NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Czołowe zderzenie pociągów w Szwajcarii. Maszynista nie żyje

| jm, Rynek Kolejowy 29.07.2013 401

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-07-29 21:24:40 Autor: E6ACT
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To jest jakaś czarna seria wypadków na kolei ;(
2013-07-29 21:29:51 Autor: AleksiejPavlov
---.tvk.torun.pl
Maszyniści chyba zdążyli uciec z kabiny, bo patrząc bo głębokości zgniotu niewiele by z nich zostało. Dobrze, że tylko ranni. TVN już ma pokarm...
2013-07-29 21:37:30 Autor: kp
---.centertel.pl
Co za fatalna passa dla kolei. Tylko patrzeć jak u władzy i w tzw. opinii publicznej pojawią się głosy, jaka to kolej jest niebezpieczna, a do tego jeszcze droga i się nie opłaca. Będzie pretekst do kolejnego obcięcia żałosnych środków i wpie...ania wszystko w drogi.
2013-07-29 21:37:45 Autor: Maurycy__
---.97.198.13
Zapomniałeś jedynie dodać że to wina ...
2013-07-29 21:46:18 Autor: aqq
---.centertel.pl
Ktoś jeszcze wierzy w przypadek?

Paliwko drożeje... Branża lotnicza i drogowa broni się ostatkiem sił. Ale ma jeszcze dość pieniędzy, by niszczyć konkurencję. Za cenę ludzkiego życia. Za wszelką cenę. Jesteśmy świadkami zbrodni dla pieniędzy. Kapitalizm... Kolejny zbrodniczy system kończący się na "-zm".

Racja, teraz będzie nagłaśnianie, jaka to kolej niebezpieczna i "be", a jakie "cacy" są drogi, samochody, ewentualnie lotnictwo. A zabójcy liczą już pieniążki na zyskanych przewozach. To nic, że w katastrofach lotniczych ginie więcej ludzi. To nic, że na drogach tylko w Polsce tygodniowo ginie więcej ludzi, niż w katastrofach kolejowych rocznie. Ale liczy się nie ludzkie życie, a brudny zysk.
2013-07-29 21:51:34 Autor: Maurycy__
---.97.198.13
Następny z Zespołem Maciarewicza ...
2013-07-29 21:52:45 Autor: Nostra
---.9-3.cable.virginmedia.com
Q aqq

Trzeba mieć naprawdę nasrane w głowie by tworzyć i wierzyć w podobne teorie spiskowe!!

Rutyna, rutyna, rutyna!! Plus znane psychologicznie zjawisko samospełniającej się przepowiedni. Ze względu na ogłupiające media wszyscy wszędzie mają ostatnie katastrofy we Francji i Hiszpanii w głowie i niewiele brakuje by "stracić głowę" jak pokazuje powyższy wypadek
2013-07-29 21:53:03 Autor: masakra
---.adsl.inetia.pl
Tylko czekać jak w mediach usłyszymy: "według nieoficjalnych informacji winnym spowodowania wypadku był maszynista". Przecież to jest jakaś paranoja żeby winę od razu przypisywać maszyniście chyba, że mieszkamy w Rosji gdzie 99,9% przyczyn wypadków określa się mianem "błąd ludzki".
2013-07-29 22:01:39 Autor: E6ACT
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Według WP jednego z maszynistów jeszcze nie odnaleziono.
2013-07-29 22:01:44 Autor: Adam
---.adsl.inetia.pl
Taa, kolej niebezpieczna, i to jeszcze w Szwajcarii :D Już widzę w tym macki lobby paliwowego, które może stanąć na rzęsach a i tak w niektóre miejsca w tym kraju nie dojedzie niczym innym niż pociągiem.
2013-07-29 22:07:01 Autor: aqq
---.centertel.pl
@maurycy, nostra

Szkoda, że to nie wy jesteście ofiarami tego (tych) wypadków, inaczej byście gadali. Ale cóż, może i was dotknie to "szczęście", wreszcie przestaniecie wyszczekiwać swoje frustracje po internetach.

BTW. Nie jestem zwolennikiem macierewiczy czy innych tusków. Polityka jest równie brudna jak wy i wasze forumowe wypowiedzi. Finito.
2013-07-29 22:13:24 Autor: Maurycy__
---.97.198.13
@ aqq

Wiem że upały sięgają 35 st. C, ale jak masz problemy - to kompres z lodem na czaszkę ...
2013-07-29 22:23:09 Autor: fvdsfg
---.ip.netia.com.pl
to wina Lecha Kaczyńskiego i pisu! wczoraj w hiszpanii dzisiaj w Szwajcarii a jutro w zimbabwe
2013-07-29 22:28:47 Autor: pen_tax
---.centertel.pl
Nawet najlepszym się zdarza.
Flirt poszedł do góry. Natomiast w. sterowniczy od serii 560 to masakra.
2013-07-29 22:42:29 Autor: Robert Wyszynski
---.adsl.inetia.pl
Nie tylko pociągi. Autobusy też. Ludzie też. Powód - pośredni ale istotny - tej "czarnej serii" leży nie tylko w mierzalnej, akademickiej oraz widzialnej w naszym paśmie odbioru zmysłów wiedzy.

Ale nie będę rozwijał tematu, bo mnie zaraz twardogłowi wyśmieją - no i nie to forum. Poza tym u mnie MEGA nawałnica z burzą, ulewą i wiatrem.
2013-07-29 22:51:25 Autor: kp
---.centertel.pl
Dzisiaj we Włoszech doszło do katastrofy autokaru w której zginęło 39 osób. Mimo tak poważnego wypadku próżno szukać informacji o tym na głównej stronie wp.pl. Wyparły go bardziej polityczne "newsy", niegroźne i wygodne dla drogowego lobby:
Katastrofa kolejowa w Szwajcarii. Pociągi zderzyły się czołowo
Wielu rannych w zderzeniu pociągów - zdjęcia
Koszmar pasażerów. Stali w upale, bo wygięły się szyny
Szokujące wyznanie maszynisty. To nie była awaria...
2013-07-29 22:56:58 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja i tak pojadę pociągiem do Szczecina na finał TTSR ;) Oczywiście "Piranią", choć nie bardzo mi w smak fakt jej obsługi picnymi siódemkami, a nie czymś normalnym. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... Szczególnie, że wreszcie przejadę się odc. Kępno-Hanulin z dolnych peronów :)
2013-07-29 23:24:15 Autor: dżejsek
---.adsl.inetia.pl
Współczuję wszystkim wierzącym, że lobby naftowe powoduje katastrofy kolejowe celem zniechęcenia do tej formy transportu. Składam szczere wyrazy współczucia waszym matkom, żonom i kochankom. Swoją drogą to świetny przykład, jak trudno coś sensownego zrobić z kompletnie odjechanymi teoriami. Przypomina mi się sympatyczny pan Antoni...
2013-07-29 23:24:35 Autor: aqq
---.centertel.pl
@maurycy

To chyba u ciebie, mam klimatyzację. Sądząc zresztą po twoich wypowiedziach, metoda ta jest mało skuteczna. Może powinieneś zgłosić się do specjalisty? Nie będę już zresztą nic więcej pisał, nie warto karmić trolli...
2013-07-29 23:40:09 Autor: dżejsek
---.adsl.inetia.pl
A jeszcze co do straszenia społeczeństwa koleją żelazną: po jakie licho Rynek Kolejowy pisze o czołowym zderzeniu pociągów, skoro jeden z nich sobie stał? To się chyba nazywa najechanie? Nie trzeba wszystkiego przepisywać z Wyborczej, gdzie od wymyślania tytułów mają napalonych stażystów gotowych za klikalność matkę sprzedać.
2013-07-29 23:42:35 Autor: licencja
---.231.54.87.koba.pl
pewnie maszynisci po szkoleniu na licencje maszynisty. Juz niedlugo i u nas tacy bede zasiadac za sterami.
2013-07-30 00:13:29 Autor: dżejsek
---.adsl.inetia.pl
Ups... Informacja o tym, że jeden ze składów stał zmieniła się w informację, że wyjeżdżał ze stacji.
2013-07-30 00:28:08 Autor: Maurycy__
---.97.198.13
Oba składy jechały jednocześnie.
Ale i tak jest to druga, od 10 lat, poważna katastrofa kolejowa w Szwajcarii.
W 2003 roku w Oerlikon trzepnęły się czołowo również 2 pociągi.

Czyli szwajcarski zegarek czasami też zawodzi...
2013-07-30 09:39:58 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
Katastrofa busa na Słowacji. Nie żyje dwóch Polaków

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Katastrofa-busa-na-Slowacji-Nie-zyje-dwoch-Polakow,wid,15853677,wiadomosc.html?ticaid=111091
2013-07-30 09:41:42 Autor: taki jeden
---.158.246.94.ip4.artcom.pl
Do~~AleksiejPavlov: Zapamiętaj sobie iż w Szwajcarii na kolei jest ruch lewostronny,nie tak jak Polsce.
2013-07-30 09:53:11 Autor: pen_tax
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ruch lewostronny na linii jednotorowej ? CIekawa teoria.
2013-07-30 13:03:08 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
W odpowiedzi na post Maurycy__:
"Oba składy jechały jednocześnie.
Ale i tak jest to druga, od 10 lat, poważna katastrofa kolejowa w Szwajcarii.
W 2003 roku w Oerlikon trzepnęły się czołowo również 2 pociągi.

Czyli szwajcarski zegarek czasami też zawodzi..."
O przepraszam jestem posiadaczem zegarka,,Adriatica o numerze 5500 zpezial ,, firmy Isofleks otrzymałem go w 1970 przejeździł na mojej ręce całe dorosłe życie zegarmistrz go czyścił trzy razy nigdy mnie nie zawiódł
2013-07-30 14:42:21 Autor: Maurycy__
---.97.198.13
@ emeryt

No całkiem nie tak,

Nie gdzie indziej jak w Szwajcarii kupiłem sobie w ramach kaprysu Swatch'a
za wcale pokaźną sumkę,
ku memu wielkiemu rozczarowaniu i nie ukrywam - żalowi,
pochodził do końca gwarancji i ani dnia dłużej ...

wróciłem do tandety za kilka euro, która chodzi, chodzi a punktualna jakby radiem sterowana ...już kilka lat...
2013-07-30 15:34:28 Autor: taki jeden
---.158.246.94.ip4.artcom.pl
Do ~Pen_tax: Maszynista jest po lewej stronie pojazdu .
2013-07-30 16:57:40 Autor: Fyflak
---.97.199.25
Maszynista siedzi w środku
2013-07-30 18:24:22 Autor: pen_tax
---.centertel.pl
@taki jeden
To , że jest ruch lewostronny nie oznacza , że stanowisko maszynisty w pojazdach jest po lewej stronie. Zarówno we Flircie jak i "sterowniku" serii 560 jest na środku.
2013-07-30 19:08:41 Autor: taki jeden
---.158.246.94.ip4.artcom.pl
Do ~~pen_tax: W EZT siedzi w środku,ale w lokomotywach siedzi po lewej stronie.Podawali,iż zderzył się pociąg pospieszny z pociągiem podmiejskim.
2013-07-30 20:12:08 Autor: pen_tax
---.centertel.pl
@taki jeden
Weź chłopie na wstrzymanie i przestań głupoty pisać. Jak się nie zna realiów to się głosu nie zabiera.
Zderzył się pociąg podmiejski ( S-Bahn Lozanna jadący na Flircie - seria RABe 523 ) z Regionalnym Ekspresem ( REx) czyli osobowym przyśpieszonym jadącym skłądem RBDe 560
2013-07-31 18:01:35 Autor: Adam
---.adsl.inetia.pl
@pen_tax: gdzie Ty widzisz tam Flirta? Jak dla mnie to zderzyły się dwie jednostki serii 560.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR