NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Ukraina: Balczun wyciąga nowe, piętrowe Skody z krzaków

| Witold Urbanowicz 06.10.2016 173

Ukraina: Balczun wyciąga nowe, piętrowe Skody z krzaków
fot. Fb Wojciecha Balczuna
Wojciech Balczun, szef Kolei Ukraińskich, zapowiedział, że drugi z piętrowych pociągów Skody, zakupionych na Euro 2012, zostanie ponownie włączony do ruchu na trasie ze Lwowa do Kijowa. Nowe składy zostały odstawione jeszcze w 2014 r. z powodu braku ważnych przeglądów.
Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia) kupiły dwa piętrowe pociągi Skoda EJ675 City Elephant na mistrzostwa piłkarskie Euro 2012. Każdy skład składa się sześciu członów. Pociągi woziły kibiców, ale w listopadzie 2014 r. zostały odstawione z powodu braku rutynowych przeglądów.

Teraz, po tym jak Wojciech Balczun został szefem Kolei Ukraińskich, pociągi ponownie są uruchamiane. Pierwszy pociąg wyruszył na trasę w lutym między Charkowem a Kijowem. – Nareszcie wyciągamy z krzaków dalekobieżne Skody. Mówiłem o tym już w pierwszym tygodniu mojej prezesury. Trzymanie takiego pociągu bez ruchu było co najmniej niedbałością, jeśli w ogóle nie powinno być przedmiotem zainteresowania prokuratorów – przekazał Wojciech Balczun, szef Kolei Ukraińskich.

Aktualnie drugi pociąg przechodzi przeglądy i naprawy. W tym tygodniu specjaliści z Czech przeprowadzą niezbędne testy. – Służby powinny zapewnić gotowość do ruchu od 1 listopada, ale liczę, że uda się to zrobić w II połowie października – mówi Balczun.

Jednocześnie podjęto decyzję o wykreśleniu składów ze stanu Południowej Kolei i wpisaniu ich na stan Szybkich Ukraińskich Kolei. – To logiczny krok – firma posiada odpowiedni potencjał techniczny, wykwalifikowany personel i niezbędne doświadczenie w eksploatacji szybkiego taboru – wskazuje Wojciech Balczun.

Oprócz trasy Kijów – Połtawa – Charków składy miałyby kursować w relacji Kijów – Winnica – Chmielnicki – Tarnopol – Lwów. – W tej chwili mamy już dobre połączenie Kijów – Lwów. Pociąg jedzie 4 godz. 55 minut i ma minimalną liczbę przystanków – mówi Balczun. Według założeń Skody miałyby zatrzymywać się na trasie w większych miejscowościach i dowozić ich do szybkiego połączenia.

Skody pozwolą uwolnić 18 wagonów obecnie obsługujących trasy do Charkowa i Lwowa. Zostaną one skierowane do obsługi nowego szybkiego połączenia Kijów – Chersoń.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Ukraina (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Ukraina (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS