NUMER 01/2018
NUMER 01/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Kolej a CPK
szukaj
Śledź nas:

Wraca rozkładowy ruch na trasie na trasie Warszawa – Łowicz – Poznań (aktualizacja)

| Michał Szymajda 13.05.2016 13

Wraca rozkładowy ruch na trasie na trasie Warszawa – Łowicz – Poznań (aktualizacja)
Trwają utrudnienia na trasie Warszawa – PoznańFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Nadal trwa usuwanie skutków awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym miedzy stacjami Ożarów Mazowiecki – Błonie. Niektóre pociągi PKP Intercity, kierowane są zmienioną trasą z Łowicza przez Skierniewice – Żyrardów. W ruchu regionalnym do godz. 10 odwołanych jest 5 pociągów Kolei Mazowieckich, 2 relacje są skrócone.
Aktualizacja, 13 maja, 16:00 Wraca rozkładowy ruch na trasie na trasie Warszawa – Łowicz – Poznań

Przed godziną 15.00 większość urządzeń odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenie ruchu na odcinku Ożarów Mazowiecki - Błonie została uruchomiona. Pozwala to na przywracanie punktualnego kursowania pociągów regionalnych. Stopniowo będzie też na trasie będzie więcej składów. Pociągi dalekobieżne wrócą na ustalone w rozkładzie trasy - poinformowała PKP PLK.

W sobotę pociągi powinny kursować zgodnie z rozkładem jazdy.

PKP Polskie Linie Kolejowe utrzymują jeszcze dodatkowy nadzór nad urządzeniami. Działa specjalny zespół pracowników zarządcy infrastruktury i przewoźników, który na bieżąco może koordynować ruch pociągów.

Przyczyną utrudnień na trasie Błonie – Ożarów Mazowiecki były silne wyładowania atmosferyczne, które uszkodziły system i urządzenia odpowiedzialne za kierowanie ruchem pociągów. Była to największa od kilkunastu lat usterka urządzeń.

Aktualizacja, 13 maja, 11:00: Inni przewoźnicy honorują bilety Kolei Mazowieckich

Wciąż trwa naprawa usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym, do której doszło w środę 11 maja 2016 r. na stacji Ożarów Mazowiecki. W związku z tym utrzymują się utrudnienia w ruchu pociągów Kolei Mazowieckich. Znaczna część pociągów kursujących na linii nr 3 Warszawa - Kutno została odwołana, część kursuje w skróconej relacji, obowiązują ograniczenia w prędkości poruszania się pociągów. W związku z tym zostało wprowadzone honorowanie biletów Kolei Mazowieckich u innych przewoźników: PKP Intercity, Przewozy Regionalne, w środkach komunikacji miejskiej ZTM oraz w pociągach SKM.

Podróżni proszeni są o zwracanie uwagi na komunikaty wygłaszane na stacjach i przystankach osobowych, informacje dostępne są także pod numerem telefonu call center KM: 22 364 44 44 oraz na stronie internetowej Kolei Mazowieckich w zakładce Utrudnienia aktualne.

Informacja PKP PLK

O zmianach w rozkładzie jazdy na trasie pomiędzy Warszawą a Sochaczewem i Łowiczem, informują komunikaty oraz obsługa pociągów. Działa specjalny zespół pracowników zarządcy infrastruktury i przewoźników, który na bieżąco kieruje ruchem na linii pomiędzy stacją Błonie a Warszawą oraz na trasie objazdowej.

Na odcinku Ożarów - Błonie 11 maja na skutek silnych wyładowań atmosferycznych doszło do największej od kilkunastu lat usterki komputerowych urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie ruchem kolejowym. Uszkodzeniu uległo kilkanaście komputerów sterujących ruchem. Roboty polegają na zabezpieczeniu, wymianie i sprawdzaniu urządzeń.

Więcej o sytuacji i przyczynach awarii systemu srk piszemy TUTAJ.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Mazowieckie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Mazowieckie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 01/2018
NUMER 01/2018
Tematem numeru jest przyszłość polskich kolei i ich miejsce w planie transportowym, jaki w związku z podjęciem decyzji o budowie Centralnego Portu Lotniczego przygotował rząd. Sporo miejsca poświęcamy na rozmowy z przedstawicielami czołowych firm z branży kolejowej: Siemensa, KZN Bieżanów, Cargounit. Rozmawiamy też o przyszłości kolei na Pomorzu – z Ryszardem Świlskim, członkiem zarządu województwa pomorskiego. Również o przyszłości transportu w aglomeracji warszawskiej rozmawiamy z prezes Krystyną Pękałą, kierującą stołeczną SKM-ką.

Sporo miejsca poświęcamy problemom transportu towarów. Piszemy np. o najnowszych wynikach PKP Cargo i nielicznych inwestycjach w spółce, rozmawiamy z Radimem Paigerem, kierującym polskim oddziałem producenta taboru Legios Loko, o potencjalne polskiego rynku.

Warto przeczytać obszerny tekst na temat najnowszego produktu Alstomu – pociągu na wodór, a także rozmowę z Leszkiem Miętkiem na temat poziomu bezpieczeństwa przewozów w Polsce. Analizujemy też wdrożony właśnie rozkład jazdy pociągów.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS