NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Adam Filutowski nowym prezesem PKP Informatyka

| PKP Informatyka / ms, Rynek-Kolejowy.pl 16.07.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-07-16 17:05:18 Autor: Marynat
---.dynamic.chello.pl
A jeszcze wczoraj na liście w radzie nadzorczej był pan Starzyk, co się z nim stało? Odwołali po cichu?
2015-07-16 17:32:55 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Zaraz .Piotr z agh.edu.pl zarzuci. że nowy prezes nigdy nawet pietruszki nie sprzedawał na bazarze,
ale trudno się z nim nie zgodzić, mimo że p.Filutowski ma kolekcję dyplomów PW, UW i MBA SGH oraz bogatą przeszłość w państwowych molochach o pozycji monopolistycznej takicj jak PWPW i PKO BP
2015-07-16 18:13:54 Autor: koza nostra
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
yhy
narobi tyle co poprzednik.
przepraszamy ale w domyśle - mamy was w doopie. w końcu mamy dotację!
2015-07-16 18:39:02 Autor: przekalkulujmy na chłodno
---.dynamic.chello.pl
Prze kalkulujmy na chłodno:
wymiana na wszystkich stanowiskach od dyrektora w górę jes 100% pewna bo władzę obejmie PIS z koalicjantem.
Najlepiej jeśli wszystkich kolegów z branży bankowej umieścimy w zarządach spółek bo tam przysługują roczne odprawy oraz wynagrodzenie za zakaz konkurencji, a na zwykłym stanowisku dyrektorskim, wszystko jedno czy COO, czy dyrektor wykonawczy, czy dyrektor projektu dostaje się w najlepszym przypadku tylko 3 miesiące pensji, a jeszcze jest ryzyko, że poproszą o świadczenie pracy w tym okresie.
rozumiecie? zostało TRZY MIESIĄCE, już nic nie dokona sie
kto z bankomatów jeszcze nie ma stanowiska w zarządzie czegoś z grupy?
2015-07-16 18:42:43 Autor: Pracownik
---.dynamic.chello.pl
A u nas się mówi że będzie zaoranie i wielka reorganizacja. Już się wszyscy boją i masowo dopada ich grypa po informacji o redukcji do 200 osób. Pracuje tu od roku i jak dla mnie starczy. Z końcem miesiąca kładę kwity wykreślając tę pomyłkę z CV. Panu prezesowi życzę stalowych nerwów a członkowi udanych igrzysk.
2015-07-16 19:13:47 Autor: Głos z USA
---.56.7.202
Stefan bandera

Hihihihi. A ci maja z tym wspólnego dyplomy?. Jak wiewiórki ćwierkają, ze tam jest problem z podstawowymi artykułami biurowymi. Tu potrzeba inwestycji a nie dyplomów. Nie sadze ze nowy prezes po otrzymaniu firmowego biurka, papieru i ołówka. Wejdzie na stronę Newegg i zamówi z górnej półki części do złożenia full wypas serweru. Z nowymi bardzo szybkimi dyskami SSD. To przekracza ich budżet. Jestem obecnie już w Krakowie, czytałem prasę ogłoszenia. Totalnie murzynowo w żadnych ogłoszeniach nie ma podanych stron internetowych. Żadna krawcowa, kosmetyczka, fryzjer, lekarze, nie maja własnych stron internetowych, po za jednym ogłoszeniem "pani pozna pana z USA".
2015-07-16 19:29:58 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z USA
Mylisz się. Moja nielegalna firma ma stronę internetową w 3 językach. Nie każda firma potrzebuje www.
2015-07-16 20:20:18 Autor: zagłębiak
---.centertel.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-16 20:27:44 Autor: koza nostra
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-16 20:40:13 Autor: Kicia
---.centertel.pl
Hehe. Ale pocisk dla Glosu z USA
2015-07-16 20:45:55 Autor: peron7
---.play-internet.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-16 21:02:46 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@koza nostra
Niestety prawo głosu w większości mają dużo większe debile, dlatego ostatnie instytucje które jeszcze jako tako funkcjonują, to te, gdzie demokracji nie ma: wojsko i Kościół.
2015-07-16 21:06:13 Autor: Głos z USA
---.56.7.202
[Admin: zmoderowano]
2015-07-16 21:12:21 Autor: Głos z USA
---.56.7.202
koza nostra

Chyba nie sadzisz ze dorobiłem się w Polsce i to na PKP za maszynistę???
2015-07-16 21:30:50 Autor: Anty-komuch
---.play-internet.pl
Super zmiana - Wszyscy to są Ci sami ludzie z PKP S.A ,cyklicznie zmieniający się na stołkach. Nic na kolei się nie zmieni dopóki banda post-komunistów nie zostanie usunięta !!! To co się dzieje w spólkach PKP to patologia w najczystszej postaci. Kto poniesie odpowiedzialność ekonomiczną za awarie? - nikt oczywiście bo to interes za państwowe dotacje - a nie zdziwiłbym się gdyby sobie za miesiąc premie wypłacili.
2015-07-16 21:42:50 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-16 22:04:46 Autor: fan kaczora
---.adsl.inetia.pl
Nie mogę się doczekać kiedy Kaczyński weźmie to wszystko za twarz.........
2015-07-16 22:21:02 Autor: Głos z USA
---.56.7.202
@stefan bandera

Jak ktoś głupio pisze, to mu głupio odpisuje. To zwykła Polska zawiść i mentalność. Kapować można pracując zespołowi. Zaklad biuro, etc ale nie jeżdżąc za maszynistę. Gdzie masz tylko tory przed sobą i ciagle sam!!!.
2015-07-16 22:38:24 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-16 22:53:19 Autor: Kolejarz realista
---.dynamic.mm.pl
Stawiam w ciemno - BANKSTER i to nie daj Boże z Jerozolimy .
2015-07-16 22:56:26 Autor: pracownik...
---.146.59.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Mamy nowy Zarząd dla PKP Informatyka. Pan Filutowski Prezes. Jan Starzyk Członek Zarządu. Więc E&Y nadal miłościwie nam panuje. Mała refleksja. Tytuł "prezes". W tym jest coś , lub powinno być z męża stanu. Trzeba być człowiekiem godnym takiego tytułu. Zobaczymy ile tej godności do Spółki wniosą nowi prezesi. Dotychczas sporo się mówiło w Spółce o etyce w biznesie. Wydano nawet podręcznik na ten temat. Problem w tym, że codzienność w naszej firmie nie miała nic wspólnego z etyką. Trudno sie spodziewać po ludziach pokroju N.Dyzmy etycznych zachowań czy szacunku do pracowników.
2015-07-16 23:06:15 Autor: Głos z USA
---.56.7.202
[Admin: zmoderowano]
2015-07-17 01:06:39 Autor: g
---.internetdsl.tpnet.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-17 06:58:43 Autor: Patryk.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten artykuł nie dotyczy przekonań i osob ktore przebywają poza granicami naszego kraju. Mni to na prawdę nie interesuje. A wzajemne opluwanie to nasza rzeczywistość. Co do kościoła w Polsce wiara nie jest związana czy wierze w księdza i przedstawicieli kościoła lecz czy wierze w Boga. A ludzie wszyscy moga błądzić i popełniać grzechy. Skończcie bo to juz jest chore.
2015-07-17 08:25:46 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-17 09:09:47 Autor: koza nostra
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
W odpowiedzi na post Głos z USA:
" [Admin: zmoderowano] "
[Admin: zmoderowano]
2015-07-17 09:16:09 Autor: koza nostra
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
W odpowiedzi na post Stefan banderą:
" [Admin: zmoderowano] "
[Admin: zmoderowano]
2015-07-17 13:06:23 Autor: koza nostra
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
wpadł admin i siecze jak Barszcz Sosnowskiego...
co za pajac!
2015-07-17 13:30:40 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@koza
Ja myślę, że to ktoś zgłasza Adminowi. Np. 90% postów głosu z USA kwalifikuje się do usunięcia z uwagi na obrazę uczuć religijnych i mowę nienawiści i obrażanie wobec narodu polskiego. Sam kilka razy zgłaszałem i Admin go wycinał.
Chwalenie PRLu też powinno być piętnowane jak wychwalanie Hitlera i Stalina
2015-07-17 16:47:03 Autor: ANIA27
---.play-internet.pl
@stefan

STEFCIO co ty tak za tym kościołem. Niby jesteś taki bogobojny a śmiejesz nienawiść do ludzi. Pewnie głosujesz na PiS hehe.
2015-07-17 17:27:25 Autor: Bono
---.tktelekom.pl
Lubię czytać komentarze na RK a szczególnie liczyć ocenzurowane. Wolność słowa na RK jest niestety bardzo ograniczona. Szczególnie wycinane są te, które krytycznie oceniają politykę personalną Ministra w Grupie PKP. Ciekawe, czy ten komentarze przejdzie?
2015-07-17 17:44:37 Autor: koza nostra
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
poziom rzetelności Rynku Kulejowego już daaawno zszedł na psy.

każdy czytający poważne portale kolejowe widzi, że od długiego już czasu pojawiają się na owych portalach nowe informacje z DATĄ i godziną opublikowania.

następnie redaktorzyny z RK filtrują net i przeklepują (często z błędami) te sami informacje.
ale niestety - data i godzina jest MOCNO spóźniona.
wniosek jest prosty - nie wyrabiają w przeglądaniu netu. stąd pewnie rednacz gonie dziadów i umieszcza nowe ogłoszenia na kolejnych redaktorzyków.
i tak kółko się zamyka - RK zawsze w tyle za innymi!
2015-07-18 05:10:15 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ania27
PIS PO = jedno zło! Do zaorania!
Lubię Kościół powszechny, bo jest największą na świecie instytucją prywatną oraz ma piękne tradycje
2015-07-18 13:06:05 Autor: Były pracownik PKPIK
---.adsl.inetia.pl
Kolejny "bankomat"... Szkoda gadać... Ech...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR