latach jakość dialogu samorządów z mieszkańcami uległa pewnej poprawie, ale wciąż pozostaje bardzo wiele obszarów, w których strony nie potrafią się porozumieć. Częściowo wynika to z wzajemnej nieufności, choć niektórzy działacze społeczni mówią też o skutecznym lobbingu pewnych bogatych grup interesu. Czy da się wypracować wygodne i skuteczne narzędzia pozwalające na merytoryczną dyskusję?
Kraków. 3 oferty na przebudowę torowiska na Kościuszki i Zwierzynieckiej
446
Zintegrowany transport ZDM Kraków chce przebudować torowiska na Kościuszki i Zwierzynieckiej oraz wyremontować pętle tramwajową Salwator. Sęk w tym, że trzy złożone oferty znacznie przekraczają budżet zamawiającego, najtańsza o ponad 30 mln złotych.
Dzień Dziecka z PKP Intercity w Katowicach
582
Pasażer Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity zaprasza 1 czerwca najmłodszych miłośników kolei do Katowic na wspólny dzień pełen rozrywek. Przewoźnik, podobnie jak w poprzednich latach, zapewnia dzieciom i młodzieży do 16 r.ż. darmowe przejazdy w dniu ich święta na terenie całej Polski.
Kraków: Są oferty na przystanki kolejowe Piastów, Przylasek i Kościelniki
827
Infrastruktura PKP PLK otworzyły oferty na budowę nowych przystanków przy linii nr 95 Kraków Mydlniki – Podłęże. Jeden z nich ma powstać przy Piasta Kolodzieja, drugi przy Igołomskiej, a trzeci – Rzepakowej.
Czerwiec z koszalińską wąskotorówką
492
Pasażer Jako, że już opadły emocje po Nocy Muzeów, pora na garść informacji, jakie kolejne atrakcje szykuje Koszalińska Kolej Wąskotorowa.
Toruń chwali się zmodernizowanym i zielonym torowiskiem
632
Zintegrowany transport Bezpieczne, cichsze, ekologiczne, przyjazne dla pasażerów, zielone – tak po zakończonej niedawno modernizacji wygląda torowisko tramwajowe w ciągu ul. Warneńczyka, Gogi i Kościuszki w Toruniu. Metamorfozę przeszedł także przyległy do niego układ drogowy.
Łódzkie: Nowy kolejowo-przemysłowy szlak turystyczny
1k
Pasażer Łódzka zajezdnia muzealna Brus, rogowska wąskotorówka oraz parowozownia w Skierniewicach – to pierwsze trzy zabytkowe obiekty, tworzące nowy szlak turystyczny „Industrialne Łódzkie”. Ich zarządcy podpisali niedawno porozumienie w sprawie współpracy.
Ciech Cargo wspiera szkolnictwo kolejowe
744
Biznes Spółka Ciech Cargo nawiązała stałą współpracę z Technikum Kolejowym im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Największe w Polsce technikum kolejowe kształci uczniów w 18 klasach technicznych. Zawarta umowa jest jednym z kolejnych zadań, jakie stawia przez sobą spółka Ciech Cargo w zakresie realizacji polityki personalnej, zmierzającej z jednej strony do zaprezentowania atutów zawodu kolejarza, z drugiej strony pozyskania nowych talentów do pracy w spółce.
Co łączy Bielawę i Warszawę? Technologie w transporcie miejskim
649
Innowacje Nie tylko duże miasta inwestują w technologie w transporcie publicznym, choć każdy samorząd ma inne potrzeby i inna skalę problemów. Trudno jest też mówić o rozwiązaniach, które nie sprawdziły się w rzeczywistości, bowiem technologie ewoluują i zmieniają się wraz z realiami. Takie wnioski płyną z debaty poświęconej technologiom ułatwiającym poruszanie się po mieście, która odbyła się na Kongresu Transportu Publicznego i Technologii Miejskich.
LOT najbardziej punktualny w kwietniu w Europie
827
Pasażer Polskie Linie Lotnicze LOT okazały się najbardziej punktualnym przewoźnikiem w kwietniu bieżącego roku - informuje serwis "Cirium". To najlepszy wynik PLL LOT w 2023 roku.
wu, Transport-publiczny.pl - redaktor
Wiecej z regionu:
Polska (46250)
Oferty pracy w branżach infrastrukturalnych >