NUMER 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Temat numeru:
Renesans nocnych pociągów
szukaj
Śledź nas:

ČD Cargo nie wyklucza kupna akcji PKP Cargo

| lp, Rynek Kolejowy, 28 marca 2011 28.03.2011 83

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-03-28 16:24:12 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
1 korona czeska to około 16 groszy więc plany ambitne gorzej z ich realizacją.
2011-03-28 16:25:03 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
No i będziemy finansować czeską gospodarkę. Czesi to bardzo praktyczny naród i rozsądku gospodarczego nie sposób im odmówić. A Polsce zostaną znów deficyty budżetowe do pokrycia przez nasze praprawnuki.
2011-03-28 16:28:55 Autor: zainteresowany
---.dynamic.chello.pl
a kiedy będzie prywatyzacja belwederu?
2011-03-28 16:37:38 Autor: R. W. O.
---.222.99.94
Nie może kupić tych akcji: ani CD, ani DB, ani SNCF, ani RĹťD, - bo to nie byłaby prywatyzacja jak zakłada się we wszystkich oficjalnych programach.
2011-03-28 16:42:39 Autor: nie z CD Cargo
---.dynamic.gprs.plus.pl
Chciało by się.....
Szkoda - że CD Cargo nie poinformowało o zeszłorocznych swoich wynikach i teraźniejszych. JEST TO BANKRUT !!!!!!
Ja też nie wykluczam, że będę brał udział w prywatyzacji PKP Cago a w przyszłości może DB Schenker Rail Deutschland AG !!!!!
Buuuuuuuuuuuu...............
2011-03-28 17:16:37 Autor: Lysy3
---.internetdsl.tpnet.pl

Lysy3
Ĺťenada... polski narodowy kapitał, spółka staje na nogi, jest na plusie, jedna z największych w Europie, prestiż się buduje, zyski płyną z działalności a prognozy są obiecujące i oni sprzedają akcję obcym ludziom... Czegoś tutaj nie rozumiem?

Bo ja jak mam firmę, która po ostrym spadku zaczyna funkcjonować dobrze i przynosić mi zysk to nie pozwalam, by ktoś wkładał nos w moje sprawy a tym bardziej pieniądze...

No ale to jest POLSKA.
2011-03-28 17:23:06 Autor: Szyszymek
---.warszawa.vectranet.pl
@R.W.O.
W rozumowaniu polskiego rządu kupno PKP Cargo przez CD, DB, SNCF czy RĹťD to też będzie prywatyzacja.

W jakimś felietonie sprzed paru miesięcy Janusz Korwin-Mikke przytaczał swoją rozmowę z jednym z rzeczników któregoś z ministrów. W tejże dyskusji rzecznik owego ministra stanowczo stwierdzał, że jak sprzedają spółce skarbu państwa innego kraju to też jest to prywatyzacja.
2011-03-28 17:52:54 Autor: stantutaj
---.adsl.inetia.pl
Jak to? Płotka ma zjeść rekina?
2011-03-28 18:11:34 Autor: hmmm...
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Witam....
I ten news mi się podoba. Bo nikt nikomu nie odbierze marzeń (nawet - jeżeli są nierealne).
Podstawa to pozytywnie myśleć - !!!!!
Bravo CD Cargo. !!!!!
2011-03-28 19:02:35 Autor: mop
---.dynamic.gprs.plus.pl
Platfusy by nawet własne matki na organy sprzedali
2011-03-28 19:31:48 Autor: czyżnie?
---.acn.abpl.pl
Im szybciej nastąpi sprzedaż tego chłamu w prywatne ręce tym lepiej.
Prywatyzacja to najlepsza droga do dekomunizacji a poza tym w końcu prywatny właściciel skopie porządnie tyłki związkowcom.

A kasę wydać na emerytów kolejarskich. Na inwestycje i tak nie starczy.
2011-03-29 12:07:45 Autor: anty(/)prywatyzacja
---.play-internet.pl
ech ten 4 rozbiór Polski tylko że gospodarczo-ekonomiczny wszystkie się pozbądźmy i sprzedajmy się jak panienka z pod latarni. Ĺťal i rozpacz
2011-03-29 13:11:08 Autor: cargo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Od dziś zaczynam uczyć się czeskiego!!!!!!
2011-03-29 14:52:49 Autor: Piotr (Tczew)
---.38.108.58.internetia.net.pl
ČD Cargo też chce poznać prawdziwy status ekonomiczny PKP Cargo. Taka okazja się nie powtórzy!
Tylko po co w takim razie jest zarządzanie informacją tajną i poufną w firmie skoro \"wybrańcy\" prywatyzacyjni będą mogli się zapoznać z wszystkim, a potem kupią, albo i nie kupią. A co będą wiedzieli to ich.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Europejska może niezbyt szybko, ale dość konsekwentnie zmierza w kierunku gospodarki przyjaznej dla środowiska i nieuzależnionej od paliw kopalnych. Oczywiście największe znaczenie mają tu zmiany w energetyce, ale i do transportu przykłada się bardzo dużą wagę. Stąd od lat realizowane są projekty promujące rozbudowę infrastruktury kolejowej czy rozwijające transport publiczny. Jednym z małych kroków prowadzących do ograniczenia emisji ma być także ograniczenie ruchu lotniczego na rzecz kolejowego – tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście na niektórych trasach „wystarczy” wybudować koleje dużych prędkości, ale przy większych odległościach alternatywą mają być pociągi nocne. Na razie pojawiają się pierwsze po latach nowe dalekobieżne nocne połączenia – plany są bardzo ambitne, ale czy okażą się skuteczne? 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.