NUMER 01/2018
NUMER 01/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Kolej a CPK
szukaj
Śledź nas:

Warszawa: Jak pojadą pociągi podczas finału Pucharu Polski?

| lk, Rynek Kolejowy 29.04.2016 0

Warszawa: Jak pojadą pociągi podczas finału Pucharu Polski?
Fot. Mateusz Włodarczyk, CC BY-SA 3.0
Koleje Mazowieckie informują, że 2 maja 2016 r. wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów, w związku z rozgrywanym meczem finałowym Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Część pociągów będzie kierowana na linię dalekobieżną i zatrzyma się na Dworcu Centralnym.
Jak informują Koleje Mazowieckie, tego dnia część pociągów skończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia/ Warszawa Wschodnia. Pociągi kursujące przez podmiejską linię średnicową w godzinach 9:10 – 14:20 w kierunku zachodnim zostanie skierowana przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. Wszystkie pociągi KM kursujące przez podmiejską linię średnicową w godzinach 19:40 – 22:45 zostaną skierowane przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota, a część wybranych pociągów ulegnie zmianie. Zmiany dotyczą też Szybkiej Kolei Miejskiej. 

W tym czasie na przystanku Warszawa Stadion zatrzymywać się będą pociągi specjalne uruchamiane przez Przewozy Regionalne. Jak informuje przewoźnik, na odbywający się w Warszawie Puchar Polski kibice z Wielkopolski dojadą siedmioma dodatkowymi pociągami z: Poznania, Środy Wielkopolskiej, Piły i Gniezna. Będą one kursowały do przystanku Warszawa Stadion, skąd wyruszą również w drogę powrotną. Pociągi te nie będą ogólnodostępne – skorzystają z nich wyłącznie zamawiający je kibice.

Dla zmniejszenia skali utrudnień zostanie wprowadzone honorowanie biletów KM u innych przewoźników. Wszystkie bilety ZTM honorowane będą w pociągach Kolei Mazowieckich oraz bilety KM w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. W celu aktywowania lub skasowania biletu ZTM w pociągach KM należy zgłosić się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu. Bilety ZTM i KM honorowane będą w pociągach Spółki „Przewozy Regionalne” oraz „PKP Intercity”, z wyjątkiem pociągów kategorii EIP Pendolino oraz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia.
Natomiast bilety KM honorowane będą w tramwajach i autobusach na odcinku pokrywającym się przebiegiem z linią średnicową pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią, na ciągach ulic: Al. Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – Most Poniatowskiego – Al. Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Grochowska – Lubelska.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warszawa (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Warszawa (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 01/2018
NUMER 01/2018
Tematem numeru jest przyszłość polskich kolei i ich miejsce w planie transportowym, jaki w związku z podjęciem decyzji o budowie Centralnego Portu Lotniczego przygotował rząd. Sporo miejsca poświęcamy na rozmowy z przedstawicielami czołowych firm z branży kolejowej: Siemensa, KZN Bieżanów, Cargounit. Rozmawiamy też o przyszłości kolei na Pomorzu – z Ryszardem Świlskim, członkiem zarządu województwa pomorskiego. Również o przyszłości transportu w aglomeracji warszawskiej rozmawiamy z prezes Krystyną Pękałą, kierującą stołeczną SKM-ką.

Sporo miejsca poświęcamy problemom transportu towarów. Piszemy np. o najnowszych wynikach PKP Cargo i nielicznych inwestycjach w spółce, rozmawiamy z Radimem Paigerem, kierującym polskim oddziałem producenta taboru Legios Loko, o potencjalne polskiego rynku.

Warto przeczytać obszerny tekst na temat najnowszego produktu Alstomu – pociągu na wodór, a także rozmowę z Leszkiem Miętkiem na temat poziomu bezpieczeństwa przewozów w Polsce. Analizujemy też wdrożony właśnie rozkład jazdy pociągów.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS