NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Zmiany w zarządzie bydgoskiej Pesy

| Michał Szymajda 21.12.2016 55

Zmiany w zarządzie bydgoskiej Pesy
Zmiany w zarządzie bydgoskiej Pesyfot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Rada Nadzorcza bydgoskiej Pesy zaakceptowała w piątek 16 grudnia propozycje zmian organizacyjnych związanych z nowym podziałem zakresu obowiązków wewnątrz zarządu spółki.
Prezesem bydgoskiej Pesy pozostaje Tomasz Zaboklicki, a funkcję dyrektora generalnego odpowiedzialnego za zarządzanie strukturą firmy i organizacją pracy przejmie Robert Świechowicz, który jest jednocześnie wiceprezesem zarządu. Nowym członkiem zarządu z funkcją dyrektora ds. produkcji i logistyki zostanie Sebastian Kamecki, obecnie prezes ZNTK Mińsk Mazowiecki – zakładu znajdującego się w Grupie Pesa, odpowiadającego głównie za modernizacje elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57.

Członkami zarządu są również dyrektor marketingu Marcin Jędryczka oraz dyrektor Działu Badań i Rozwoju Arkadiusz Sobkowiak. Odpowiadający do tej pory za produkcję i logistykę dyrektor Zbigniew Poliszuk zostanie kierownikiem serwisu Pesy.

Rok 2017 będzie niezwykle ważny dla bydgoskiego producenta pojazdów kolejowy i tramwajów. Przed firmą kolejne wyzwania, ale i nieporównywalne z wcześniejszymi szanse.

– Będzie to rok rozpoczęcia dostaw w ramach największej w historii Pesy umowy z Deutsche Bahn, rok wprowadzenia na rynek ezt Elf 2 i realizacji podpisanych już umów, choćby na tramwaje dla Bydgoszczy. To z kolei oznacza konieczność pozyskania nowych pracowników; wzmocnienia zespołu zwłaszcza w kilku kluczowych dla produkcji specjalnościach zawodowych – powiedział Maciej Grześkowiak, szef zespołu PR Pesy. – Firma, chcąc być na taki czas przygotowana, doskonaląc swoją kulturę organizacyjną i wyciągając wnioski z lat poprzednich, musi się zmieniać. Stąd jej przeobrażenia strukturalne i personalne – dodał.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Bydgoszcz (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Bydgoszcz (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS