NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Miliardy na GSM-R. Wpłynęły trzy oferty

| Jakub Madrjas 27.09.2017 38

Miliardy na GSM-R. Wpłynęły trzy oferty
Fot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
PKP PLK otworzyły oferty w gigantycznym postępowaniu na montaż systemu łączności GSM-R na ponad 13 tysiącach km linii kolejowych. Wpłynęły trzy propozycje, bardzo zróżnicowane cenowo.
Ogłoszony we wrześniu 2015 roku przetarg dotyczy budowy infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na ponad 13 600 km zarządzanych linii. Postępowanie bardzo się przedłużało, aż w końcu w styczniu tego roku PLK opublikowało listę aż 18 podmiotów chętnych do udziału w przetargu.

Teraz zarządcy infrastruktury udało się w końcu otworzyć oferty. W pierwszej, dużo większej części zamówienia, z pięciu zakwalifikowanych podmiotów oferty złożyły tylko trzy: Konsorcjum Kapsch CarrierCom i Porr na kwotę 3,7 mld zł brutto (3,9 mld wraz z prawem opcji), Nokia Solutions i SPC na kwotę 2,6 mld zł brutto (2,8 mld z prawem opcji) oraz konsorcjum firm chińskich pod przewodnictwem instytutu badawczego kolei z Pekinu (4,8 mld zł, bez prawa opcji). Wszyscy zaproponowali skrócenie terminu realizacji o trzy miesiące. Budżet zamawiającego wyniósł prawie dokładnie 3,7 mld złotych. Ofert nie złożyły zakwalifikowane do tego etapu firmy ZUE i Thales.

W drugiej części zamówienia również było trzech chętnych – Longside Investments i Alcatel (45 mln złotych), Comp i Alma (43 mln zł) oraz konsorcjum Fonbudu (42 mln zł). Tu również wszyscy zaoferowali skrócenie terminu prac o trzy miesiące.

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpisały też w tym roku przetarg na nadzór nad inwestycją oraz pełnienie funkcji inżyniera projektu dla tej inwestycji. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Chiny (0)
Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Chiny (0)
Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS