Partnerzy serwisu:
Pasażer

Dużo nowości w nowym rozkładzie PKP Intercity

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-11-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Dużo nowości w nowym rozkładzie PKP Intercity
Fot. Adam Kilian
PKP Intercity przedstawiło dziś założenia nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie za miesiąc. Przewoźnik chwali się, że średnio w dobie będzie uruchamiał o 17 pociągów więcej niż obecnie.

Jak poinformowało dziś PKP Intercity, nowy rozkład jazdy na sezon 2017/2018 zakłada zwiększenie liczby połączeń – zarówno za pomocą wydłużenia relacji istniejących pociągów, jak i wprowadzenie nowych. Średnio w dobie do dyspozycji pasażerów ma być o 17 pociągów więcej niż w rozkładzie jazdy 2016/2017.

Przewoźnik zapowiada też dodatkowe połączenia weekendowe i zwiększenie częstotliwości kursowania po głównych liniach. Pasażerowie mają otrzymać możliwość skorzystania z pociągów w takcie nawet co 30 minut (w godzinach szczytu na linii Warszawa - Łódź, poza szczytem co godzinę). Na trasie z Warszawy do Krakowa ma być nawet 29 połączeń (9 pociągów EIP, 4 EIC, 4 IC i 9 TLK), w stosunku do obecnych 23. Zmniejszy się tu liczba połączeń IC (z 5 do 4), pociągów Pendolino będzie tyle samo, wzrośnie natomiast liczba połączeń wykonywanych składami TLK (z obecnych 5 do 9) i EIC (z 4 do 7). Minusem jest to, że większość pociągów ekonomicznych pojedzie dłuższą trasą przez Radom i Kielce, bez wykorzystania choćby fragmentu CMK. 

Nowości w połączeniach krajowych

Jeśli chodzi o połączenia krajowe, nowością mają być: TLK Małopolska rel. Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, TLK Cyryl rel. Poznań – Ostrów – Kraków, IC Hetman rel. Jelenia Góra – Kraków – Hrubieszów (tu pociągi PKP Intercity wracają po 13 latach) oraz TLK Połoniny rel. Warszawa – Radom – Sandomierz – Leżajsk – Przemyśl. Wydłużoną relację otrzyma TLK Biebrza (Gdynia, Giżycko, Warszawa, Kraków, Rzeszów). 

Zapowiedziane zostało uruchomienie nowych połączeń obsługiwanych nowymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi Stadler Flirt i Pesa Dart. Te pierwsze obsłużą IC Rejewski rel. Warszawa – Bydgoszcz przez Toruń, nocny pociąg IC Pogoria rel. Katowice – Łódź – Gdynia oraz sezonowy IC Witkacy rel. Gdynia – Zakopane. Darty obsłużą zaś IC Dąbrowska rel. Białystok – Warszawa – Łodź – Ostrów – Wrocław, IC Ślęża rel. Warszawa – Częstochowa – Wrocław oraz nocne IC Karkonosze rel. Białystok – Warszawa – Łódź – Wrocław – Jelenia Góra.

W nowym rozkładzie jazdy nowością będzie dodatkowe połączenie z Jeleniej Góry do Szczecina (wydłużony IC Barnim) oraz z Jeleniej Góry do Bydgoszczy (TLK Halny).

W weekendy pojawi się TLK Molo rel. Poznań – Bydgoszcz – Gdynia. oraz TLK Lompa rel. Wrocław Główny – Katowice. Od grudnia, na trasie Gliwice – Warszawa pojedzie ekspres EIC Górnik. Latem z Krakowa do Kołobrzegu pojedzie drugi pociąg obsługiwany składem Pendolino, a z Gdyni do Zakopanego pojedziemy wagonowym EIC Giewont. 

Przez Brześć z dogodną przesiadką do Mińska

W ramach rozszerzenia oferty międzynarodowej pociąg IC Skaryna pojedzie w relacji Warszawa – Brześć i będzie miał dogodną przesiadkę na dzienny pociąg do Mińska; IC Moravia rel. Katowice – Wiedeń przez Ostrawę ma być skomunikowany z pociągami do Pragi i Budapesztu. Pojawi się też druga para pociągu Chełm – Kowel oraz nocny pociąg Przemyśl – Odessa przez Lwów. Będzie to trzecia para pociągów na odcinku do Lwowa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5