NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Po 15 miesiącach wybrano wykonawcę na linii nr 8

| Jakub Madrjas 25.01.2017 79

Po 15 miesiącach wybrano wykonawcę na linii nr 8
Fot. Romuald Stolnicki
PKP PLK w końcu udało się wybrać zwycięzcę ogłoszonego ponad rok temu przetargu na modernizację odcinka B (Czachówek Południowy – Warka) na linii nr 8 z Warszawy do Radomia i Kielc. Zostało nim konsorcjum Strabagu, ZUE i Budimeksu.
Przetarg na prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Czachówek Południowy – Warka (od km 38,800 do km 58,100) został ogłoszony w październiku 2015 roku. Do najważniejszych zadań wykonawców należeć będzie przebudowa układu torowego linii kolejowej nr 8, przebudowa promieni łuków poziomych (odejście od istniejącej trasy) w celu umożliwienia osiągnięcia prędkości maksymalnych, rozbiórka starych i budowa nowych obiektów mostowych i przebudowa istniejących stacji kolejowych i przystanków osobowych.

W końcu PKP PLK udało się wybrać wykonawcę prac. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez konsorcjum Strabagu, ZUE i Budimeksu. Firmy chcą podzielić się wartością kontraktu po równo. Wartość brutto złożonej przez konsorcjum oferty to 266,5 mln zł (cena stanowiła 70% kryterium oceny). Do tego zaoferowało ono skrócenie czasu realizacji prac z 50 do 43 miesięcy (25% punktów). Okres gwarancji (5% punktów) określono na 72 miesiące. To pozwoliło pokonać konkurencję. 

Na linii nr 8 Warszawa – Radom – Kielce – Kraków trwa obecnie modernizacja odcinka między Warszawą Okęciem a Czachówkiem (LOT A).  W grudniu 2016 roku dzięki ukończeniu części prac poprawił się tu czas przejazdu.  

Natomiast już w maju 2015 roku otwarto oferty w przetargu na kolejny odcinek, czyli LOT C, D i E pomiędzy Warką a Radomiem. Ich zestawienie można znaleźć w tym miejscu. Wprawdzie PLK tłumaczyły, że przetarg wydłużyły odwołania złożone przez potencjalnych wykonawców, ale w rzeczywistości dla tego odcinka wciąż nie ma decyzji środowiskowej. Dlatego też modernizacja tego odcinka zakończy się najwcześniej w 2022 roku. Pisaliśmy o tym tutaj.

Warto jeszcze przypomnieć, że w zeszłym roku ZUE wykonało prace na tej linii samej linii nr 8 na dalszym odcinku Skarżysko Kamienna – Suchedniów
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warka (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Warka (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS