NUMER 09/2021
NUMER 09/2021
Temat numeru:
Kolej 2021
szukaj
Śledź nas:

Dragon zmienia oznaczenie. Dla Freightlinera E6DCF–DP

| jm, Rynek Kolejowy 02.03.2015 268

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-03-02 09:27:18 Autor: Zgred
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciekawe, czy pierwotne oznaczenie "AC" wynikało z możliwości zabudowy "DC" czyt. przeniesienie zregenerowanych podzespołów z ET22 do nowej lokomotywy; coś jak 14WE na nowych wózkach
2015-03-02 10:22:50 Autor: Kris
---.dynamic.gprs.plus.pl
Hm wiec Jesli oznaczenie pierwszych lokomotyw to E6Act to musi miec silnik na prad zmienny, wiec jakim cudem jezdza na pradzie stalym?
2015-03-02 10:22:56 Autor: kick
---.26.8.244
A mogli dać ET24...
2015-03-02 10:36:47 Autor: Synth
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jestem nawet za, z tym ET24. Fabryczne nazwy są skomplikowane i długie. Kolejowe oznaczenia lokomotyw powinny zostać. Przecież idzie sie pomylić zapisując te numerki i literki.
Tak samo nie wiem czemu prywaciarze z byka robią 201Eo. Potem nikt nie wie co to jest. Dyżurni pytają czy to elektryk czy dizel. Nie lepiej żeby to było ujednolicone?
Łatwiej ma być i prościej a nie pod górke.
2015-03-02 10:38:28 Autor: Intermodal
---.pruszczgdanski.vectranet.pl
A numeracja pójdzie dalej czyli 010 itd, czy ją wyzerują ?
2015-03-02 11:14:19 Autor: Gracz
---.30.173.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nigdy nie była rozważana taka opcja
2015-03-02 11:21:52 Autor: Gracz
---.205.29.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czytaj ze zrozumieniem, stare oznaczenie E6ACT mówiło o zasilaniu silników trakcyjnych napięciem przemiennym, to nie ma nic wspólnego z zasilaniem lokomotywy
2015-03-02 11:29:36 Autor: CCo
---.internetia.net.pl
@Kris - polecam podstawy elektrotechniki; np. hasło:"falownik". To już jest powszechnie stosowane, np. w nowych tramwajach.
Po za tym szereg silników prądu zmiennego SZCZOTKOWYCH, z domowych urządzeń, działa również przy zasilaniu prądem stałym i to o wiele skuteczniej (Brak Zawady) ok. 50V DC- daje obroty jak 230V AC ~

żeby tu pisać, trzeba znać podstawy. Googlarka przestała działać?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Falownik
http://www.transportszynowy.pl/e6act.php
2015-03-02 12:30:09 Autor: xenomorf
---.dynamic.gprs.plus.pl
Dobrze, że coś tłumaczysz. Tylko trochę zapultałeś się, nerwy Cię zjadają. A teraz daj nam jeszcze przepis na dobry bigos albo rybę po grecku.
2015-03-02 12:31:36 Autor: tubylec
---.subscribers.sferia.net
Prąd zmienny można "wyprostować" a prąd stały "pofalować" (zrobić zmienny 3-fazowy).
2015-03-02 12:34:47 Autor: xenomorf
---.dynamic.gprs.plus.pl
W odpowiedzi na post CCo:
"@Kris - polecam podstawy elektrotechniki; np. hasło:"falownik". To już jest powszechnie stosowane, np. w nowych tramwajach.
Po za tym szereg silników prądu zmiennego SZCZOTKOWYCH, z domowych urządzeń, działa również przy zasilaniu prądem stałym i to o wiele skuteczniej (Brak Zawady) ok. 50V DC- daje obroty jak 230V AC ~

żeby tu pisać, trzeba znać podstawy. Googlarka przestała działać?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Falownik
http://www.transportszynowy.pl/e6act.php"
I jeszcze jedno do mądrali pt. @CCo.

Jak już kogoś pouczasz, to rozróżnij prąd przemienny od zmiennego!!!
2015-03-02 12:36:16 Autor: zeus04
---.133.22.13
Falownik? Wynalazek stary jak świat, no może jak Mostek Graetza. Zamiast przyrządów niesterowanych typu diody, zamontować zawory w pełni sterowalne i...
2015-03-02 14:16:26 Autor: CCo
---.internetia.net.pl
I jeszcze jedno do mądrali pt. @ xenomorf

kiedy ja kończyłem szkołę i studia, był tylko prąd stały i zmienny. Nowinkę pt. "prąd przemienny", wymyślono stosunkowo niedawno.
żeby się mądrzyć, trzeba znać książki z tych kilkudziesięciu lat.
2015-03-02 14:56:18 Autor: xenomorf
---.dynamic.gprs.plus.pl
W odpowiedzi na post CCo:
"I jeszcze jedno do mądrali pt. @ xenomorf

kiedy ja kończyłem szkołę i studia, był tylko prąd stały i zmienny. Nowinkę pt. "prąd przemienny", wymyślono stosunkowo niedawno.
żeby się mądrzyć, trzeba znać książki z tych kilkudziesięciu lat."
Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Ty skończyłeś studia? Aby czy na pewno o profilu elektrycznym? Ty książki czytałeś? Nie ośmieszaj się!
Mamy prąd stały, zmienny i przemienny o czym przeczytasz we wszystkich fachowych książkach napisanych od końca XIX wieku. Nie będę tu zdradzał tytułów, ale mądrzy wiedzą gdzie szukać, głupi (czytaj Ty) pieniaczą się na forum.
Ale jaja: _Nowinkę pt. "prąd przemienny", wymyślono stosunkowo niedawno._
2015-03-02 16:31:48 Autor: Ja
---.nat.student.pw.edu.pl
Wcale nie musi to być od razu 3-fazowy.. Wystarczy jedna żeby być na fazie ;)
2015-03-02 19:17:05 Autor: Pomocnu
---.dynamic.chello.pl
Ciekawe czy wówczas obowiązuje wydane zezwolenie? Jest zmiana typu i powinni wnioskować o nowe zezwolenie...
2015-03-03 07:44:15 Autor: były "F"
---.centertel.pl
Oczywiście w nazwie musi być literka "F", od Freig, bo w tej firmie pracownicy nawet na jajkach mają wyryte logo firmy;)
2015-03-10 12:40:26 Autor: m-ta
---.160.207.4
Kolego-- " Synth " jak nie wiesz o co chodzi , to cię informuję iż PKP Cargo zastrzegło swoje oznaczenia lokomotyw typu ET22 itp. więc nie wolno używać za wyjątkiem Grupy PKP Pozdrawiam m-sta
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2021
NUMER 09/2021
Oddajemy w Państwa ręce specjalny, dedykowany TRAKO numer miesięcznika "Rynek Kolejowy"! Będzie on dostępny na targach w Gdańsku. Zachęcamy do odwiedzenia nas na stoisku nr 38 w hali B. To jedna z niewielu okazji, by spotkać się z naszymi ekspertami oraz zespołem redakcyjnym i sprzedażowo-konferencyjnym!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR