NUMER 06/2022
NUMER 06/2022
Temat numeru:
Logistyka między Polską a Ukrainą
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

DB Schenker RP sprzedaje lokomotywy i wagony

| Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy 09.03.2015 444

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-03-09 11:20:10 Autor: AU
---.tktelekom.pl
Bankomaty rządzące PKP CARGO dużo włożyły wysiłku aby pozbyć się przewozu pojedynczych i grup wagonowych, gdzie Cargo było przygotowane i kadrowo i organizacyjnie do wykonywania tego rodzaju przewozów. Zachłysnęło się przewozem kamieni tak jak by to miało trwać wiecznie.
2015-03-09 11:38:03 Autor: black label society
---.zory.vectranet.pl
@AU - facet to jest artykuł o DB Schenker RP! [Admin: zmoderowano]
2015-03-09 11:51:05 Autor: 33
---.182.79.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@ black la...
AU" ma dobry towar, to twój jest szkodliwy którym cię szprycuje twój pracodawca.
2015-03-09 12:26:38 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
ET21 i ET23 niech PIC szybko kupuje - jak znalazł w PKP IC, ET21 na Zakopiance i 274 a ET23 na "nocnych rzeźniach" :-P Mają w końcu braki taborowe :-D
2015-03-09 13:12:13 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
"Andrzej Wyszyński, kierownik ds. komunikacji DB Schenker Rail Polska tłumaczy"
A Robert Wyszyński? Co z Robertem? Dlaczego go zwolniliście?
2015-03-09 15:48:09 Autor: wojtus
---.183.138.145.dsl.dynamic.t-mobile.pl
"To jedno z największych postępowań na zbycie taboru w historii polskiej kolei"

a od kiedy to DB Schenker to niby polska kolej....czy może jakaś teoria spiskowa?
2015-03-09 16:51:19 Autor: Radko
---.dynamic.chello.pl
Mamy tylu prywatnych przewoźników, którzy wynajmują lub jak zwał dzierżawią tabor od innych przewoźników więc myślę że zarówno wagony jak i lokomotywy zostaną dobrze zagospodarowane :)
2015-03-09 18:02:07 Autor: JK
---.124.18.19
Nic tylko kupować. Podobno lokomotywy są ostatnio towarem deficytowym.
2015-03-10 14:10:44 Autor: GWIDON
---.dynamic.chello.pl
Wreszcie pozbywają się tego badziewia bo jazda na nich to prawdziwa gehenna,zwłaszcza zimą.Przestawili się na przewozy transgraniczne...dobry kierunek,tak,Tylko że jak na wschodzie zacznie się poważniejszy konflikt to wielka Dolina Biedy zostanie ze swoimi Vectronami.Wszystko ku temu zmierza.DB już dawno przestało być atrakcyjnym pracodawcą.I to pod każdym względem.....
2015-03-10 15:34:10 Autor: ptk rybnik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak to już jest
młody Pucek sprzeda staremu Puckowi
dbsrp. wykaże zysk na nowy rok
PROTOR odmaluje i wydzierżawi schenkerowi
i tak się kręci lody
układy,układziki
2015-03-10 20:33:06 Autor: MAN
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

MAN
Jak tak DB będzie się wyzbywać taboru, to czym będzie wozić?? Niedługo taki Rail Polska będzie więcej wozić od DB. Obudzą się z ręką w nocniku, jak IC.

Zresztą, DB i tak traci na znaczeniu w stosunku do innych przewoźników. Jakieś drobne przewozy chemii do Chałupek - to zaledwie ochłapy.
2015-03-10 20:35:53 Autor: MAN
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

MAN
..."Andrzej Wyszyński, kierownik ds. komunikacji DB Schenker Rail Polska tłumaczy, że przyczyną tych działań nie jest ograniczenie pracy eksploatacyjnej w Polsce, a jedynie „dostosowanie parku maszynowego do charakterystyki świadczonych usług oraz aktualnych wymagań rynkowych".

Guzik prawda!!!!
2015-03-10 20:41:54 Autor: MAN
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

MAN
..."– Spółka koncentruje się na usługach i korzyściach, jakie daje przynależność do europejskiej sieci kolejowej DB Schenker Rail"

Wciąż to powtarzacie. I co wam daje ta przynależność do europejskiej sieci? Czy Niemcy inwestują w Polsce? Wspomagają was finansowo? Wcale nie. Raczej wypompowują pieniądze. Tak samo mają was głęboko, jak klienci transportu kolejowego, którzy wybierają kryterium najniższej ceny.
2015-03-11 19:07:02 Autor: scorpio
---.254.240.105
Niech się lepiej sukcesami w obsłudze bocznic i mostów podsadzkowych. Piasek już ledwo zipie i gdyby nie Staszic to by cienko przędli, bo sam Wysoki Brzeg niewiele daje. W ciągu kilku lat stracili między innymi Wujka (na rzecz CTL) i Witczaka (na rzecz PKP Cargo). Zlikwidowali też Magistralę Północną, utrudniając dostęp do kopalń i Błędowską (sami mają problem z wywozem taboru na rewizję) na zasadzie "na złość babci odmrożę sobie uszy". I dostali po tyłku o czym świadczą masowe odstawki taboru.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2022
NUMER 06/2022
Najnowszy numer Rynku Kolejowego poświęcony jest logistyce pomiędzy Polską a Ukrainą, a szczególnie palącemu problemowi przewozu zbóż. Czy kolej jest w stanie wywieźć zbiory ze „spichlerza Europy”? Oprócz tego piszemy m. in. o problemach kolei w sezonie wakacyjnym, układzie węzła kolejowego CPK i drugim torze WKD. W numerze prezentujemy też najnowszy raport ZDG TOR; nie brakuje również ciekawych rozmów.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.