NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

"Słoneczny" nie będzie kursował przez trzy miesiące

| Rynek Kolejowy 25.02.2016 52

"Słoneczny" nie będzie kursował przez trzy miesiące
fot. Łukasz Kuś
W okresie od 13 marca do 19 czerwca zwieszone będzie kursowanie pociągu Kolei Mazowieckich „Słoneczny”. Przewoźnik tłumaczy, że z powodu kumulacji prac torowych w tym okresie nastąpiłoby wydłużenie czasu jazdy pociągu, co czyniłoby go nieopłacalnym.
PLK zaplanowały prace na linii Gdańsk Wrzeszcz – Sopot. W związku z powyższym znacznie wydłużyłby się czas jazdy pociągu „Słoneczny”, dlatego spółka podjęła decyzję o tymczasowym odwołaniu pociągu w okresie od 13 marca do 19 czerwca. Pociąg wróci na tory od 25 czerwca i w okresie wakacji będzie kursował codziennie.

Jak zapewniają Koleje Mazowieckie zawieszenie „Słonecznego” nie wynika ze słabej frekwencji na tym komercyjnym połączeniu. Jak poinformował we wtorek wiceprezes Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda, w pociągu „Słoneczny” wynosi ona w zależności od dnia kursowania od 30 do 50 proc. a w „Dragonie” kursującym z Warszawy do Krakowa od 30 do 70 proc. Więcej informacji na Rynku Kolejowym tutaj.

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna wynosi 45 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 22,05 zł, uczniowie 28,35 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 (dla osób do 26 roku życia i po 60 roku życia) wyniesie 29,25 zł.

Z kolei cena biletu normalnego w pociągu „Dragon” na trasie Warszawa Wschodnia – Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, uczniowie 25,20 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 wyniesie 26 zł.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Gdynia (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Gdynia (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS