NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Dworzec w Węglińcu w coraz gorszym stanie (fotorelacja)

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 05.03.2015 652

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-03-05 08:59:13 Autor: Stiepan z KD
---.ssp.dialog.net.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-03-05 09:56:24 Autor: Alexxx
---.114.207.146
I co wy Polacy zrobiliscie z ta kraina...
2015-03-05 10:43:32 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
Stiepan z KD

nie jestem jakimś wielkim fanem IK, rzadko tam zaglądam, bo pisze się tam często bzdury (najlepsze to relacje pociągów w marzeniach mikoli), ale wydaje mi się, że Twoje ostatnie wpisy są również nie na miejscu

nie uważasz, że zamiast tyle pisać powinniście wziąć się za porządną robotę, bo chyba macie w tych KD co robić?
2015-03-05 10:44:17 Autor: wasiu
---.static.korbank.pl
Podczas modernizacji E30 była możliwość remontu budynków dworcowych, peronów i zadaszeń, niestety została ona totalnie zmarnowana. Byłem świadkiem jak Niemcy jadący IR do Wrocławia wysiadali z pociągi i trzaskali sobie tam fotki - zajebista reklama dla polskich kolei i naszego kraju jako takiego, że tak duża stacja węzłowa jest tak haniebnie zaniedbana i że na międzynarodowej magistrali kolejowej są tak archaiczne rozwiązania jak jednokrąwędziowe perony z dojściem w poziomie szyn, zardzewiała wiata bez pokrycia czy przejazd kolejowy na drodze wojewódzkiej. Wstyd.
2015-03-05 13:59:24 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
5 minut po zakończeniu II Wojny Światowej, dworzec lepiej wyglądał jak dziś w tym dobrobycie.
2015-03-05 16:19:42 Autor: jb
---.dynamic.chello.pl
Jak wam nie wstyd BANKOWCY???!
2015-03-05 16:36:29 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
Jak nie wiedzą co zrobić to niech go zburzą ! W takiej formie nie jest nikomu potrzebny. Gdyby ew. miała mieć przebudowa uk. torowego w Węglińcu jest szansa na wjazd buldożerów.
2015-03-05 19:44:51 Autor: SASZA
---.11.183.116
Informacja dla tych, co są młodzi. Od zakończenia działań wojennych wiosną 1945 roku w poczekalni znajdowało się, w centralnej części, duże akwarium. Przetrwało wojnę, okres błędów i wypaczeń, siermiężne lata sześćdziesiąte i dopiero śmierć emerytowanego kolejarza na początku lat siedemdziesiątych unicestwiła tę piękną ozdobę sympatycznego dworca. Widać po tym, że dewastacja moralna jest dłuższa niż wiek kierujących obecnie sprawami kolejowymi. Dokładny czas zniknięcia akwarium jest mi nieznany, gdyż kolejarz który mi relacjonował ten temat, sam miał kłopot z uściśleniem daty. Miałem tę przyjemność oglądać to akwarium w latach 54 - 56 trzykrotnie. Niby drobiazg, ale kto nie potrafi dbać o rzecz małe, to większe przerosną go zawsze.
2015-03-05 21:08:17 Autor: majk
---.adsl.inetia.pl
Niestety... Wszystko na zachod od Wroclawia na E30 upada i nikogo to nie interesuje... i nie mam tu na mysli tylko dworcow.
2015-03-05 23:13:38 Autor: Stiepan z KD
---.ssp.dialog.net.pl
Możliwe że masz rację. Do końca sierpnia ubiegłego roku, podpisywałem się jeszcze jako Stiepan z PICu, ale odkąd jeżdzę w KaDe, to trochę mi się pogorszyło....
2015-03-07 19:41:52 Autor: Cowiek Maupa
---.174.129.36

Cowiek Maupa
Wyburzyć w imję wolnego rynku Janusza Ozjasza Goldberga Korwina-Mikke!
2015-03-09 19:27:12 Autor: Rysiekchaszcz
---.skranetcan.pl

Rysiekchaszcz
Ważne że w tym kraju buduje się następne kościoły. To jest ważniejsze niż dworce, przystanki dla ludzi.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.